Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

ODPOWIEDZ
Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-12-12, 20:45

Omega Boost, Elemental Gearbolt, Project Horned Owl oraz Crypt Killera dodaję do listy, z PB narazie się wstrzymamy. Zachęcam innych forumowiczów do włączenia się i uzupełniania naszej listy, gdyż zapewne jeszcze jakieś unikatowe gry nie zostały tu wymienione.

A odnośnie "prawa serii" - to właśnie dzieje się aktualnie z grą Little Big Adventure (swoją drogą jest to jeden z najbardziej porządanych przeze mnie tytułów, szkoda tylko że gra jest taka droga) - w ciągu tygodnia pojawiły się 2 aukcje gry (fakt - jedna w stanie zaledwie dostatecznym), podczas gdy przez ostatnich parę miesięcy widziałem tylko 1 aukcję tego rarytasu, w dodatku w wersji niekompletnej (bez instrukcji).

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Bodzio » 2013-12-12, 21:44

Nie wiem czy unikatowe, ale dość rzadko spotykane wydają mi się jeszcze - Bugs Bunny Lost in Time oraz Bugs Bunny & Taz Time Busters. Zwłaszcza tej drugiej dawno nie widziałem na allegro. Dopisałbym też Earth Worm Jima 2 bo choć jeden sprzedawca od czasu do czasu go wystawia to też jest to dość rzadka gra. Myślę też o Warcraft II i Diablo. Wszystko raczej do ostatniej kategorii :)

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: K_slash » 2013-12-12, 22:58

Bugs Buny & Taz się pojawia - niestety nie w wersji premierowej :/

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: mentor93 » 2013-12-13, 23:50

kolo na shoutboxie pisał o Baroque. Gra jest rzadka, na eBayu są teraz dwie oferty - jedna za 25 dolarów, druga za 30.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-12-14, 09:02

Earth Worm Jima dodam do listy, posegreguję ją w końcu alfabetycznie (jeśli znajdę dziś czas, w co wątpię ;)). Co do Diablo i Warcrafta - również nad tym myślałem, nie wiem jednak czy częstotliwość pojawiania się tych gier nie jest za duża, bowiem w tej chwili np. są dwa egzemplarze WII na Allegro. Diablo również dość regularnie się pojawia, co prawda nie za często, ale przynajmniej raz - dwa razy na kwartał to grę widziałem - może niech inni forumowicze wypowiedzą się odnośnie sensu dopisywania tych tytułów do listy. Bugs Bunny? Szczerze mówiąc nigdy nie rozglądałem się za tymi grami ale wierzę Wam na słowo, dodam te gry wieczorem do odpowiedniej kategorii.

Od siebie dodam grę Azure Dreams - w tym roku widziałem ją na Allegro tylko raz. Podobna sytuacja jest z Mega Man Legends.
mentor93 pisze:kolo na shoutboxie pisał o Baroque. Gra jest rzadka, na eBayu są teraz dwie oferty - jedna za 25 dolarów, druga za 30.
Z tego co wiem to Baroque ukazał się na PSX (i Saturna) jedynie w Japonii, wersja US ukazała się zaś już na PS2 więc nie pasuje do zestawienia.

Edit: A swoją drogą widzicie to zatrzęsienie w dziale jRPG? Dawno nie było tam takiego wyboru gier. Niestety - patrząc na cenę takiej Persony 2 muszę spasować, ponad 300 zł zapłaciłem tylko za jedną grę - Suikodena II (oczywiście nie przez Allegro - tam bym się jej nie doczekał tak prędko).

Edit II - uff...listę posegregowałem alfabetycznie, jest teraz znacznie bardziej przejrzysta. Dwa tytuły przeniosłem do innej kategorii, jeśli ktoś ma w tym zestawieniu jakieś uwagi proszę pisać.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: mentor93 » 2013-12-14, 12:19

Tak, Baroque na PSX-a ukazał się tylko w wersji NTSC-J, ale czemu ma to być powodem, dla którego ta gra nie pasuje do zestawienia? :)
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-12-14, 13:13

Dlatego, że skupiamy się tutaj na grach 3xA - tak jak napisałem w pierwszym poście zakładając ten topic, czyli logiczne, że chodzi o gry w wersjach PAL i NTSC-U. Nie widzę sensu podawania tutaj gier, które ukazały się wyłącznie po japońsku.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: mentor93 » 2013-12-14, 13:18

Nie doczytałem tego. Trochę szkoda, bo jednak lista nigdy nie będzie kompletna, jeśli pomijamy jakieś tytuły.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-12-14, 14:24

Nie sądzę. 99 % graczy zapewne i tak nie gra w gry po japońsku ze względów językowych, więc nie ma sensu tworzyć takiej listy. Gry NTSC-J to nieco inna bajka jeśli chodzi o popularność i dostępność. To ostatnie kryterium w przypadku Allegro byłoby niewystarczające, gdyż prócz jRPG dość mało gier w języku japońskim pojawia się na aukcjach tego serwisu. Poza tym, czy naprawdę chcielibyśmy tu taki "misz masz", skoro mało komu zależy na tytułach po japońsku? Sądzę, że lepiej skupić się jak dotychczas na grach w "ludzkim" języku ;)

Awatar użytkownika
Doolo
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 180
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Doolo » 2013-12-14, 15:12

Zdecydowanie brakuje mi tu jeszcze Megamana X4,X5 i X6 w dziale "najdroższe" i Herc's Adventures w "drogie". Nie wiem czy te gry w ogóle kiedykolwiek były na allegro, a na ebayu bywają rzadko i z cenami z kosmosu (Megamany).
Obrazek
Obrazek

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-12-14, 16:28

Mega Many, owszem są rzadkie, jednak z tymi "najdroższymi" bym nie przesadzał, Mega Man X5 na eBayu chodzi coś koło 25-35 $, więc załapać się może najwyżej do kategorii "dość drogie". Pozostałe kosztują niewiele więcej, więc lądują w kategorii drugiej. Herc's Adventures za to jest zdecydowanie droższy - dopisuję wszystkie gry do listy.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 732
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: tbxx » 2013-12-14, 18:20

Little Big Adventure jest tak rzadkie i takie drogie że na wersję z autografem autora gry nie znalazłem ani jednego chętnego...

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-12-14, 23:03

tbxx -jeśli tylko znajdę odpowiednie pudełko na wymianę (jest specyficzne - z czarnymi krawędziami, a do tej gry chcę mieć oryginalne) odezwę się do Ciebie na priva i wezmę tą grę za stówę - jeśli oczywiście nadal chcesz ją sprzedać za taką kwotę. Dopiero teraz zobaczyłem ogłoszenie na Pchlim Targu, rzadko tam zaglądam bo wolę kupować gry ze swojego źródła. Szczerze mówiąc przed zakupem na Allegro Twojego egzemplarza powstrzymywał mnie "zerowy" dorobek komentarzy osoby wystawiającej (czyli Twój :D) i poniekąd to popękane pudełko. Nauczka na przyszłość aby częściej zaglądać do tego działu.

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-12-18, 21:54

Do naszej listy dodałem Intelligent Cube - aż dziw bierze że zapomnieliśmy o tej grze, przecież to rarytas jakich mało. Do tego tak jak proponował Bodzio - Diablo i Warcraft II (nikt się nie wypowiedział w tej sprawie więc uznałem że propozycja Bodzia jest słuszna :D)
Dokonałem również drobnej korekty i przeniosłem Azure Dreams kategorię wyżej. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje odnośnie korekty zaszeregowania danej gry w określonej kategorii - walić prosto z mostu :D

K_slash - już wiem o którą wersję gry Ci chodziło - Elemental Gearbolt: Assassin’s Case, tak wersja z walizką jest warta na eBayu krocie.

Chłopaki nie bądźcie tacy, piszcie - przecież coś pominęliśmy...na pewno :D

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: K_slash » 2013-12-19, 17:39

Elemental Gearbolt ogólnie jest ciężko dostępny, a wersja Assasin's Case ze złotym GunConem to już w ogóle kosmos :)

Do listy bym jeszcze dodał:

Einhänder
The Misadventures of Tron Bonne

ODPOWIEDZ