za ile można kupić PS2?

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: kawka » 2011-04-01, 17:42

ramzes, przede wszystkim musisz zdecydować jaki chcesz rodzaj PS2. Masz do wyboru FAT, lub SLIM. FAT to starsza wersja, duża i z zasilaczem na kablu - te modele można chyba dostać najtaniej. Ja mam najnowszy model SLIM. Brat kupił nową w sklepie w Niemczech za ok. 130 € o ile dobrze pamiętam, w komplecie z SingStar'em i dwoma mikrofonami. Cichutka, malutka, z wbudowanym zasilaczem (sam kabelek zasilający do konsoli), elegancka, niezawodna. Co do gier natomiast - takie GoW, czy Killzone to tylko wisienka na torcie. Biblioteka gier jest na prawdę OGROMNA.

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: Bijman » 2011-04-01, 18:32

@kawka: ramzes już kupił Slima.
@ramzes: Zanim sprzedasz PS2, zalecam z zapoznaniem się, oprócz wymienionych wcześniej gier, z Ape Escape 2, Jak & Daxter, ICO i Shadow of the Colossus. :)

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: DizzyX » 2011-04-01, 19:34

kawka, coś Ci się pomerdało chyba, to FAT ma wbudowany zasilacz a SLIM ma zasilacz zewnętrzny (na kablu).
Natomiast SLIM ma wbudowany Network Adapter, który to do FATa trzeba dokupić

Awatar użytkownika
marcin_N
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 325
Rejestracja: 2010-11-21, 22:18
Lokalizacja: Gniezno

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: marcin_N » 2011-04-01, 19:41

DizzyX pisze:kawka, coś Ci się pomerdało chyba, to FAT ma wbudowany zasilacz a SLIM ma zasilacz zewnętrzny (na kablu).
Natomiast SLIM ma wbudowany Network Adapter, który to do FATa trzeba dokupić
Te najnowsze slimy SCPH-90004 mają też wbudowany zasilacz.

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: mcfly12 » 2011-04-01, 19:41

Fatki mają wbudowany zasilacz.
Slimki mają zasilacz na kablu.
Najnowsza wersja Slimki, chyba od 9000x mają zasilacz wbudowany.
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: kawka » 2011-04-01, 20:45

mcfly12 pisze:Fatki mają wbudowany zasilacz.
To prawda - mój błąd. Co do SLIMa to pisałem przecież, że mam najnowszego :wink:

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: DizzyX » 2011-04-01, 21:39

kawka pisze:Co do SLIMa to pisałem przecież, że mam najnowszego
Ahhh no to też mój błąd, bo jeśli chodzi o najnowszego to nie wiedziałem :)
Ale też myślę o zakupie nowej slimki :) tak że pewnie sam się dowiem na własnej skórze ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: Axi0maT » 2011-04-02, 06:23

Prawde powiedziawszy to wiem jaki jest gust ramzesa jesli chodzi o gry, wiec te wszystkie polecone przez was MGSy, Gran Turismo itd wylaczy po gora 15 minutach (dodajmy ze jesli w ogole zdecyduje sie na ich zakup). PS2 to konsola skierowana do innego typu ludzi... Obstawiam ze wytrzyma u ramzeska gora 3 miesiace i poplynie na allegro ;)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: Ukukuki » 2011-04-02, 09:17

No parę genialnych platformówek na PS2 wyszło ;p
Famicom!

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: ramzes64 » 2011-04-02, 10:50

ja chce tylko dla Killzone ;) ... na pierwszym Xboxie ograłem tylko Burnout i leży i czeka, aż kiedyś zagram w Conkera.

co zrobie z PS2 dalej i kiedy to już wiem, młodszy kuzyn kiedyś chciał kupić, wiec ewentualnie może mu odsprzedam, jeśli nadal będzie zainteresowany. Planuej Killzone z miesiąc/dwa (może coś jeszcze i dowidzenia PS2). Taki krótki epizod. Po prostu lubie Killzone ;)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: ramzes64 » 2011-04-05, 20:22

no i przyszla konsola - hmmm / jak narazie jestem srednio zadowolony.

Nie ma Killzone, tylko to co widac na zdjeciu - ale nie otym.

nie czyta wszystkich gier. Raz wyskakuje komunikat abym wlazyl PS2 DISC, raz ze nie ma plyty w srodku, a raz odpala sie logo i nic.... dwie gry dzialają bez problemu - tzn FIFA 08 i jakas tam jedna ze skladanek Capcom.

jeszcze bede musial sprawdzic jeszcze raz o co chodzi, moze plytki przetre, moze wina plyt? moze laser? a moze cos innego?

jakies porady? ... kupie chyba dzis killzone i poczekam az przyjdzie, a pozniej zobaczy sie. Napisze do sprzedawcy ze sprawdze jutro i dam znac co i jak - bo chwilowo nie wiem, czy oddawac, czy inwestowac (killzone, memorka) - skoro i tak nie czyta wszystkiego - wiec nie ma pewnosci czy bedzie czytac akurat to, co chce kupic.

konsola jest MALUTKA, no ale nie jestem zadowolony jak narazie... w nocy bede mial wiecej czasu na dokladniejsze sprawdzenie.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: Axi0maT » 2011-04-06, 05:50

No to zes wtopil... a mowilem zeby nie tykac niczego od Sony :P

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: ramzes64 » 2011-04-06, 07:10

chcialem konsole zatrzymac - ale boje sie, ze i tak jak kupie jakas gre i bedzie porysowana, to niebedzie jej czytac. Kupilem Killzone (PS2) - ale mysle ze gra moze sobie lezec (kiedys kupie jeszcze PS2), a do sprzedawcy konsoli bede pisal o zrot.


Need for Speed: Pro Street - nie działa, płyta jest porysowana, gra wiesza się na ekranie tytułowym i słychać tylko jak laser próbuje odczytać płyte.

CAPCOM Classics Collection - po włożeniu płyty pojawia się ekran w menu konsoli "Please insert a PLAYSTATION or PLAYSTATION 2 format disc." Czyli konsola niemoze odzytac tej plyty, albo nawet jej nie widzi. plyta posiada troche rys - no ale powinno dzialac, a wogole jej nie widzi.

Black - to samo co wyżej, po włożeniu płyty pojawia się ekran w menu konsoli "Please insert a PLAYSTATION or PLAYSTATION 2 format disc." Czyli konsola niemoze odzytac tej plyty, albo nawet jej nie widzi.

moze konsola ma az tak slaby laser, ze nie czyta lekko porysowanych plyt? Konsola jest przerobiona?

---
o co chodzi w tym opisie w aukcji?
- 47 gier wszystkie chodzą elegancko, (rozumiem, że mogl Pan policzyc gierki z zestawu Capcom jako osobne)
- fifa 07, biker mice from mars, socom2, killzone, splashdown 2, harry poter chamber of the phenix, world racing 2, (a te gry? nie ma ich w zestawie???)

stan wizualny konsoli tez nie jest zadowalający, jest ona poprzecierana - o czym nie bylo w opisie aukcji, a zdjecie robione tak, ze cala konsola jest rozswietlona nie ukazalo tego stanu. Zdjecie mozna bylo zrobic z innej perspektywy, a tak wprowadzony zostalem w blad.

glownym zarzutem jest, ze konsola nie czyta plyt - co niestety zniecheca mnie do inwestowania w ten sprzet, dokupowanie gier (nie wiadomo czy zadziałają), szkoda tez pieneidzy wydawac na karte pamieci. W zwiazku z powyzszym chcialbym zwrocic konsole i otrzymac zwrot pieniedzy
dzis przeanalizuje ten opis, moze cos dodam i jednak wysle maila ... jesli sie zgodzi, a mam nadzieje ze tak - to nawet jak bede musial pokryc koszty wysylki w dwie stony, to lepiej miec 150zl, niz nie miec 195 i posiadac cos, co ledwo dziala - kiedy chce).
Axi0maT pisze:No to zes wtopil... a mowilem zeby nie tykac niczego od Sony :P
z PS3 bylem zadowolony / ze stany wizualnego i technicznego - ale wtedy kupilem dla jednej gry. Pogralem i sprzedalem. z PSP tez jestem zadowolony ze stanu technicznego i wizualnego - jak nowa. i PSP sobie zostawiam, bo to fajny odtwarzacz filmow... Ale w przypadku tego PlayStation 2 to jest nieźle zajechana. To jest kolejny moim zdaniem argument, ze sprzet Sony jest popularny i bardzo zajechany. Kojazy mi sie on z ludzmi, ktorzy graja, nie dbaja o sprzet, plytki klada nie w pudelkach, na jakims stole, lustrem do dolu. do dupy. Jeszcze z PS2 sprobuje - bo chce zagrac w Killzone, ale bez pospiechu, coś fajnego trzeba, bedzie wylapac - no jesli to uda mi sie zwrocic.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: Spyro1993 » 2011-04-06, 08:55

Aby mieć pewność, że kupione PS2 na pewno działa, trzeba nową konsolę kupić - no, ale to wiąże się z większymi kosztami.
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: Ukukuki » 2011-04-06, 16:44

No 300 zł za nową konsole to nie jest dużo. Ja ostatnio wylicytowałem srebrnego slima z pudełkiem i papierami, 2 oryginalne pady, 2 oryginalne memorki i jednak jakaś badziewna do tego solidna paka gier za 150 zł. I to co mi się w Sony podoba poszedłem do sklepu i kupiłem GoW2 za 39,99 zł. Nie muszę walić się z przeglądaniem allegro, sklepów internetowych tylko idę jak człowiek do sklepu i kupuje nowy towar w przystępnej cenie. Nigdy nie miałem PS2 na własność, kupiłem bo aukcja miała niską cenę i jestem mega zadowolony:P Mam zadatki na fanboya;p
Famicom!

ODPOWIEDZ