PS2 strikes back :)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meanthord
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 153
Rejestracja: 2007-08-20, 21:13

PS2 strikes back :)

Post autor: Meanthord » 2010-01-30, 23:19

Witam!

Dawno w dziale o PS2 nie bylo nic nowego, a przeciez rok 2009 juz za nami, teraz nastal 2010 :). Czarnulka po raz kolejny staje do boju (przesadzam, ale ladnie to brzmi ;)) w walce o klienta i powstaje pytanie - czy znowu uda jej sie jakos przezyc do kolejnego roku?

Pod koniec 2009 ukazal sie swietny Motorstorm, chwile temu wyszedl rownie dobry Silent Hill, ale zapowiedzi na ten rok, to niestety porazka :(. Sa w ogole jakies ciekawe tytuly w planach czy juz definitywnie PS2 umarlo?

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: PS2 strikes back :)

Post autor: kon » 2010-01-31, 00:29

kolejne guitar hero, dj hero, rock band, nowy tony hawk, nowy spiderman i pewnie nowy pes jak zwykle. oczywiscie zadne to exclusivy tylko okrojone wersje z nowych konsol. kto nie ma nic nowszego niz ps2 ma szanse posmakowac.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: PS2 strikes back :)

Post autor: Ukukuki » 2010-01-31, 08:15

Jeszcze sporo gier dostanie ale pewnie będą to gry góra dobre. Do tego te lepsze to pewnie konwersje z PSP :wink: . Ale i tak PS2 daje rade jak na takiego staruszka, jeszcze doczeka nam następnej generacji ;p.
Famicom!

Awatar użytkownika
Meanthord
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 153
Rejestracja: 2007-08-20, 21:13

Re: PS2 strikes back :)

Post autor: Meanthord » 2010-02-01, 12:15

To bylby absolutny rekord :P. Kibicuje PS2 i mam nadzieje, ze - mimo wszystko - jeszcze czyms zaskoczy.

Swoja droga PS2 rozeszlo sie na swiecie w ponad 100 mln egz., PS3 10x mniej. Jesli wydaliby God of War 3 na PS2 - na jakiej platformie zarobiliby wiecej? ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS2 strikes back :)

Post autor: Axi0maT » 2010-02-01, 12:21

Meanthord pisze:na jakiej platformie zarobiliby wiecej?
Jakby dorobili minigry to pewnie na Wii ;)

A tak na powaznie to szalu juz nie bedzie. Mozna spodziewac sie sportowek i multiplatformerow Wii/PSP/PS2. Pewnie ok 20-30 tytulow... nie wiecej, a przyszly rok to juz niestety pewnie bedzie agonia.

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: PS2 strikes back :)

Post autor: Blackie » 2010-02-01, 19:29

ps2 umarla i trzeba sie pogodzic z tym faktem. Ja osobiscie nie widze zadnego sensu nowych gier na te konsole.
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS2 strikes back :)

Post autor: Axi0maT » 2010-02-01, 21:23

Blackie pisze:Ja osobiscie nie widze zadnego sensu nowych gier na te konsole.
Ale producenci widzac wspomniane przez Meanthorda 100 mln sprzedanych konsolek pewnie maja inne zdanie. Niech nawet co setny user kupi ich gre to i tak beda miec kasy od zaje....a

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: PS2 strikes back :)

Post autor: Blackie » 2010-02-01, 23:18

Wychodza glownie juz tylko jakies ciekawostki (gry pokroju Twoich ulubionych axio - glaskamy konika... itp). Jak dla mnie to bez sensu liczyc jeszcze na cos dobrego. Po co? Lepiej kupic ps3/x0.
He only went so far as the subconscious.

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: PS2 strikes back :)

Post autor: kon » 2010-02-02, 03:32

nikt mnie nie lubi i nie czyta moich postow, a dalem liste gier ktore sa zapowiedziane na ten rok. :(

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS2 strikes back :)

Post autor: Axi0maT » 2010-02-02, 06:33

kon pisze:dalem liste gier ktore sa zapowiedziane na ten rok.
tak? gdzie? ;)
Blackie pisze:Wychodza glownie juz tylko jakies ciekawostki (gry pokroju Twoich ulubionych axio - glaskamy konika... itp)
No wlasnie glaskania konika juz chyba nie bedzie... Chyba ze w Fifie beda jakies dodatki o ktorych nie wiem :P
Blackie pisze:Lepiej kupic ps3/x0
Moim zdaniem te konsolki wciaz jeszcze sa za drogie. Jak mialbym wydawac taka kase za sprzet to wolalbym kupic jakies retro ktore chodzi za stosunkowo wysokie sumki. Moze Pippina, albo Neo Geo.

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: PS2 strikes back :)

Post autor: Blackie » 2010-02-02, 09:54

Axiu nie przesadzaj. Nie jest tak drogo wcale. Byl czas, ze mogles kupic ixa za 600zl nowego. Teraz tez nie jest najgorzej. Poza tym Twoje ukochane Wii tez kosztuje bardzo duzo, zwazywszy na specyfikacje. A grac jest w co - na dniach wychodzi Heavy Rain, FF13, GOW3, SSF4... Wyszla juz Bayonetta (jak dla mnie rewelacyjna gra) i wiele innych. Ja nauczylem sie juz, ze szkoda czasu marnowac na niektore gry z przeszlosci (acz wiekszosc gier, ktore chcialem to juz zaliczylem) i lepiej skupic sie na terazniejszych pozycjach. Stare gry obecnie tylko kupuje i laduja w szafie, bo gram w New Super Mario Bros na Wii i ciagle Street Fightera 4. A czeka jeszcze Mad World, Uncharted 1&2, Wario Land Shake Dimension i calkiem sporo innych.
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS2 strikes back :)

Post autor: Axi0maT » 2010-02-02, 11:34

Blackie pisze:Nie jest tak drogo wcale. Byl czas, ze mogles kupic ixa za 600zl nowego.
Faktycznie, bylo po 600, ale wowczas mialem odlozona kase na ta konsole i czekalem na GTA 4 dla ktorej mialem kupic ta konsole. Ale jak zobaczylem ta gierke u kumpla o tak srogo sie zawiodlem ze po prostu zainwestowalem ta kase w Atari Jaguara, ktory swoja droga dal mi tyle radosci ze ciesze sie ze nie zainwestowalem w klocka.
Blackie pisze:Poza tym Twoje ukochane Wii tez kosztuje bardzo duzo, zwazywszy na specyfikacje.
Wii akurat trafilo mi sie BARDZO okazyjnie, i dodam ze to konsola mojej kobiety a nie moja. Co nie przeszkadza mi oczywiscie czasem na niej zagrac.
Blackie pisze:A grac jest w co - na dniach wychodzi Heavy Rain, FF13, GOW3, SSF4... Wyszla juz Bayonetta (jak dla mnie rewelacyjna gra) i wiele innych.
Jedynie SSF4 z tego mnie interesuje, wiec chetnie zapoznalbym sie z tymi innymi, bo poki co wciaz szalu nie ma.
Blackie pisze:Ja nauczylem sie juz, ze szkoda czasu marnowac na niektore gry z przeszlosci (acz wiekszosc gier, ktore chcialem to juz zaliczylem) i lepiej skupic sie na terazniejszych pozycjach.
NA PAL HERETYKA!!! NA PAL!!!
Tez grywam w nowosci, ale jest to zdecydowana mniejszosc. W proporcjach okreslilbym to 90 % to starocie a 10% to nowosci... Wciaz klasyka duzo bardziej mnie przyciaga. Ale taki juz ze mnie sentymentalny dran. Zreszta ostatnio zaczalem czytac "na nowo" wszystkie swoje stare czasopisma. Przerobilem juz stos Amiga Computer Studio i obecnie walkuje stare "Gry Komputerowe" z przelomu 94 i 95 roku. Ahhh ilez tam smaczkow mozna znalezc. Najlepsze sa kawalki jak opisuja nowe konsole i wypisuja przy tym rozne niestworzone rzeczy, ktore jak sie potem okazalo nie mialy pokrycia w rzeczywistosci. Z perspektywy czasu czyta sie to bardzo przyjemnie :)

Awatar użytkownika
Meanthord
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 153
Rejestracja: 2007-08-20, 21:13

Re: PS2 strikes back :)

Post autor: Meanthord » 2010-02-04, 08:30

Co racja, to racja, ceny nowych konsol jakos nieprzyjemnie poszybowaly w gore. O ile PS3 zawsze bylo i jest drogie, tak cena iXa360 zrobila sie BARDZO niefajna, a jak sobie przypomne promocje sprzed roku, na ktorych mozna bylo wyrwac ten sprzet za poldarmo ;), to noz sie w kieszeni otwiera. Zreszta PS2 tez w okresie swiatecznym nie odstawalo - w MM widzialem za ponad 500 zl. Fakt, ze w komplecie z Singstarem, no ale bez przesady liczyc sobie tyle za 10-letni kawalek krzemu. Odnosze wrazenie, ze ogolnie ceny wszelakiego sprzetu konsolowego szybuja w gore i jest to niestety trwala tendencja.
Wii chetnie bym sobie kupil (w sumie mialem juz dwa razy), ale cena kompletu Wii + 2x zestaw kontrolerow +kabel component, to jakis kosmiczny zart (przewyzsza cene PS3).
Wracajac do PS2, to wlasnie gram w najnowszego Silent Hilla i powiem, ze zle nie jest :). To chyba faktycznie ostatnia tak porzadna i kompletna gra na te konsole. No ale od czego klasyka? ;) Nie wspominajac o projektach bardzo ciekawych spolszczen do gier z PS2 i PSX (np. Okami).

ODPOWIEDZ