Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: szczupi26 » 2015-01-02, 11:28

Nie jest to klasyczne TOP 10 bo w moim przypadku coś takiego nie istnieje. Niżej wymienione tytuły pod pewnymi względami są genialne ale w zależności od dnia i humoru zamieniają się miejscami.

- GTA VC - jak nie lubię serii GTA tak ten jeden jedyny tytuł pozamiatał mną dzięki genialnej fabule (czerpiącej garściami z filmu "każdywiejakiego") oraz najlepszej ścieżki dźwiękowej w tego typu grach ever)
- Gran Turismo 4 - bo to ostatni Real Driving Simulator od Polyphony
- FFX - bo to ostatni prawdziwy final
- ICO&Shadow of the Colosuss - tajemnica i tragedia (w nie szukającej poklasku i ogólnego zrozumienia artystycznej oprawie) które na długo zapada w pamięć
- Devil May Cry 1 - bo to po prostu najlepszy DMC
- seria Time Splitters (z naciskiem na 2) - bo kiedyś człowiek myślał że ragdoll to 8 cud świata :D (no i multi było mega miodne)
- Dead or Alive 2 - ........boobs....... just that :D
- Resident Evil Codename Veronica - bo to ostatni prawdziwy Resident (pierwszy raz ogrywałem go na wciąż jeszcze nieodżałowanym DC-ku)
- ostatnie miejsce zostawiam puste bo być może MGS2 lub MGS3 które do mnie idą okażą się wartymi dopisania
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

ZeroColections
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2015-08-11, 11:53

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: ZeroColections » 2015-10-09, 21:57

Na PS1 królują gry rpg, zaś na PS2 survival horrory :D

1 - Forbidden Siren - Idealny survival horror. Oryginalny, chory oraz ogromny poziom trudności. Nie mam nic do powiedzenia.
2 - Silent Hill 2/3 - Gry arcydzieła. W 2 na plus jest klimat, soundtrack oraz fabuła(prosta, ale za to genialnie opowiedziana). Niestety ale gra jest za łatwa przez co nieco jest słabsza w mojej opinii, ale nadal to genialna gra. W 3 na plus zaś jest strach, klimat, potwory, soundtrack, wyższy poziom trudności i grafika(według mnie najlepsza na PS2). Niestety ale fabuła jest nieco mniej prosta niż w 2, ale nie jest ciekawie opowiedziana. Nie ma tutaj SH4 ponieważ zasługuje na miejsce w innym top 5.
3 - Dragon Quest: Journey of the cursed king - Definitywnie mój ulubiony rpg na PS2 i jeżeli nie liczyć Disgaea HOD pierwszy RPG w którego zacząłem grać "na poważnie" :)
4 - Rule of Rose - Kocham tą grę za fabułę(najlepsza fabuła jaką na razie poznałem, ale od razu mówię że jeszcze nie zacząłem grać w Xenogearsa na PS1, ale już czeka na półeczce), klimat, udźwiękowienie oraz za kontrowersyjne tematy(gdyby nie one, gra nie byłaby oryginalna). Nienawidzę jej także za koszmarny gameplay oraz słabe i nie straszne potwory. Jednak ze względu na tą fabułę nadal zasługuje na miejsce w mojej topce.
5 - Project Zero - Kolejny survival horror, który zdobył moje uznanie ciekawym pomysłem czyli walka z duchami aparatem. Biorę pod uwagę tylko pierwszą część na tej liście ponieważ nie grałem w 2 i jestem w trakcie przechodzenia 3.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: cissic » 2016-03-21, 18:45

Odświeżam ;)
- Black
- Final Fantasy X
- Burnout 3
- God of War 1&2
- Odin Sphere

+

- Okami
- ICO
- Shadow of the Colossus

Więcej grzechów nie pamiętam ;)

ODPOWIEDZ