Xenosaga Episode III

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Xenosaga Episode III

Post autor: Blackie » 2006-04-15, 18:27

Postanowilem zalozyc ten topic, by moc sie powyzywac troszke. W tej chwili zjadlem pol markera i zaraz zajme sie monitorem. Kumpel sciagnal demo gry, na ktora czekam z wywalonym jezorem ponad pol roku i sie denerwuje, bo ON juz gra a ja musze sie opierac na jego relacji, bo to demo dostane dopiero w srode. Odnosnie gry - sliczna, fajna, ladna i w ogole the best. Tak, gorzej mi.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Xenosaga Episode III

Post autor: Gimiak » 2006-04-15, 19:39

Biedny :), ja tak czekam na Metroid Prime Pinball na DS :P, jak jeszcze zobaczylem auckje na allegro ... plakac sie chce :P

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Xenosaga Episode III

Post autor: froger3 » 2006-04-22, 10:40

Mam, gralam i wrazenia b.pozytywne. Ulepszona dwojka i to bardzo. Nareszcie skrocili czas wszelakich ladowan, poprawili grafe, muza jakby lepsza(z 2 IMHO jest bardzo srednia, czasem koszmarna;/) i menu bardziej przyjazne. Szkoda ze wsio po japonsku, ale pozostaje przeciez czekac na wersje NTSC(nei wiadomo czy gra wyjdzie w PAL'u) ktora w czytnikach fanow zagosci pod koniec roku.

Nie spodziewam sie jednak fenomenalnych wynikow sprzedazy, gdyz w tym samym czasie w Kraju wuja Sama laduje mega-hicior: Final Fantasy XII.

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Xenosaga Episode III

Post autor: Blackie » 2006-04-23, 22:18

Gra zapowiada sie znakomicie. Jest sliczna i szybka, ale po kolei. Po odpaleniu dema wita nas oczywiscie logo, na ktorym znajduje sie Compass of Order a w tle ukazywane sa rozne scenki z gry. Graficznie jest swietnie - postaci maja bardzo ladne twarze, ktore nie sa tak mangowe jak w ep1 i nie sa tez tak sztuczne jak w ep2. Ludzie z Monolith genialnie je wywarzyli. Muzyka jest bardzo mila dla ucha. Spokoja i stonowana - widac, ze gra zapowiada sie na dosc smutna czesc, bo nawet track z logo ep3 jest dosc melancholijny. Muzyka podczas eksploracji jest rowniez spokojna, tak samo jak w walce. Przede wszystkim nie meczy - pamieta ktos muzyke np. z Second Miltia czy Ormus Strongold w ep2? Albo battle theme z tegoz epizodu (najgorszy jaki w zyciu slyszalem)? Tutaj BT jest bardzo lagodny i nie jest irytujacy. System walki - rewelacja. Walki sa szybciutkie. Niedosc, ze laduje sie ekspresowo to jeszcze pieknie wyglada. Do dyspozycji mamy takie opcje: Attack, Arts (atak, ktory kosztuje Cie EP), Ether (korzystanie z magii), Special Attack (atak specjalny, zjadajacy Boost Gauge), Item, Zmiana (zmiana zawodnika), Defend (obrona) i ucieczka. Sa rowniez Break'i znane z ep2, objawiaja sie tym, iz postac sie wywraca i zbiera silniejsze obrazenia oraz przeciwnik (lub my) nie mozemy wykonac zadnego ruchu. Paseczek brejka jest pod imieniem postaci. Do dyspozycji mamy szesciu zawodnikow - MOMO, Jin, Shion, KOS-MOS, Miyuki i Caanan. Smiem twierdzic, ze zarowno Miyuki jak i Caanan to postaci tymczasowe (cos jak Edea z FF8), bo po pierwsze - nie maja atakow specjalnych, po drugie - ich twarze nie zmiescilyby sie (gdyby druzyna byla kompletna) zarowno w menu jak i okienkach sklepow. Menu - wczytuje sie blyskawicznie i jest proste (nie tak wolne jak w ep1 i nie tak naciapane jak w ep2). Poza tym masz natychmiastowy dostep do wszystkich opcji, nie muszac sie cofac do glownego menu (wciskasz po prostu r2 lub l2). Eksploracja jest ciekawsza a to za sprawa bardziej dynamicznej kamery. Nie jest tak statyczna jak w poprzednich epizodach. Poza tym dodano mozliwosc zastawienia pulapki na wroga. Pierw ja rzucasz a pozniej detonujesz (cos jak bylo w dwoch poprzednich czesciach). Demo niestety konczy sie dosc szybko, ale mozna juz duzo z niego wyciagnac wnioskow. Szkoda rowniez, ze nie dane jest pogranie E.S.'ami.

[ Dodano: 2006-08-17, 16:14 ]
Jeszcze tylko 11 dni, 7 godzin, 48 minut zostalo do premiery ];> Can't stand it anymore!
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Xenosaga Episode III

Post autor: froger3 » 2006-09-21, 23:23

Skonczylam.
Cos moge powiedziec. Ocenic moge na dwoch plaszczyznach: jako gra rpg(tu inna ocena niz 8+/9 sie nie nalezy) i kulminacyjna czesc serii(9+/10 :).
Odeszla mi ochota na granie w inne RPG bo fabularnie beda one ciagle porownywane przezemnie do serii Xeno. To byla ostatnia, oprocz MGS4, next-genowa gra ktorej wypatrywalam z takim utesknieniem...Dorobione ukoronowanie wspanialej serii..

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Xenosaga Episode III

Post autor: Blackie » 2006-09-22, 21:03

Ehhh... Ja ending tez mam za soba, ale cholernie zaluje, bo wolalbym go nie znac ; ) Zazdroszcze tym, ktorzy jeszcze nie mieli z nia do czynienia.
He only went so far as the subconscious.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Xenosaga Episode III

Post autor: Gimiak » 2006-09-23, 01:02

Powiedzcie mi jedno, czemu ta gra ma niemiecki podtytul?

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Xenosaga Episode III

Post autor: setezer » 2006-09-23, 09:52

Ha!

Podtytuly Xeno to nazwy dziel Nietzschego. Do ktorego seria bardzo dosadnie nawiazuje (tak mi mowili Blackie i Froger). Tako rzecze Zaratustra

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Xenosaga Episode III

Post autor: froger3 » 2006-09-23, 10:53

"Xenosaga's storyline has several influences, including Gnostic plot devices. Intertwined with the symbolism of the series are themes of Nietzsche, Sartre, Jungian psychology, and the biblical Book of Revelation. Buried beneath the mythological and psychological references are the questions the series asks, which often deal with the meaning of life and the truth behind figures and artifacts."

Nietzsche to praktycznie "machina" napedzajace te serie. Jest tu jego filozofia, jeden z bohaterow ma na imie Wilhelm(drugie imie Nietzschego), czesto wymianiany jest tez Wagner i jego muzyka(Wilhelm bardzo ja lubi, podobnie kapitan statku z ktorego czesto korzystamy). A Wagner mial jakis wplyw na Nietzschego.

Innych rzeczy nie sposob wymieniac bo popsuly by tylko zabawe.

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Xenosaga Episode III

Post autor: setezer » 2006-09-23, 13:03

Aha,
Nietzsche byl bilskim znajomym Wagnera, "stwierdzil" ze geniusz tego kompozytora szedl w parze z roznymi prymitywnymi pobudkami, krytykowanymi przez chrzescijanstwo (egoizm, zawisc etc.). Z cala pewnoscia wplynelo to na pozniejsze teorie nadczlowieka. To tak na marginesie.

W poprzednim numerze Zax, znawca rpgow zrobil literowke w nazwisku Nietzschego :twisted:

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Xenosaga Episode III

Post autor: Blackie » 2006-09-23, 14:46

Odnosnie niemieckiego podtytulu. Owczesne Square mialo "slabosc" do niemieckich nazw - m.in. Einhander, Xenogears... Zespol, ktory byl odpowiedzialny za Xenogears odszedl ze Square i stworzyl oddzielny team o nazwie Monolith, ktory to zostal wlaczony do Namco. Monolith powrocil do wczesniej przyjetych schematow i stworzyl gre z niemieckim podtytulem (jak i sama nazwa). No i oczywiscie do tego dochodzi filozofia Fryderyka. W ogole Xenosaga III to wielki uklon dla fanow Xenogears, bo jest b. duzo odniesien do tej wlasnie gry. Szkoda, ze tak nieliczni poznaja jej fabule. Beda rozplywac sie przy kolejnych Final Fantasy 16 nie wiedzac tak naprawde jak swietna i oryginalna fabule ma wlasnie Xenosaga.
He only went so far as the subconscious.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Xenosaga Episode III

Post autor: Inlagd sill » 2006-09-24, 17:05

Mowcie co chcecie, ale zupelnie nie znam serii (no dobrze, ze sluchu i screenow), a mnie do niej zacheciliscie. :wink:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Mr Shadov
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 139
Rejestracja: 2006-04-01, 23:57
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Xenosaga Episode III

Post autor: Mr Shadov » 2007-08-25, 10:23

froger3 pisze:A Wagner mial jakis wplyw na Nietzschego.
mial i to duzy. Na Hitlera zreszta tez ;)

Mnie najbardziej zastanawia motwy "wiecznego powrotu" dosc wyraznie przedstawiony w Gearsach. jako ze gralem tylko w trojke (i znam jedynie kilka faktow odnosnie poprzednich epizodow) nie wiem jak to tu zostalo zreliozowane ale ogladajac into do jedynki naszal mnie taka mysl ze czas w seri muis sie zapetlac (wszak ktos te strukture w ktorej schowany byl Zohar musial wymyslic). Szkoda ze nie zobaczymy juz wiecej epizodow przez co pewne kwestie zostaja w sferze domyslow. ;(
You can trip on my synthesizer
Electronic world for every boy and every girl

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Xenosaga Episode III

Post autor: froger3 » 2007-08-25, 10:38

Niestety o Sadze nie mozna rozmawiac jak nie przeszedles pierwszych dwoch czesci;/
W 1 i w 2 sa motywy bez znajomosci ktorych nie zakumasz 3jki po prostu. Nie powiem jakie, ale jest ich w cholere.
Nie powiem dlaczego, ale po prostu nie mozna. Blackie sie za mna zgodzi:)

PS. ostatnio uslyszalam fajna opinie o Sadze i Gearsach: przegadane RPG. I mowil to koles ktory FF7 ukonczyl 100(tak, sto) razy;))

Awatar użytkownika
Mr Shadov
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 139
Rejestracja: 2006-04-01, 23:57
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Xenosaga Episode III

Post autor: Mr Shadov » 2007-08-25, 10:48

froger3 pisze:Niestety o Sadze nie mozna rozmawiac jak nie przeszedles pierwszych dwoch czesci;/
W 1 i w 2 sa motywy bez znajomosci ktorych nie zakumasz 3jki po prostu. Nie powiem jakie, ale jest ich w cholere.
Nie powiem dlaczego, ale po prostu nie mozna. Blackie sie za mna zgodzi:)
pewnie tak, choc glowna linie scenariusza idzie skumac bez wiekszych problemow ;P
froger3 pisze:PS. ostatnio uslyszalam fajna opinie o Sadze i Gearsach: przegadane RPG. I mowil to koles ktory FF7 ukonczyl 100(tak, sto) razy;))
lolz
You can trip on my synthesizer
Electronic world for every boy and every girl

ODPOWIEDZ