Problem na allegro z PS2

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Problem na allegro z PS2

Post autor: Baieros » 2010-11-20, 17:30

Witam,

Chciałem sobie troszkę pograć w coś z innej półki i była okazja na allegro więc kupiłem PS2 fat LINK . Opis aukcji był lakoniczny więc zadzwoniłem i się spytałem czy na pewno jest sprawna, czy była przerabiana i ile jest gier i czy są oryginalne... Oczywiście powiedziała Pani, że konsola sprawna, nie przerabiana i jest około 20 gier oryginalne, przeróżne. No to spoko jak za te pieniądze 20 gier wszystko sprawne od razu daje kup teraz. Wczoraj mi to przyszło bez gier włączać się włącza, ale nie wiem czy to co się otwiera to menu czy co bo jakieś dwie pozycje tylko, no to piszę od razu o dosłanie mi gier, że było obiecane około 20 już pominąłem fakt, że w opisie aukcji był również wymieniony pilot... W odpowiedzi dostałem coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

Witam ciesze sie ze konsola juz doszłą gry sa wrane juz na konsole niema zadnej płytki jak na telewizorze wyjdze ci plik to wystarczy to właczyc i sa wszystkie gry,przynajmiej na moim tak było moze to tez od telewizora zalezy,ja mam plazme i tak mi wszystko wszodziło,prosze jeszcze sprawdzic.pozdrawiam   i dziekuje za miła transakcjie
Nie jestem znawcą, ale jak można wgrać gry na PS2 bez dysku twardego? Jest coś takiego jak hdd loader na karcie pamięci, ale nic takiego tu nie ma. I jeszcze to tłumaczenie, że może to zależy od telewizora.... Użytkownik ma o co się bać bo już wystawił mi komentarz pozytywny przed moim mailem. Co mam z tym dalej robić?

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Problem na allegro z PS2

Post autor: Spyro1993 » 2010-11-20, 21:39

Chłopie aleś trafił na kobietę, która tak naprawdę nie wie co sprzedaje. :P Hm... A może ona za te 20 gier wzięło save'y na karcie pamięci? :P
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Problem na allegro z PS2

Post autor: Baieros » 2010-11-20, 22:39

Jakby była karta pamięci tak bym pomyślał, albo cokolwiek innego. Jednak przyszła mi tylko konsola, pad i dwa kabelki. Co teraz z kimś takim zrobić? Poprosić o zwrot kasy i wysłać konsole? To wtedy będę stratny jedynie za przesyłkę. Bo bez tych gier średnia okazja to była i zapewne nie kupiłbym tego....

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Problem na allegro z PS2

Post autor: DizzyX » 2010-11-20, 23:20

Baieros, zobacz czy przypadkiem nie ma network adaptora i dysku zamontowanego...

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Problem na allegro z PS2

Post autor: Axi0maT » 2010-11-21, 07:15

Baieros, nie marudz. Tak czy siak nie jestes stratny, bo konsole w cenie calkiem przyzwoitej kupiles (tylko oby wsyzstko sprawne bylo). Wloz do niej chociaz jakas plytke z muzyka CD, albo film na DVD zeby sprawdzic czy naped przynajmniej dziala.
DizzyX pisze:Baieros, zobacz czy przypadkiem nie ma network adaptora i dysku zamontowanego...
Jakby sie okazalo ze ma to zapakowane w srodku to dopiero by mial ekstra zestawik :D

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Problem na allegro z PS2

Post autor: hat » 2010-11-21, 10:16

Za dziewięć dyszek to całkiem niezła okazja, oczywiście jeśli sprzęt jest sprawny :). Szkoda ze to przegapiłem od jakiegoś czasu szukam pesdwójki bo moja miała mały wypadek :grin: .
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Problem na allegro z PS2

Post autor: ramzes64 » 2010-11-21, 11:32

Baieros -> jeśli ci sie zestaw nie podoba, to jesli działa, to może jakis forumowicz odkupi ;) - bo widze że są zachwyceni.... mi by się tez to nie podobało... więc masz jeszcze wyjście jakieś opchnąć na forum i odzyskać kase
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Problem na allegro z PS2

Post autor: Baieros » 2010-11-21, 13:31

Pad chyba nie działa jak powinien bo jak wkładam płytkę to wybór języka lata w kółko.... Jeszcze kupiłem jako grę "making of" gran turismo 4.... dziś na giełdzie za 15zł. Jednak laser czyta płytę i normalnie teraz leci cichutko chodzi wszystko fajnie, ale tak czy siak czuje się oszukany. Tu chodzi o zasady cena jest obojętna wcześniej miałem do wzięcia taki zestaw za 80zł i się nie zdecydowałem. Mam dwa inne pady wiec jakoś udało mi się to uruchomić...

Lien
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 271
Rejestracja: 2006-08-06, 13:18

Re: Problem na allegro z PS2

Post autor: Lien » 2010-11-21, 15:33

Na Twoim miejscu żądałbym zwrotu pieniędzy albo niech dosyła wspomniane gry plus pilot, czy co tam jeszcze brakuje. Takim nie można popuszczać, bo się przyzwyczajają i takie wałki na porządku dziennym odstawiają. A co do ceny, to 90zł za gołą konsole to nie jest jakaś mega okazja no i do tego jakiś trefny joypad
Hell was full so I came back

Awatar użytkownika
NeYo
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2009-03-01, 20:52

Re: Problem na allegro z PS2

Post autor: NeYo » 2010-11-22, 12:17

Jeśli chodzi o ps2 czy GC na allegro to trzeba strasznie uważać, masę syfu z wystawek z zagranicy i ludzie, którzy nie maja pojęcia o konsolach wystawiają te śmieci na allegro.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Problem na allegro z PS2

Post autor: Baieros » 2010-11-22, 12:19

zwróciłem się o zwrot kasy za pada i gry lub zwrot całości + przesyłka jak wolą. Na razie nie odpisali.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Problem na allegro z PS2

Post autor: soberpl » 2010-11-22, 13:08

Oddaj sprawę w ręce allegro. Działają długo, ale skutecznie - ochrona kupującego.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Problem na allegro z PS2

Post autor: Baieros » 2010-11-22, 13:23

Oddam jak nie odpiszą, albo napiszą mi coś brzydkiego :P

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Problem na allegro z PS2

Post autor: Baieros » 2010-11-30, 16:54

Sprawa zgłoszona na allegro i od razu jest odpowiedz na maila od delikwenta :D
gosciu jak mam ci wysłac pieniadze z powrotem jak ty mi konta nieprzysłales numeru,a tak propo to konsola była sprawna a gry niepisało nic w opisie ze sa gry a rozmowa telefoniczna nikt jej nieslyszał, o 90 zł i wielki hałas daj konsole do naprawy zapłacisz 20 zł i za 110zł mam konsole a nowa lub uzywana za ile kupisz 200zł napewno,wiec sie zdecyduj,i daj znac i mnie tu allegro sprawa niestrasz bo a przegrasz tak itak bpo oip był tyl;ko taki konsola playstation wersja niemiecka pilot i kable,i nic wiecej w opisie nie było,zegnam i pozdrawiam
Także coś się ruszyło :)

I moja odpowiedz przed chwileczką wysłana:
Witam,


Prosiłbym o grzeczniejszy kontakt, ponieważ mój właśnie taki jest. Wpłacałem pieniądze na konto więc numer konta jest taki sam, jeśli Pan miał co do tego wątpliwości wystarczyło odpisać na maila...


NR konta ***********************


Tu nie chodzi o pieniądze i ile co kosztowało mogło to być i 10zł, chodzi o zasade o uczciwość i zaufanie względem ludzi. Za parę złotych mniej mogłem mieć konsole bez pada a z grami, jednak na Pana aukcji było ich więcej więc stwierdziłem, że mi się to bardziej opłaca.... Zresztą z komentarzy Pańskiego konta można wywnioskować, że przechodzili Państwo przez analogiczną sytuacje za niższą kwotę przy oczekiwaniu na bluzeczke, a otrzymaniu golfiku....

Przejdzmy wiec do opisu Pańskiej aukcji:

"Mam do sprzedania konsole Sony Playstation 2 wersja niemiecka w zestawie jest pilot,kable,USB, gry bardzo ciekawe i róznego rodzaju tel.669 889 470" http://allegro.pl/konsola-playstation-2 ... 42689.html

Jest tu czarno na białym "...gry bardzo ciekawe i różnego rodzaju...." !!! Można się kłócić tylko i wyłącznie co do ich ilości, ale jak widać jest to liczba mnoga, a ja nie dostałem nawet pojedyńczej. Czekam więc na zwrot 40zł pod wyżej wymienionym numerem konta.


Pozdrawiam serdecznie

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Problem na allegro z PS2

Post autor: ramzes64 » 2010-11-30, 20:51

z gościa jest pajac i tyle / co widać już po jego odpowiedzi.

ja stwierdziłem, że teraz wszystkie spory załatwiam przez e-mail (najlepiej przez Allegro) ... nawet jak ty napiszesz przez formularz z Allegro, a gosciu odpisze odrazu na twoja skrzynke ze swojej ... to odpowiedz mu przez Allegro (kopiując jego maila) i wklejając niżej do formularza Allegro.

wszystko wtedy bedzie szlo przez Allegro, wszystkie maile trzymaj az do zalatwienia sprawy.

mi sie trafił taki buc z grami na Wii, gosciu mnie straszyl itd (zreszta wiecie sami). I jesli możesz, wystaw mu pozniej odpowiedni komentarz. Nie bój się - jak odda kase, to wystaw NEUTRALA, jesli juz nie NEGATYWA.

trzeba tępić buractwo.

* teraz przez osoby nierejestrowane na Allegro bedziemy miec moze wieksze doczynienie z debilami ;) (trzeba sie przyzwyczajać)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ