Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

ODPOWIEDZ
Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2014-05-11, 14:53

Spokojnie - część z tych tytułów na bank się odrzuci, w tej chwili obserwuję dostępność niektórych. Weryfikacja musi trochę potrwać, dlatego nie spodziewajcie się jej zakończenia wcześniej niż za miesiąc. Przecież nie o pośpiech tu chodzi tylko o rzetelny wybór tych naprawdę rzadkich gier. Na pierwszy rzut oka większość tytułów wygląda na rzadkie ale po dokładniejszym przyjrzeniu się również odrzuciłem Theme Hospital, Broken Sworda czy Atlantis.

edit- choć ostatecznie okaże się, czy powyższe tytuły znajdą się na naszej liście.

czechu19933
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 76
Rejestracja: 2013-12-17, 21:47

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: czechu19933 » 2014-05-18, 02:19

Twisted Metal premierowy oraz Twisted Metal World Tour w PAL-u. Bardzo rzadkie i trudno znaleźć zadbaną i kompletną kopię.

SebeQ86
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 129
Rejestracja: 2011-01-02, 20:35
Lokalizacja: Słupsk

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: SebeQ86 » 2014-05-18, 12:11

Grandia PAL Anglik, trafia się na allegro, lecz dosyć drogo i sporadycznie raz na jakiś czas.

WARCRAFT II The Dark Saga PAL Anglik trafić jest naprawdę ciężko, a na ebayu też nie jest różowo.

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Kaplitov » 2014-05-18, 14:25

SebeQ - ale wydanie premierowe, bo to z takimi niebieskimi paskami (jakaś tam reedycja) pojawia się co jakiś czas.
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

SebeQ86
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 129
Rejestracja: 2011-01-02, 20:35
Lokalizacja: Słupsk

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: SebeQ86 » 2014-05-18, 15:03

Aktualnie Grandia premierowe wydanie PAL UK jest do kupienia na alle...

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Kaplitov » 2014-05-18, 16:47

Haha, co ciekawe to nie są zdjęcia tego przedmiotu bo... te fotki są z aukcji, z której ja kupiłem swoją kopię i prawdopodobnie przedstawiają kopię gry która jest u mnie w domu.
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2014-05-18, 19:00

Twisted Metal i Warcraft dopiszę do listy przy okazji - zabiorę się za nią w przyszłym tygodniu.

A co do Grandii - ja osobiście również poluję na tą grę, ale w dużo ładniejszej (i niestety sporo droższej) wersji NTSC wydanej w big boxie. Okładka wersji PAL to - w porównaniu do jej amerykańskiego odpowiednika - jakiś żart.

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Kaplitov » 2014-05-18, 19:41

Mi osobiście bardziej podoba się wersja EU. Ta amerykańska (i chyba japońska) wydaje mi się taka pusta i nijaka. PAL oddaje klimat gry.
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2014-05-18, 21:29

Kaplitov pisze:Mi osobiście bardziej podoba się wersja EU. Ta amerykańska (i chyba japońska) wydaje mi się taka pusta i nijaka.
Wersja japońska ma inną okładkę niż NTSC-U. Znacznie brzydszą. Zresztą to nie pierwsza gra JRPG, której wydanie amerykańskie podoba mi się bardziej od PAL. Podobnie jest z Vandal Hearts, Suikoden I, Legend of Dragoon, Star Ocean: The Second Story (kolorystyka wersji PAL jest paskudna) i kilkoma innymi tytułami. Zresztą wyżej wymienione gry w NTSC wyszły w big boxach (w przeciwieństwie do PAL - poza LoD rzecz jasna), co dla mnie jest olbrzymią zaletą gdyż kocham tego typu wydania.
Kaplitov pisze:PAL oddaje klimat gry.
Podobnie okładki Final Fantasy VII-IX w wersjach NTSC bardziej oddają klimat gry a wielu ludzi uważa, że wersje PAL są ładniejsze :D

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: kolo » 2014-05-18, 21:43

Mi się tam okładka w wersji japońskiej podoba, podobnie zresztą pozostałe (za wyjątkiem niskobudżetówki Ubi). Tylko do Saturnowej okładki wolałbym jakieś inne tło, dość nijakie im wyszło choć swój styl ma.
Sega, Sega über alles
Obrazek

nwc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 275
Rejestracja: 2014-01-08, 11:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: nwc » 2014-06-19, 14:47

Legacy of Kain Blood Omen może jest do ogarnięcia na allegro ale ceny 150-300pln

dorzuce tytuł: Bushido Blade - miałem go w dzieciństwie no i ani razu od pół roku na allegro nie widziałem...
https://www.youtube.com/c/niezdecydowanymultihobbysta

Kolekcjonuję telefony komórkowe, masz coś? Pisz.

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: K_slash » 2014-06-19, 22:12

Bushido Blade pojawiał się dosyć często swego czasu i do tego w niskich cenach 20-30 zł. Co innego Bushido Blade II, ale to już z racji tego, że gra nie wyszła w PALu :(

nwc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 275
Rejestracja: 2014-01-08, 11:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: nwc » 2014-06-20, 11:30

Faktycznie, wlasnie sprawdziłem w zakonczonych i 2 miesace temu za 10zł ktoś wystawił, musiałem przegapić :/
https://www.youtube.com/c/niezdecydowanymultihobbysta

Kolekcjonuję telefony komórkowe, masz coś? Pisz.

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2014-06-21, 18:26

Część gier podanych przez YukiDeSan dodałem do naszej listy. Głównie gry RPG (Tales of Destiny, Saga Frontier, Arc The Lad i inne) oraz takie tytuły jak Devil Dice, Lomax, Wing Commander, Echo Night, MK Mythologies. Jeśli ktoś uważa, że z gier podanych przez Yukiego coś jeszcze powinno się znaleźć na naszej liście proszę napisać. Wiem że jest tego dużo więcej, ale część tytułów odrzuciłem na wstępie (uważam, że takie Theme Hospital czy Broken Sword pojawiają się jednak na Allegro dość często), co do pozostałych zaś muszę jeszcze przeprowadzić "dochodzenie" ;)

Jeśli chodzi o Blood Omen: Legacy of Kain - grę można kupić za mniej niż stówkę na eBayu (nawiasem mówiąc dopiero ostatnio można było kupić tą grę na Allegro - wcześniej nie widziałem jej przez ponad rok), co prawda wersję NTSC, ale nasz temat dotyczy najtańszych możliwych wersji 3xA. Choć czasem gry NTSC bywają wbrew pozorom droższe od PAL - zobaczcie ile kosztuje Team Buddies w NTSC - po doliczeniu kosztów wysyłki wychodzi drożej niż PAL. Dlatego w NTSC opłaca się kupować jedynie gry droższe i właśnie zakup Legacy of Kain w tej wersji jest niezwykle opłacalny. Zresztą - gdyby nie koszty wysyłki LoK kosztowałby jakieś 60-70 zł.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Bodzio » 2014-08-01, 15:08

Widział ktoś kiedyś pierwszego Gexa na allegro? W ogóle tej gry nie widuje, więc można by ją dopisac do listy chyba do najtańszej grupy.

ODPOWIEDZ