Biblioteka NTSC-J (Warto?)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Biblioteka NTSC-J (Warto?)

Post autor: Forte » 2017-04-19, 19:43

Zastanawiam się na jakie gry warto zwrócić uwagę, a które to są w formacie NTSC-J. Istnieją jakieś grywalne tytuły albo ukryte perełki które warto ściągać zza oceanu? :wink:
Sega!

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Biblioteka NTSC-J (Warto?)

Post autor: kolo » 2017-04-19, 20:19

Część gier dostała nieoficjalne tłumaczenia, na przykład Tales of Phantasia, poza tym jak zawsze gry zręcznościowe które nie zostały wydane poza Japonią, albo poza nią były mało popularne przez co są dużo droższe. Z bardzo dobrych w które można bez problemu grać i łatwo dostać jest na przykład Puyo Puyo Tsuu.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Biblioteka NTSC-J (Warto?)

Post autor: Forte » 2017-04-19, 20:49

Czy PuyoPuyo Tsuu nie jest czasem pierwowzorem Mean Bean Machine? (Przynajmniej tak wygląda).
Sega!

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Biblioteka NTSC-J (Warto?)

Post autor: kolo » 2017-04-19, 20:59

Mean Bean Machine jest zmodyfikowaną wersją jedynki żeby lepiej się sprzedała na zachodzie, zresztą którąś część przebrali też w szatki Kirbiego. Co ciekawe seria obecnie należy do Segi i są po angielsku wydawane jako Puyo Pop, ale i tak omija nas mnóstwo odsłon.
Ale prawdę mówiąc skoro grałeś w Mean Bean Machine to inne odsłony serii nie mają ci zbyt dużo do zaoferowania poza innymi bohaterami. To niestety dotyczy też wszystkich innych klonów i zresztą całego gatunku, kiedy kupisz jedną z danego nurtu to pozostałe różnią się naprawdę nieznacznie.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Biblioteka NTSC-J (Warto?)

Post autor: Forte » 2017-04-19, 21:15

kolo pisze:Mean Bean Machine jest zmodyfikowaną wersją jedynki żeby lepiej się sprzedała na zachodzie
Wiem, skojarzyła mi się bardzo mocno "ziemna" oprawa, jak obejrzałem filmik na YT, stąd myślałem, że to właśnie ta część którą modyfikowali.

Ogólnie lubię PuyoPuyo, więc będę miał na oku tą część ;) dzięki za info
Sega!

ODPOWIEDZ