Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

ODPOWIEDZ
Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-12-20, 09:13

Nie wiedziałem, że The Misadventures of Tron Bonne to gra aż tak droga - ląduje w pierwszej kategorii, Einhander zaś w drugiej.
Edit:
Od siebie zaś dodaję grę Space Hulk, widziałem ją na Allegro zaledwie parę razy (w tym raz ją kupiłem :D).

czechu19933
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 76
Rejestracja: 2013-12-17, 21:47

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: czechu19933 » 2013-12-20, 23:14

Ja kolekcjonuje gry PAL więc ograniczę się jedynie do tego regionu europejskiego.
Zgodzę się z poprzednim kolegą że The Misadventures of Tron Bonne należy do jednych z najdroższych gier. Klasyfikuje się on do serii Megamanów Capcomu które osiągają też wysokie ceny.(Nawet za 92 euro nie wygrałem aukcji bo ktoś przebił :D). Do tego dochodzi seria Tombi . Na uwagę zasługuję również Suikoden, ostatni na allegro osiągnął cenę 352 zł i mimo to nie osiągnął ceny minimalnej! Castlevania w PAL-u szczególnie w dużym pudełku z soundtrackiem również cieszy się sporym zainteresowaniem i wysoką ceną nawet do 600 zł. Clock Tower - horror który też się dość rzadko pojawia. Był ostatnio na allegro ale Deutsch Version więc mniej pożądana przez kolekcjonerów. Od siebie dodam że dla mnie perełką jest Rapid Reload - Palowski odpowiednik Gunners Heaven. A czy ktoś słyszał o StreetFighter The Movie czy też Philosomie albo Galaxy Fight lub Heberekes Poipoitto którego nigdzie się praktycznie nie da znaleźć. Ja zbieram gry po numerach od 1 do 4100 lecąc i niektróe luki cholernie trudno jest uzupełnić. Ale jak zdobędzie się grę której wydanie ograniczało się do małego nakładu w stanie idealnym to można być z siebie dumnym i się cieszyć. Przynajmniej ja tak mam ! :)

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnymhttp:/

Post autor: Manifesto » 2013-12-21, 15:49

Wszystko fajnie, tyle tylko że gry które wymieniłeś w większości są już na naszej liście. Zapraszam Cię do zabrania głosu w tym topicu i pochwalenia się swoimi unikatowymi grami w kolekcji.

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-12-28, 19:50

Dodałem do listy dwie bardzo rzadkie gry : Psychic Detective oraz X-men vs Street Fighter. Pierwszą do ostatniej, drugą do pierwszej kategorii. Zachęcam wszystkich do podawania swoich typów - na pewno coś pominęliśmy.

nwc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 275
Rejestracja: 2014-01-08, 11:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: nwc » 2014-01-09, 17:48

Cześć. Ja chcialbym zapytać czy same płyty przedstawiają w ogóle jakąkolwiek wartość. I jak sie ma regeneracja płyty do ich wartości? Chciałem jeszcze zapytać o grę Cardinal Syn - znalazłem ją na ebaju w średniej cenie, choć na allegro dawno jej nie było.
https://www.youtube.com/c/niezdecydowanymultihobbysta

Kolekcjonuję telefony komórkowe, masz coś? Pisz.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: kolo » 2014-01-09, 17:56

Same płytki - zależy od gry (niektóre są całkowicie bezwartościowe), ale na pewno znacznie mniejszą niż komplety. Regeneracja zwiększa wartość płyty jeśli ta jest w tak opłakanym stanie że nie działa (a po rege działa), ale gry które są gładkie i lśniące bo nikt nimi nie szorował podłogi będą zawsze cenniejsze niż te które są gładkie bo ktoś je zregenerował. Choć na pierwszy rzut oka ciężko poznać różnicę to często da się je rozpoznać.
Sega, Sega über alles
Obrazek

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: bono » 2014-01-09, 20:12

Dziwne ze nikt nie dodal Moon: Remix RPG Adventure swietna i praktycznie nie znana na naszym rynku i dosc droga

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: kolo » 2014-01-09, 21:07

Pierwszy post, tylko gry wydane po angielsku. Co do tego że Moon jest wyjątkowy i rzadki to się w pełni zgadzam.
Sega, Sega über alles
Obrazek

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: bono » 2014-01-09, 21:30

ALe to jest jednak gra nie wydana po angielsku a jest w cenie i jest dosc rzadka czy to w japoni czy ebay.

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2014-01-09, 22:42

bono pisze:ALe to jest jednak gra nie wydana po angielsku a jest w cenie i jest dosc rzadka czy to w japoni czy ebay.
OK - ale tak jak wspomniał kolo - podajemy tutaj gry które ukazały się w języku angielskim, argumentowałem to już w poprzednich postach tego topicu.

nwc - Cardinal Syn dopisuję do pierwszej kategorii.
Ostatnio zmieniony 2014-01-09, 22:45 przez Manifesto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Bodzio » 2014-01-09, 22:44

Dokładnie, japońców by było za dużo trzeba dopisywać, poza tym osobiście mnie kompletnie ten region nie interesuje i z tego co się orientuje większość osób tutaj.

nwc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 275
Rejestracja: 2014-01-08, 11:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: nwc » 2014-01-10, 11:21

Manifesto pisze:
nwc - Cardinal Syn dopisuję do pierwszej kategorii.
Szkoda że moja kopia jest bez pudełka i w opłakanym stanie :D ale działa...

Mam pytanie co do gry Worms... dużo jej na allegro ( sam napis worms więc to chyba cz1? )
https://www.youtube.com/c/niezdecydowanymultihobbysta

Kolekcjonuję telefony komórkowe, masz coś? Pisz.

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Kaplitov » 2014-01-13, 21:24

nwc pisze:
Manifesto pisze:Mam pytanie co do gry Worms... dużo jej na allegro ( sam napis worms więc to chyba cz1? )
Tak, to na pewno pierwsza część gry. Sam taką posiadam, tyle że w "srebrnym wydaniu". Heh, a miało być wydanie premierowe. No nic, najważniejsze że i tak po groszach ją dostałem :)
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2014-01-13, 21:40

Pierwszych Wormsów na Allegro jest od groma, ale niestety w 99 % przypadków jest to wersja platynowa.

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Kaplitov » 2014-01-14, 00:20

Czasami zdarza się premierówka i co ciekawe nie odbiega ona od cen tych z platyny.
Ja poniekąd swoją kopię dostałem jako bonus do Worms World Party na PSX`a.
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

ODPOWIEDZ