PS2 i fajne gierki

ODPOWIEDZ
soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

PS2 i fajne gierki

Post autor: soberpl » 2008-07-08, 15:08

Od wczoraj stalem sie posiadaczem pierwszej konsoli firmy SONY w moim zyciu! PS2 to w sumie calkiem fajna konsola. Mam jednak pytanie do osob, ktore posiadaja juz owa konsole troche dluzej niz ja. Jakie fajne gierki przygodowe/platformery polecacie? Posiadam juz: Ojciec Chrzestny (wow po POLSKU :shock: ), NFS: MW (nawiasem mowiac wersja z GC ma odrobine lepsza grafike... no przynajmniej tak mi sie wydaje), Killzone i Ratchet & Clank. Konsola tak naprawde ma sluzyc mojemu bratu, ale i ja na tym chce skorzystac. Bylbym wdzieczny za propozycje. BTW od dawna chcialem zagrac w Devil May Cry i mam pytanie, ktora czesc jest najbardziej warta zagrania? Czy lepiej zaczac tradycyjnie od 1?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS2 i fajne gierki

Post autor: Axi0maT » 2008-07-08, 15:27

soberpl pisze:Mam jednak pytanie do osob, ktore posiadaja juz owa konsole troche dluzej niz ja.
Ja PS2 nie mam, ale z tego co gralem to moge polecic kilka bardzo mocno wyrozniajacych sie tytulow: God of War, Tekken 5, Soul Calibur 3, Burnout Dominator, wszystkie GTA, SSX'y (ale te masz tez na GameCube) i na koniec moze jeszcze Onimushe.
soberpl pisze:NFS: MW (nawiasem mowiac wersja z GC ma odrobine lepsza grafike... no przynajmniej tak mi sie wydaje)
Nie tylko tobie sie tak wydaje. Ja zaryzykowalbym nawet stwierdzenie ze roznica zauwazalna jest od razu na pierwszy rzut oka (oczywiscie na korzysc Gacka)

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PS2 i fajne gierki

Post autor: Snake » 2008-07-08, 16:19

Ja polecam przede wszystkim (uwaga, uwaga, teraz bedzie zaskoczenie) MGSa 2 i 3. Dla mnie to zdecydownie najlepsze gry na PS2, choc bez znajomosci czesci pierwszej sporo sie traci. Pytasz o platformery? Coz, ja raczej nie przepadam za tym gatunkiem ale najlepsze pozycje (z tego co mi wiadomo) to wlasnie Ratchet oraz gry z serii Jak. Mozesz jeszcze poszukac czegos innego - np. Sly. To takze niezly platformer.
A jesli chodzi o DMC to najlepiej zaczac od jedynki, ktora jest chyba najlepsza. Co prawda "trojka" oferuje 100 razy bardziej rozbudowany system ale jednak "jedynka" jest lepsza (ale niewiele). "Dwojeczka" jest najslabsza ale tez warto zagrac.
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: PS2 i fajne gierki

Post autor: Spyro1993 » 2008-07-08, 16:43

Polecam gry Spyro a Heroe's Tail i Spyro Enter the Dragonfly (sa one tez na GC). :smile:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: PS2 i fajne gierki

Post autor: soberpl » 2008-07-08, 20:20

Dzieki za odpowiedzi. Wyscigi i bijatyki to wiem co wybrac, chodzilo mi wlasnie o te 2 gatunki. MGS jakos do mnie nie trafia :P Spodziewalem sie nie co wiecej wyboru, a tak to tylko Ratcher, Jak (musze sie tej grze przyjrzec), Spyro i Crash? Malo...

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS2 i fajne gierki

Post autor: ramzes64 » 2008-07-08, 21:25

No no no, widze ze soberpl szaleje (tzn jego brat)- to tak jak ja z XBoxem - tez malo o tej konsoli wiem, znam malo gier, zagram pewnie w Halo, GTA San Andreas, Conkera, Ninja Gaiden i tratata - bo to nie temat o tym.

Gdybym mial PS2 to tez bym sie zastanawial w co na tej konsoli mozna grac - bo w tej chwili przychodzi mi tylko ten Rachet - moze cos by sie jeszcze znalazlo.

Swoja droga - widzialem na Allegro MGS2 na XBoxa - tez zostal puszczony, bo na GC byla wersja z PSXa poprawiona (gre przeszeldem, cos pamietam - ale w fabule sie nie wczuwalem) - wiec gdybym gral, to dla samego grania.

... z ciekawsoci, obadam sobie jakie gry sa na PS2 i pozniej moze napisze co mnie by chcialo zainteresowac, gdybym mial juz tego czarnulca.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: PS2 i fajne gierki

Post autor: Spyro1993 » 2008-07-08, 22:10

Ciekawymi grafi sa tez The Legend of Spyro a New Begenning (jest tez na XBOXa, GC, GBA i DS) i The Legend of Spyro Eternal Night (ta gra wystepuje rowniez na Nintendo Wii, GBA, DS). Jesli chcesz gre, w ktorej mozna odpoczac od miejskich klimatow polecam gry z serii Harvest Moon - symulator zycia farmera (na PS2 jest A Wonderfull Life Specjal Edition). :smile:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PS2 i fajne gierki

Post autor: Snake » 2008-07-08, 22:15

soberpl pisze:Spodziewalem sie nie co wiecej wyboru, a tak to tylko Ratcher, Jak (musze sie tej grze przyjrzec), Spyro i Crash? Malo...
Wiesz, napewno znajda sie jeszcze jakies tytuly poza wymienionymi ale raczej nie beda takie dobre. A co do Spyro i Crasha - czasy ich swietnosci minely, a produkcje jakimi jestesmy dzis karmieni nijako maja sie do tych hitow sprzed lat. Pierwsze trzy czesci Crasha byly extra (moim zdaniem "Warped" zalicza sie do najfajniejszych pozycji jakie oferowal Szarak). W Spyro pocinalem tylko w "jedynke" i z tego co pamietam tez byl niczego sobie. Ale dzis Crash juz moze zapomniec o pierwszym miejscu w swoim gatunku (jego forma zaczela spdac po tym jak przestalo robic go Naughty Dog). Spyro takze przecietniak. Najlepiej zabrac sie wlasnie za Ratcheta.
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS2 i fajne gierki

Post autor: Axi0maT » 2008-07-09, 06:32

Zdecydowanie wiecej platformerow/zrecznosciowek znajdziesz na Gacka... tam jest tego cale mnostwo.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: PS2 i fajne gierki

Post autor: Kurt » 2008-07-09, 07:47

Platformery - Klonoa 2 - zadno dostepna gra, ale cudowna platformowka, jak and decter rowniez fajna gra

Oprocz tego - Gran Turismo 4, Tekken, Soul Calibur 3, Dead or Alive 2, Max Payne 1 i 2, Seria Gta - szczegolnie SA, VCS, LCS. PES08 jest lepszy niz jego odpowiednik na
ps3. Lego Indiana Jones jest dobry.

Awatar użytkownika
Obsidian
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 35
Rejestracja: 2008-07-01, 11:06

Re: PS2 i fajne gierki

Post autor: Obsidian » 2008-07-09, 09:40

Jesli chodzi o przygodowki to moge polecic: ICO, Shadow of the Colossus
Platformery: Tylko w Jak and Daxter gralem, warto kupic
It's thinking Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS2 i fajne gierki

Post autor: ramzes64 » 2008-07-09, 14:52

Na szaraku gralem w Crash 3 i chyba w dwojke - mogly byc. W spyro gralem tylko w demo (bylo w Crashu po wpisyaniu kodu jakiegos) - i zawsze chcialem w Spyro zagrac.

Mam spyro na GC - sprawdzajac gre, taka srednia, no ale jak sie blizej przyjze to pewnie cos tam lizne przyjemnosci z platformowki.

te Rachety mnie interesuja najbardziej na PS2 jesli juz byn mial.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: PS2 i fajne gierki

Post autor: Rondel Spears » 2008-07-09, 16:29

Zacytuje swojego posta z innego tematu:
Co do gier na PS2 (podaje tytuly ekskluzywne, kolejne czesci oddzielone sa ukosnikiem):
Cytat:

Bijatyki:
Soul Calibur 3, Dead or Alive 2, Tekken 4/Tag Tournament/5, Virtua Fighter 4/4 Evolution, Mortal Kombat DE, Guilty Gear X/X2, Capcom vs. SNK 2: Mark of the Millennium 2001,

Scigalki:
Gran Turismo 3/4, WRC 1/2/3/4, SSX (moze nie samochodami, ale tez sa wyscigi :P ), Wipeout Fusion, F1, Rally Trophy

Slashery:
Devil May Cry 1/2/3, Onimusha 1/2/3, God of War 1/2

Platformowki:
Jak & Daxter 1/2/3, Ratchet & Clank 1/2, Sly 1/2/3, Rayman 2, Maximo

RPG/jRPG:
Final Fantasy X/X-2/XI/XII, Kingdom Hearts I/II, Seria Shin Megami Tensei, Star Ocean, Dragon Quest VIII, Baldurs Gate Dark Alliance 1/2, Valkyrie Profile 2, Disgaea 2, Shadow Hearts, Okami

Rozne:
MGS 2/3, Seria Katamari, Eye Toy, Shadow of the Colossus, ICO

Muzyczne:
Frequency/Amplitude, Guitar Hero 1/2/3, Rock Band, Singstar 1/2/.../9999 (sam nie wiem ile oni ich wydali :P ), Karaoke Revolution, Gitaroo Man,

Pilka nozna:
Pro Evolution Soccer 1/2/3/4/5/6

Symulacja gangstera:
Grand Theft Auto 3/Vice City/Liberty City Stories/Vice City Stories


I od groma innych. Praktycznie wszystkie powyzsze sa bardzo dobrymi grami, i nie ukazaly sie na innych platformach (past-genowych). FPSow nie wypisywalem, bo z tym na PS2 jest biednie (chociaz Half-Life i Black sa dobre :) ). Wiecej mi sie ich wypisywac nie chcialo :P .
Blah, blah, blah :/

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: PS2 i fajne gierki

Post autor: soberpl » 2008-07-10, 16:18

Dzieki za liste, ale dowodzi to albo o tym, ze mimo wszystko PS2 ma malo ciekawych gier, albo mamy podobne gusta :P A jakas gra zwiazana z tenisem? Moze Hard Hitter 2? Dosc tania i ludzaco podobna do Virtua Tennis (mojej ulubionej :*).

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: PS2 i fajne gierki

Post autor: Rondel Spears » 2008-07-10, 17:18

Na liscie umiescilem pisane z pamieci tytuly ekskluzywne dla PS2. Nie uwzglednia ona wieeelu innych, swietnych gier (nie mam doskonalej pamieci). Sprawdz sobie 200 najlepszych gier wg sredniej ocen na GameRankings, wszystkie maja ponad 82% sredniej z 20 recenzji. A to zaledwie czesc gier, w koncu nizsze oceny nie musza oznaczac ze dana gra jest crapem. Na PS2 znajdziesz gry z kazdego gatunku, polecam uwazniejsze przygladniecie sie bibliotece gier czarnulki (jest nawet Syberia, Myst III czy Age of Empires 2 :P).
Blah, blah, blah :/

ODPOWIEDZ