Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Post autor: Snake » 2008-04-04, 14:36

Biorac pod uwage to, ze na retroage jestem juz od pewnego czasu (wczoraj pojawila sie juz 8 recka mojego autorstwa :smile: - ale ten czas leci) postanowilem napisac swoj pierwszy temat. Mianowicie chodzi o MGS3. Jest to moja ulubiona czesc serii od Konami (a tak przy okazji - MGS to moja ulubiona gra) i jak dla mnie to bije na glowe inne tytuly na PS2. Chcialbym poznac Wasze zdanie na temat tej wybitnej produkcji - jak postrzegacie ja na tle innych czesci serii? Co Wam sie w niej nie podoba? Ktory z bossow przypadal Wam najbardziej do gustu? Co myslicie o CQC?

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Post autor: Rondel Spears » 2008-04-04, 15:29

Jestem w trakcie przechodzenia jedynki na psp, ale juz zaopatrzylem sie w druga i trzecia czesc :). Slyszalem duzo dobrego o serii, i nie zaluje inwestycji (chociaz jeszcze ich nie ruszalem :P).

Btw. Jedynka baardzo mi sie podoba, nie moge doczekac sie kiedy zagram w kolejne czesci :).
Blah, blah, blah :/

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Post autor: ashka » 2008-04-04, 16:18

Mnie MGS3 jakos nie przypadl mi do gustu: doszlam do jakis 70% i wymienilam na Paper Mario :grin:
Klimat MGS2 zdecydowanie bardziej mi odpowiadal. No i nie bylo w nim drzew.
Chodza plotki, ze MGS1 pojawi sie w europejskim PSStore - wtedy wroce do tej serii...

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Post autor: Morden » 2008-04-04, 16:34

Obydwa MGSy z PS2 sa mocno przesadzone [Z naciskiem na dwojke - Wampir tanczacy tango na wodzie? Chloptas niewiadomoej plci zamiast Snake'a? Litosci!]. Az boje sie czworki bo z tego co widzialem, bedzie jeszcze zabawniej.

Ale gra sie. Gra sie dla klimatu i dla niekonczacych sie scenek przerywnikowych wyrezyserowanych w mistrzowski sposob.

W trojce nie podobalo mi sie jedno. Nikt nie jest tym kim powinien byc. To bylo po prostu meczace. Co piec minut dowiadywalem sie ze ktos kto na poczatku byl sojusznikiem, jest szpiegiem, potem okazuje sie ze wyslala go ta sama organizacja ktora wyslala mnie, ktora to z kolei wyslala inna organizacja ktorej to przywodca jestem ja sam, ale ja to tak naprawde nie ja tylko moj ojciec ktoy jest klonem jego wlasnego ojca klona jego ojca. Aaaaaa!
Obrazek

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Post autor: ashka » 2008-04-04, 17:35


Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Post autor: Snake » 2008-04-04, 19:13

MGS: The Essential Collection - swietna sprawa. Szkoda tylko, ze w Europie sie nie pojawi :cry: .

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Post autor: Morden » 2008-04-04, 19:24

Slabe. Juz kiedys podawalem link do lepszego zestawu, ale podam raz jeszcze [zawiera nawet Portable Ops]:

メタルギア 20th アニバーサリー メタルギア ソリッド コレクション -> [ KLIK ]

Do tego mozna zlozyc juz preorder na MGS4. Zdjecie pudelka juz nawet dali. Dwie plytki.

メタルギア ソリッド 4 ガンズ・オブ・ザ・パトリオット [ KLIK ]
Obrazek

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Post autor: Snake » 2008-04-04, 19:32

Zestaw z Portable Ops tez juz widzialem - wiadomo, ze jest lepszy ale nie liczylbym na to, ze kiedykolwiek wyjdzie w zrozumialym dla wiekszosci jezyku (angielski).

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Post autor: ashka » 2008-04-04, 19:37

Od razu "slabe". Przynajmniej po angielsku i w ludzkiej cenie.
Te japonskie wydania znam, ale gralam przez chwile w Metal Gear Ac!d po japonsku i to jednak nie bylo to (chyba ze ktos zna odpowiednie slownictwo).

IMHO fajny jest ten zestaw i juz!

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Post autor: Snake » 2008-04-04, 19:41

Ac!da mam na PSP ale wogole nie pasi mi forma rozgrywki. MGS jako strategia turowa? Nie wiem kto wpadl na taki pomysl.

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Post autor: ashka » 2008-04-04, 19:43

Moge cie odciazyc, chetnie przygarne obie czesci Acid'a. :)

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Post autor: Snake » 2008-04-04, 19:44

ashka pisze:Moge cie odciazyc, chetnie przygarne obie czesci Acid'a.
Naprawde podoba Ci sie ta gra?

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Post autor: ashka » 2008-04-04, 20:43

Tak. Z MGSa zrobili strategie. Mnie sie taki typ rozgrywki podoba.
Co fo fabuly, to nie licze na zbyt wiele zreszta, to chyba nie sa kanoniczne gry.

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Post autor: Mejs » 2008-04-04, 21:15

Snake Eater naprawde zabojczy odcinek sagi jednak slabe zarysowanie historii bosow i nietega kamera troche ujmuje tej pozycji. Jedynke wole od niej napewno, z dwojka chyba stawiam na rowni. Zabraklo tez takiego bardziej true survivalu jakiego sie spodziewalem od tej gry, nie bylismy w pelni zalezni od dzungli, pozostawiono mocna liniowosc, ja liczylem na jakies nowe doznanie a to byl taki sam MGS tylko ze zamiast przyklejania do scian przyklejalo sie do drzew.

Co do Ac!da to przeszedlem obie czesci i musze przyznac ze rozgrywka turowa w ogole mi nie przeszkadzala, bardzo mocno osadzony system wciagnal mnie jak cholera. W dodatku fabula ostro psychodeliczna i niezle mozna sie wkrecic, zal tylko braku voice actingu.

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Post autor: Snake » 2008-04-04, 21:54

Wedlug mnie turowy system nie pasuje do MGSa. Traci on wtedy swoj urok skradanki, a cala rozgrywka zostaje drastycznie spowolniona. Zreszta system turowy powoduje, ze ruch moge wykonac tylko w okreslonym czasie - to najwiekszy szkopul tego rozwiazania. A dlaczego? Przyklad - mam do dyspozycji dwie karty, ktore wykorzystuje na ruch. Stawiam sobie Solida w jakims miejscu (koniec tury) i gdy widze, ze nadchodzi straznik to juz nie mam mozliwosci odwrotu. Snake stoi, a ja czekam az zaraz wrog odpali alarm. Gdybym widzial zblizajacego sie straznika np. w MGS2 to zawsze mam chwile zeby zawrocic i gdzies sie ukryc. A w A!cid? Nie da rady.
W tradycyjnym MGS caly czas moge decydowac co mam zrobic w danej chwili - o to mi chodzi. Pelna kontrola nad bohaterem.

ODPOWIEDZ