PlayStation 2 - konsola z klasą

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PlayStation 2 - konsola z klasą

Post autor: Axi0maT » 2009-06-06, 18:48

Zgadzam sie ze Snakiem, nie wrzucajmy do jednego wora i nie generalizujmy. Tytulow jest naprawde bardzo duzo po obu stronach barykady i nie ma co sie licytowac na to ktory lepszy, bo dla kazdego kazda istotny jest inny aspekt.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: PlayStation 2 - konsola z klasą

Post autor: Kurt » 2009-06-06, 20:24

Ten gościu, może i wkleja notki z bloga, ale skoro jest ich autorem to ma do tego prawo, poza tym ciekawie się je czyta, lubie jak ktoś używa sporo metafor i pisze
inaczej od wszystkich. Dla mnie Rabisin wniósł życie w to forum.

Wszystko zalezy od tego, kto co lubi. Dla jednych Metroid jest genialny - w tym dla mnie, dla innych slaby. Dla innych gta jest genialne, dla innych przecietne.

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: PlayStation 2 - konsola z klasą

Post autor: ZiQ » 2009-06-07, 00:57

ale ten gościu lubi Singstara...

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: PlayStation 2 - konsola z klasą

Post autor: soberpl » 2009-06-08, 16:36

Rabisin pisze:Napisałem wg mnie ładny wstęp, stojący na wysokim stylistycznym poziomie.
Dobrze, że tylko wg Ciebie...

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: PlayStation 2 - konsola z klasą

Post autor: emet96 » 2011-11-10, 15:18

Pozwolę sobie nieco odkopać ten temat. Co do gierek na tą konsolę to przyznaję że była wydana masa tytułów. Z tym że duża część to Crapy, ale duża część to naprawdę dobre tytuły. Co do wykonania konsoli które już nie było takie dobre miałem styczność z 3 letnia ps2 na której grano tylko w oryginały i miała 2 razy wymieniany laser :shock: . Natomiast ja mam drugą ps2 jedna umarła w bliżej nieokreślonych okolicznościach a drugą właśnie sprzedaję i PRAWDOPODBNIE na jej miejsce zakupię gacka. Pozatym nie jestem w stanie jakoś pojąć sukcesu tej konsoli. Tytułów jako tako mocnych na starcie nie miała (chociaż mogę się mylić). Z resztą gdy PS2 była wydana na Dreamcascie rządziły dużo lepsze tytuły graficznie (DOA 2 Vs Tekken Tag tournament). Dla mnie rzeczami które przemawiały na początku to kompatybilność wsteczna z PSX'em oraz bajki jakie opowidało sony. Zapowiadali ponoć że konsola wyciągnie ponad 300 mln polygonów (mogę się mylić co do tej liczby).
/PSX/N64/X360/

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: PlayStation 2 - konsola z klasą

Post autor: Hayabusa » 2011-11-10, 15:33

Używam PS2 od ok 1,5 roku, jak dotąd jestem z niej bardzo zadowolony. Co najważniejsze, gry można kupić naprawdę tanio, a i znajdzie się na nią sporo dobrych tytułów. Co mnie cieszy, to cała masa arcade'owych składanek, wydanych na tę konsolę. Dzięki czemu można pograć zarówno w stare Mortale, Street Fightery, Samuraie, KoF'y, czy inne Metal Slugi.
Na awaryjność lasera nigdy nie narzekałem, kiedyś miałem używkę, obecnie posiadam egzemplarz od nowości, gry mam w min. DB i BDB stanie, przez co laser do tej pory działa jak żyleta :)

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: PlayStation 2 - konsola z klasą

Post autor: emet96 » 2011-11-10, 16:04

Cóż może miałem styczność z jakimiś trefnymi egzemplarzami i stąd moja niechęć do PS2.
/PSX/N64/X360/

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: PlayStation 2 - konsola z klasą

Post autor: Spikain » 2011-11-10, 16:11

Mam PS2 od pięciu lat, regularnie jej używałem (od jakiegoś roku już rzadziej, ale nadal zdarza mi się na niej pograć albo odpalić CD/DVD) i laser nigdy nie był wymieniany, ba, nie przypominam sobie jakichkolwiek problemów z odpalaniem czegokolwiek. A grałem głównie w FFXII (Ivalice <3), Tekkena 5 i NFSU2 :D [Edit: gry od nowości, ale bywały czasy, że częściej na PS2 odpalane były kopie muzycznych cedeków, niż gry]
Ostatnio zafascynował mnie fakt, że rzeczywiście PS2 ma już 11 lat na karku, a w sklepach ciągle pełno gier na tę konsolę.

Awatar użytkownika
Dj_Anndzia
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 402
Rejestracja: 2011-08-30, 17:14
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PlayStation 2 - konsola z klasą

Post autor: Dj_Anndzia » 2011-11-10, 19:56

Mam PS2 ponad rok, powrót do przeszłości:) Kupiona nówkę i nie żałuje ze ją kupiłam. Tak jak mówią koledzy wyżej jest bardzo dużo tytułów które naprawdę warte uwagi, i przede wszystkim gry nadal są dostępne w sklepie a na allegro używane są w bardzo niskich cenach. Nie wiem czemu jest tak dużo ludzi uprzedzonych do tej konsoli. W zasadzie ta konsola chyba najdłużej przetrwała żywot w sklepach, bo cały czas jest dostępna chyba teraz ceny sięgają około 400zl wiec nie jest dużo jak na taka konsole która bardzo da dużo frajdy nabywcą i nie wymaga wielkich kosztów na gry. Fa nie pogramy w najnowsze tytuły, ale chyba życie nie opiera się tylko na najnowszych gierkach:) stare gry maja swój urok:)
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)
http://collector-retrogame.blogspot.com/

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: PlayStation 2 - konsola z klasą

Post autor: Kurt » 2011-11-10, 20:59

Moim zdaniem 400 zł za 11 letnią konsolę, zwłaszcza gdy niebawem na rynku ukaże się następna generacja konsol, jest delikatnie mówiąc robieniem ludzi w chuja. Jasne, konsola ma bogatą bibliotekę gier, ale sam sprzęt jest już przestarzały, wymagać tyle kasy, to jest chamstwo. Za trochę większe pieniądze można nabyć Xklocka, który "siłowo" pogrąża czarnulę, na którą już żadne ciekawe gry nie wychodzą.

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: PlayStation 2 - konsola z klasą

Post autor: Spikain » 2011-11-10, 21:12

Oj tam. Sprzedaje się, więc leży na półkach w takich cenach, a nie innych. Przecież wszyscy właściciele marketów i innych miejsc, w których jeszcze można kupić nowe PS2 nie zmówią się nagle, że "lubimy naszych klientów a poza tym PS2 jest stare to tniemy ceny" :p Jak spadnie zainteresowanie, to i ceny spadną.

Awatar użytkownika
Dj_Anndzia
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 402
Rejestracja: 2011-08-30, 17:14
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PlayStation 2 - konsola z klasą

Post autor: Dj_Anndzia » 2011-11-10, 21:36

Skoro leżą i cena się trzyma to znaczy ze ludzie kupują. Tak jak mówi kolega wyżej jak by nie było zainteresowania to by cena spadła:) mówisz ze niebawem, ale to minie jeszcze z 2-3 lata na pewno, producenci obstawiają na 2014-2015 rok wiec to nie takie zaraz:) co do Xbox-a nie dostaniesz już nowego w sklepie (jeśli mowa o jedynce), a po drugie PS ma większe grono fanów. Tak jakoś się przyjęło i nie zapowiada się raczej na zmiany.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)
http://collector-retrogame.blogspot.com/

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: PlayStation 2 - konsola z klasą

Post autor: Spikain » 2011-11-10, 21:40

W ogóle w Polsce jest chyba jakaś świecka tradycja związana z PlayStation. Wystarczy porównać zawartość PSP i DS w sklepach :(

Awatar użytkownika
Dj_Anndzia
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 402
Rejestracja: 2011-08-30, 17:14
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PlayStation 2 - konsola z klasą

Post autor: Dj_Anndzia » 2011-11-10, 21:50

Nintendo to już w ogóle najgorzej wypada.W sklepach pustki na DS'a a jak coś jest to gra 149-199zł. To nawet na PS3 lub Xbox'a360 są tańsze:(
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)
http://collector-retrogame.blogspot.com/

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: PlayStation 2 - konsola z klasą

Post autor: Kurt » 2011-11-10, 22:15

Xbox jeden został wycofany już po 4 latach od premiery. Nie przekonacie mnie, ps2 to stary sprzęt i cena 400zł jest za wysoka. Sprzedaje się to prawda, lecz ta cena jest niestosowna.

ODPOWIEDZ