Najlepsze intra w grach na PSXa

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Najlepsze intra w grach na PSXa

Post autor: ufix » 2014-02-08, 20:53

Playstation dzięki dużej pojemności płyt umożliwiło dołączanie do gier bardzo rozbudowanych przerywników filmowych. Zwłaszcza intra gier zachwycały grafiką niemożliwą do uzyskania w czasie rzeczywistym. Czy któreś z tych filmików szczególnie zapadły wam w pamięć?

Moje osobiste Top 5:

1. Legacy of Kain: Soul Reaver
2. Driver
3. Medievil 2
4. Oddworld: Abe's Oddysee - W sumie to intro mogłoby istnieć jako samodzielna krótkometrażowa animacja ;)
5. Silent Hill

Kolejność raczej przypadkowa :)

nwc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 275
Rejestracja: 2014-01-08, 11:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Najlepsze intra w grach na PSXa

Post autor: nwc » 2014-02-08, 21:48

ufix pisze: Zwłaszcza intra gier zachwycały grafiką niemożliwą do uzyskania w czasie rzeczywistym. Czy któreś z tych filmików szczególnie zapadły wam w pamięć?
Gje te a. DWA :D
Ostatnio zmieniony 2014-02-08, 22:25 przez nwc, łącznie zmieniany 3 razy.
https://www.youtube.com/c/niezdecydowanymultihobbysta

Kolekcjonuję telefony komórkowe, masz coś? Pisz.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Najlepsze intra w grach na PSXa

Post autor: mentor93 » 2014-02-08, 22:03

Jeśli chodzi o intra, to można by się ładnie rozpisać. MGS miał niezłe, filmowe intro, intro GTA 2 było... klimatyczne :P Intro Drivera to coś, co można zapamiętać na lata. Ze względu na animację wyróżniłbym intro Broken Sworda. Pamiętam też intro Resident Evil - podobne do intra GTA 2, jako że też grali w nim prawdziwi aktorzy. Graficznie powalało intro FF8. W sumie dużo by wymieniać, każde intro miało w sobie "coś".
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Najlepsze intra w grach na PSXa

Post autor: Bodzio » 2014-02-08, 22:15

Moja pierwsza myśl to Resident Evil Director's Cut :)

Póki co tyle, ale jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to się na pewno podzielę. Przy okazji proponuję swoje typy wstawiać podobnie jak ufix z bezpośrednim linkiem do youtube co by można było szybko obejrzeć poszczególne propozycje.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Najlepsze intra w grach na PSXa

Post autor: kolo » 2014-02-08, 22:30

Prawdę mówiąc dużo łatwiej byłoby mi wskazać najlepsze intra na PS2, ale na PS1 też spróbuję wskazać kilka moich ulubionych.

Suikoden 2
Point Blank 3
Jade Cocoon - stworzone przy współpracy z Ghibli

EDIT: W sumie dla innych konsol tez można by było zrobić.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Brzostek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2011-01-08, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najlepsze intra w grach na PSXa

Post autor: Brzostek » 2014-02-09, 13:44

Mam duże braki, jeżeli chodzi o PSXa, ale jeśli miałbym wybrać moje ulubione intra z gier, które posiadam, to byłoby to intro z Tekken 3 oraz z Soul Blade. IMO wyglądają świetnie nawet dzisiaj.

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Najlepsze intra w grach na PSXa

Post autor: Manifesto » 2014-02-09, 18:08

Bodzio pisze:Moja pierwsza myśl to Resident Evil Director's Cut :)
Tak, tak, tak - świetne, znakomite, rewelacyjne intro z mega klimatem. Jedno z najlepszych wprowadzeń w historii konsol. Wspomniany MGS również ma znakomite intro, jednak wprowadzenie z RE zamiata wszystko.

Od siebie dodam kilka innych propozycji:
- Final Fantasy VIII - klimatyczna muzyka, świetna realizacja, znakomite wprowadzenie do gry.
- Alundra bardzo fajnie zrobione intro, wstawki animowane (które w trakcie gry nie występują) połączono z fragmentami rozgrywki, wszystko całkiem niezłe i dość dobrze wprowadza w świat rozgrywki.
- Blood Omen: Legacy of Kain - klimat, klimat i jeszcze raz klimat.
- Parasite Eve - całkiem ciekawe wprowadzenie do tej wyśmienitej gry.
Edit:
- Heart of Darkness i Soul Reaver również mają świetne intra :)

Awatar użytkownika
Zanette
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2010-12-22, 21:32
Kontakt:

Re: Najlepsze intra w grach na PSXa

Post autor: Zanette » 2014-02-26, 12:34

Filmiki z Worms Armageddon z akcjami robaków. Prześmieszne animacje :)
Obrazek

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: Najlepsze intra w grach na PSXa

Post autor: K_slash » 2014-03-02, 23:19

Wstawki FMV zawsze były tym co przyciągało mnie do produkcji na PSXa, nawet wtedy gdy nie były one najwyższej jakości. Często byłem zawiedziony gdy przy którymś tytule natykałem się na ich brak.

Soul Blade - wiele razy odpalałem tą płytkę tylko by zobaczyć to niesamowite intro - jak dla mnie jedna z niedoścignionych perełek. Do tej pory przechodzą mnie ciarki gdy to oglądam - jest tam wszytko idealny montaż, klimat, muzyka świetnie wkomponowana w to co dzieje się na ekranie. Kamień milowy w tego typu produkcjach :)
Wild Arms - wspaniały motyw przewodni, który nawet od czasu do czasu pogrywam na gitarze :)
Chrono Cross - sytuacja podobna jak przy Soul Blade, a sam Time's scar to jeden z moich ulubionych utworów jeśli chodzi o OSTy z jRPGów ever.
Final Fantasy VIII - odpowiednio długie i sycące, na ekipie ze Square nie można się zawieść w tym temacie !
Silent Hill - Akira Yamaoka i nie trzeba pisać więcej :) Ciekawym faktem jest, że większość modeli w FMV'kach z Silent Hilla została stworzona przez jednego członka ekipy produkcyjnej, który początkowo nie miał brać jakiegoś większego udziału w procesie produkcyjnym.

Do tego na szybko:
Ghost in The Shell, Parasite Eve 1 i 2, Tekken 2 oraz 3, Gran Turismo 2 (lubię Cardigans ;) ), FF VII

Z racji tego, że lubię Anime z lat dziewięćdziesiątych dopiszę takie tytuły jak Policenauts, Project Horned Owl, Elemental Gearbolt (+ chyba wszystko od Working Designs ;) )

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najlepsze intra w grach na PSXa

Post autor: Don » 2014-04-19, 15:18

Moje typy:

Soul Blade - wtedy technologiczna potęga i artyzm do kwadratu. Najbardziej podobała mi się jednak muzyka.

Final Fantasy VII - zapamiętałem intro z prozaicznego powodu: za pierwszym razem gdy intro przeszło w grę (końcowe klatki animacji to wjazd pociągu na peron stacji w Midgard i wyjście z niego głównego bohatera - tu już zaczynała się gra) po prostu opadła mi szczęka. Że jak to? Bez czarnego ekranu i loadingów? To był szok...:)

Gran Turismo - poziom ówczesnej grafiki i ekranów TV kazał mi myśleć, że patrząc z odpowiedniej odległości na telewizor (4-5 metrów) można było odnieść wrażenie, że ogląda się jakić clip z prawdziwych wyścigów. Wiem, byłem strasznie naiwny :)

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Najlepsze intra w grach na PSXa

Post autor: Forte » 2014-04-19, 17:30

Dragon Ball Z: Ultimate Battle 22. Jedno z najlepszych na szaraku. Do tego kiedyś klepnąłem konsolę w trakcie wszytywania tegoż intra i załadowało drugie :P
Sega!

Awatar użytkownika
Brzostek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2011-01-08, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najlepsze intra w grach na PSXa

Post autor: Brzostek » 2014-04-19, 20:23

Moim zdaniem intro z Dragon Ball Final Bout jest lepsze od tego z UB22, mimo wszystko szkoda, bo intra to była najmocniejsza strona obu gier.

Awatar użytkownika
Affciu
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 182
Rejestracja: 2012-05-03, 15:50

Re: Najlepsze intra w grach na PSXa

Post autor: Affciu » 2014-04-20, 15:23

Mnie bardzo podobały się intra do Medal of Honor (ogólnie cutscenki byłby świetne) i Quake II. Fajne było też to z Tekken 3.

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najlepsze intra w grach na PSXa

Post autor: Don » 2014-04-20, 15:49

Medal of Honor to chyba byly archiwalne filmy z II Wojny Światowej, right?

Awatar użytkownika
Affciu
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 182
Rejestracja: 2012-05-03, 15:50

Re: Najlepsze intra w grach na PSXa

Post autor: Affciu » 2014-04-20, 16:10

Tak.

ODPOWIEDZ