Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: Snake » 2009-01-20, 22:01

Panowanie Czarnuli właściwie już przeminęło (choć w sercach graczy będzie żyć na zawsze), pomyślałem zatem, że moglibyśmy się wymienić opiniami na temat gier, które to odegrały kluczową rolę w jej sukcesie. Co prawda konsola jest supportowana do dziś jednak oczywistym jest, że killerów na miarę MGS3, GoW2 czy FFX już nie ujrzymy. Przez te 9 lat całkowitego panowania, konsola otrzymała naprawdę przepotężną bibliotekę tytułów. Które były najlepsze? Oto moja wielka piątka:

1. Metal Gear Solid 3: Subsistence
Rozbudowana wersja trzeciej odsłony najlepszej (jak dla mnie) serii gier video jaką widział świat. Genialny scenariusz, piękna grafika oraz przemiodny gameplay wzbogacony o masę nowych patentów względem poprzedników - elementy te złożyły się na przecudowny tytuł, który miażdży dosłownie wszystko.

2. Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty
Kontynuacja genialnego MGS z PSXa. Scenariusz w tej grze jest wręcz przytłaczający - tyle wątków ile w nim zawarto nie ma w żadnej innej grze tego typu. Nowy bohater nieco psuł ogólne wrażenie (przynajmniej w moim przypadku) ale nie był w stanie zablokować grze drogi do sukcesu. Solid powrócił w chwale, a ciężka praca ludzi z Konami pozwoliła tej produkcji stać się jedną z najlepszych w historii.

3. Resident Evil 4
Czwarta odsłona flagowego tytułu Capcom zupełnie zmieniła oblicze serii. Z klasycznego survival horroru RE stało się strzelaniną, co jednak - jak pokazują oceny - wyszło grze na dobre. Capcom wraz z RE4 wprowadził, dziś bardzo popularny, widok "znad barku", który obecnie wykorzystuje praktycznie każda strzelanina (Gears of War od Epic nie jest wyjątkiem). Zachwyca także przepiękna grafika, która nawet w obliczu takiego Gears of War 2, czy Uncharted nie ma się czego wstydzić. Ten tytuł to prawdziwa perełka.

4. Devil May Cry 3
To wg mnie jest najlepsza definicja tego jak powinna wyglądać gra z niekończącymi się pokładami miodu. Masa combosów do wyuczenia, wysoki poziom trudności, wiele broni, ciekawe projekty przeciwników oraz plansz i - co najważniejsze - bardzo intuicyjny system walki. Nie zagrać w ten tytuł (choćby 10 minut) to grzech.

5. Final Fantasy X
Ten tytuł uważam za najlepszą odsłonę Końcowej Fantazji ze wszystkich, a zarazem jedyną godną uwagi na PS2. W tej części postacie po raz pierwszy przemówiły ludzkim głosem, co było nie małym wydarzeniem. Scenariusz wg mnie jest świetny (szczególnie wątek z rosnącym uczuciem między Tidusem i Yuną), a muzyka i grafika tylko potęgują doznania płynące z gry. Było to także ostatnie Final Fantasy jakie wyszło spod skrzydeł Squaresoftu i dla mnie wraz z tą odsłoną seria umarła (serce mnie boli jak widze co Square Enix robi z tą jakże wielce zasłużoną dla branży marką).

Teraz czekam na Wasze opinie co do najlepszych tytułów na PS2.
Ostatnio zmieniony 2012-05-21, 21:25 przez Snake, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: Axi0maT » 2009-01-21, 07:29

Nie jestem posiadaczem PS2, ale w sporo gierek na czarnuli gralem u kolegow. Nie rozwodzac sie zbytnio krotka lista:

1. Tekken 5
2. Black
3. Onimusha 3: Demon Siege
4. Ratchet & Clank: Up Your Arsenal
5. God of War

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: mrSin » 2009-01-21, 10:50

Tylko 5? Cóż wybór nie będzie prosty jednakże spróbujmy. Jednakże pozwolę sobie na lekkie złamanie zasad, traktując niektóre tytuły jako jedność

1. Okami - piękno i moc zamknięte w niepozornej płycie DVD jest niezwykle zaskakujące. Nintendo ma Zeldę, Sony zaś Okami.
2. God of war 1&2 - Ta gra posiada wszystko co winna mieć porządna gra akcji - szybkie tempo akcji, rozmach realizacyjny i fabuła na bardzo przyzwoitym poziomie.
3. Final Fantasy X - jeden z niewielu jrpg, który nie powoduje u mnie torsji.
4. Burnout 3 - kwintesencja arcadowych wyścigów, później były już tylko mniej udane klony, absolutna moc.
5. Tekken 5 - tłumaczenie jest zbędne

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: Axi0maT » 2009-01-21, 11:17

mrSin pisze:Okami - piękno i moc zamknięte w niepozornej płycie DVD jest niezwykle zaskakujące. Nintendo ma Zeldę, Sony zaś Okami.
Jest tez z lepszym sterowaniem na Wii... wiec nie ma co plakac ;)
mrSin pisze:4. Burnout 3 - kwintesencja arcadowych wyścigów, później były już tylko mniej udane klony, absolutna moc.
Kolega niech zagra w ExciteTruck :) Burnout jakos szybko mi sie znudzil... choc przyznaje ze wyglada nieziemsko jak na taka slaba konsolke :D

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: mrSin » 2009-01-21, 11:36

Wolę zagrać na konsoli macierzystej, na której pojawił się dany tytuł niż w konwersję. To oczywiście kwestia gustu. No ale jak nie ma w co się grać na Wii to trzeba chwytać się wszystkiego co jest :wink: Co do Burnouta, zdecydowanie mi wystarczy. :smile:

Wypadało by jeszcze docenić Ico oraz Shadow of... Których nie znajdziemy w ofercie Nintendo :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: Axi0maT » 2009-01-21, 11:49

Wolę zagrać na konsoli macierzystej, na której pojawił się dany tytuł niż w konwersję. To oczywiście kwestia gustu. No ale jak nie ma w co się grać na Wii to trzeba chwytać się wszystkiego co jest :wink: Co do Burnouta, zdecydowanie mi wystarczy. :smile:

Wypadało by jeszcze docenić Ico oraz Shadow of... Których nie znajdziemy w ofercie Nintendo :)
Ahhh... ilez szpileczek w twojej wypowiedzi.. Zaczyna sie z ciebie robic drugi Morden :P

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: mrSin » 2009-01-21, 11:53

Od razu szpileczki :) Chyba nie podejrzewasz mnie o złośliwość ;)

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: artemis » 2009-01-21, 12:12

Ja na PS2 zaczynam grać dopiero od niedawna... Przyciągnął mnie God of War 2 , który jest znakomity... Zakupiłem też już pierwszą część DMC, która mam nadzieje, że też mnie nie zawiedzie...

Konsola właśnie w sumie skończyła już swój żywot bo raczej nic świetnego już nie wyjdzie więc wasze listy bardzo mogą mi pomóc :P .

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: Snake » 2009-01-21, 15:49

artemis pisze:Zakupiłem też już pierwszą część DMC, która mam nadzieje, że też mnie nie zawiedzie...
Pierwsza część przygód łowcy demonów Dante i zawód? O nie, nie martw się kolego - te dwie rzeczy nie idą w parze :wink:
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

Awatar użytkownika
Kamillo
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 32
Rejestracja: 2007-02-09, 16:10
Lokalizacja: Wroclove
Kontakt:

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: Kamillo » 2009-02-17, 23:08

1. Silent Hill 2 - Zaraz po Shenmue na DC, SH2 jest pozycją którą uważam za idealną. Wspaniała fabuła przede wszystkim, ale cała reszta także - grafika, sountrack, klimat. To wszystko składa się na pozycję świetną. Chwile spędzone z dziełem spod skrzydeł Konami na zawsze pozostaną w mej pamięci... 10/10.

2. Resident Evil 4 - Choć więcej tu strzelania niż strachu, ciachanie wieśniaków w RE4 jest czymś niezwykłym. Zaliczyłem grę główną i wszystkie dodatki, aktualnie powstrzymując się przed ponownym przejściem - cierpliwie czekam na Resident Evil 5. 9+/10

3. God of War II - najpiękniejsza graficznie gra na PS2 oraz jedna z najładniejszych jakie widziałem (w sumie na chwilę obecną z lepszych przychodzi mi na myśl tylko Gears of War 2...). Do tego dochodzi świetny sountrack, wciągający klimat mitologii i antyku i przede wszystkim miód płynący z gry. Ponad 20h świetnej zabawy! 9+/10

4. Def Jam : Fight For New York - najlepsza bijatyka ever. Uliczny, brutalny styl walki (choć nie tylko), raperzy obijani po mordach i multum możliwości, od zmieniania gaci do zmieniania panienek. Gra cud. -10/10

5. ObsCure 2 / Valkyrie Profile 2 / Yakuza - te gry także wspominam bardzo dobrze i nie jestem w stanie określić, która podobała mi się bardziej... ;)

Oczywiście wszystkie wyżej wymienione gry przeszedłem co najmniej raz.

Jak na razie - that's all.

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: kon » 2009-03-10, 18:40

gran turismo 4
metal gear solid 3
god of war
pro evolution soccer
final fanasy x

dodalbym jeszcze poza pierwsza piatka:
shadow of the colossus
ico
kingdom hearts
killer 7
serie ssx
serie burnout
tekken 5
tenchu 3
soul calibur 3
okami
resident evil 4
darko cloud
final fantasy xii
disgaea

Skonczyla swoj zywot? rzuc okiem na persona 4.

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: ZiQ » 2009-03-12, 17:12

Tatacon
Grand Theft Auto: San Andreas - kozak od zawsze choć najwięcej grałem na kompie
Sega Virtua Fighter 4 Evolution - sentyment
Final Fantasy X
Dragon Ball Z: Budoki - obowiązkowo &"]

Micke7
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 21
Rejestracja: 2009-05-11, 13:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: Micke7 » 2009-06-16, 10:56

W dużo jeszcze nie grałem ale moje typy są takie :

Ace Combat 5, Final Fantasy X, Metal Gear Solid 3, GT 3, Getaway

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: Rondel Spears » 2009-06-17, 08:59

Burnout 2/3
Metal Gear Solid 2
Half-Life Decay
Resident Evil 4
Guitar Hero 3
Blah, blah, blah :/

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Top 10 najlepszych gier na PlayStation 2

Post autor: stoodio » 2011-01-09, 21:11

Odświeżymy, a co ;)

Nie łatwo przedstawić swoja listę Top5 - za mało tytułów się zmieści.

Tak czy siak spróbuję:

1. Dragon Quest VIII Journey of the Cursed King (za całokształt)
2. Resident Evil 4 (za gameplay)
3. God of War (za postać Kratos'a)
4. Silent Hill 2 (za scenariusz)
5. PES5 (za setki godzin przegranych z Bratem)

Nie było łatwo... :wink:
Obrazek

ODPOWIEDZ