za ile można kupić PS2?

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: ramzes64 » 2011-04-08, 07:23

odsylam ta konsole dzis, dostane zwrot pieniedzy / nawet z przesylką w jedna strone - wiec jak tak bedzie, to bedzie dobrze

drugie podejscie - wygralem
http://allegro.pl/super-ps-2-gry-i1540302247.html - no zobaczymy ;) (na zdjeciu nie widze kavla AV, ale w opisie jest napisane "orginalne okablowanie" wiec powinno byc. No i gry chyba lepsze moim zdaniem. W Ratcheta chetnie zagram, sprawdze MetalArms (gdzies kiedyys o tym slyszalem), GTA III tez niczego sobie - reszta mnie nie intetesuje.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: Baieros » 2011-04-08, 07:29

Tak na prawdę to powinien zwrócić za przesyłkę w obie strony bo dostałeś co innego niż było w opisie.... Więc ewidentnie jego wina, a nie Twoje wydziwianie. Jak ja dostałem Wii "bez żadnych wad" i przyszło z urąbanym zawiasem od klapki do padów z GC to dostałem zwrot z przesyłką w obie strony i przeprosiny w mailu, a nawet w tytule przelewu ;)

Mam nadzieje, że Twój drugi zakup okażę się bardziej udany.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: ramzes64 » 2011-04-08, 16:34

no zobaczymy - co przyjdzie - mam nadzieje ze bedzie OK.

a co do zwrotow - to wydaje mi sie, ze kupujac w internecie trzeba byc swiadomym, ze za wysylke placi kupujący (moglem nawet pokryc w dwie strony - gest sprzedajacego ze w jedną pokryje koszty, albo na pol).

jesli ktos nie zdaje sobie z tego sprawy, niech kupuje w sklepach - wtedy w razie problemu i tak bedzie musial sie przejechac do sklepu (na drugi koniec miasta, do okolicznej miejscoosci do sklepu) - nikt wtedy nie zwraca za paliwo, za bilet.

ja sam kiedys jak cos sprzedawalem, a zawinila poczta - to aby wszyscy byli zadowoleni, oplacilem polowe wysylki ponownej.

* to tak apropo wysylki.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: Baieros » 2011-04-08, 18:58

Jeśli sprzęt jest niezgodny z opisem to wysyłkę w obie pokrywa sprzedawca. Niby czemu masz płacić za błędy sprzedającego? Jeśli kupiłeś, a Ci się nie podoba, lub popsuła się w trakcie gry, a jest na gwarancji za wysyłkę płacisz Ty.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: ramzes64 » 2011-04-08, 22:46

no w sumie tu racja / nie moj blad, nie moje koszta
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: Bodzio » 2012-03-13, 21:48

Nie będę zakładał nowego tematu i odkopię ten. Zamierzam sprawić sobie PS2 i chciałem zapytać jaki model polecacie i czy na coś powinienem zwracać uwagę przy zakupie? Fat czy Slim? Tak na logikę to chyba najlepiej brać model SCPH-90004 bo najnowszy i teoretycznie najmniej zajechany powinien być. A, wszystkie modele czytają gry z PSXa?

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: kanarekkk » 2012-03-13, 22:04

Wszystkie modele czytaja ;) Ale sa gry, ktore nie pojda. W 77004 byly wadliwe lasery, jak szukalem informacji do swojej ps2, to sie zgubilem w natloku wiadomosci :D Nie nalezy tez patrzec na date produkcji, to wszystko zalezy jak kto uzywa. Pomijajac roznice w gabarytach, slim ma wbudowany network adapter, fat ma dolaczany. Jednak jesli nie chcesz katowac lasera, pod fata podepniesz dysk twardy ;) Dla mnie gabaryty sa bez znaczenia, najwazniejsze to trafic na zadbana sztuke ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: kolo » 2012-03-13, 22:06

FAT: duży, głośny (wiatrak), zajechany laser, można podpiąć network adapter i dysk, wszystkie modele można przerobić kartą (bez sensu bo to nie działa na blokadę regionalną)
slim: mały, cichszy, większość modeli można przerobić kartą, brak możliwości podpięcia NA, starsze mają zewnętrzny zasilacz, gorzej sobie radzi z Video-DVD, mniej stabilny w przypadku CD (hałasuje, zwłaszcza przy regenerowanych), tańsze części (laser), łatwiej porysować płytę przy wkładaniu / wyciąganiu

Teoretycznie wszystkie mają odpalać gry z PSX, w zasadzie w przypadku wszystkich modeli możesz mieć problemy z DVD dwuwarstwowymi (GOWy)

----
Kanarku, doskonale wiem że to tylko programik do wykorzystania luki w zabezpieczeniach (PS2 pozwalało na odpalanie nagrywanych Video-DVD) i nie jest przeznaczony do zabawy importami itp. Jednak jako że nie działa na importy jest dla mnie bezużyteczny i działam na starym, sprawdzonym czipie. Jako jednak że istnieje (albo i nie) to warto go uwzględnić w spisie wad i zalet (obojętne po której stronie bo to zależy od podejścia).
Ostatnio zmieniony 2012-03-13, 22:48 przez kolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: kanarekkk » 2012-03-13, 22:43

Nie dziala na blokade regionalna, bo to tylko zmiana botowania, a nie przerobka :p Nawet pirata tym nie odpalisz bez zabawy :) Zeby importa odpalic, zgrywasz obraz na dysk do .iso, uwalniasz od regionalizacji, patchujesz, i nagrywasz na czysta plyte, w skrocie, bez sensu :P Podobno free mc boot w zamierzeniach mial sluzyc do prostego odpalania programow, ale ile w tym prawdy, nie wnikam :)
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: frodo666 » 2012-03-14, 10:44

Mnie osobiście znacznie bardziej podobają się faty.

Mam model SCPH-50004 i sobie chwałę bo działa cichutko i laserek czyta jak nowy po jakichś 7 latach używania jej przeze mnie.

Ogólnie to cenę fatow definiuje kondycja lasera bo nowe są bardzo drogie, z reszta do slimow też. Te lasery do slimow za 30zł z allegro zazwyczaj działają miesiąc :-)

PS2 jako konsola jest bardzo awaryjna, źle traktowane lasery padają jak muchy, uszkadzaja się przyciski na konsoli i układ odpowiedzialny za wibracje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: Rondel Spears » 2012-03-14, 11:18

Ja mam grubą PS2 model 39003. Jeśli chodzi o głośność, jest znośnie. Gry odpala już tylko stojąc pionowo, ale radzi sobie nawet z płytami CD.

Gdybym miał drugi raz kupować PS2, wybrałbym wersję fat :P. Sentyment :).

PS. Jak się źle traktuje laser :/?
Blah, blah, blah :/

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: Axi0maT » 2012-03-14, 11:27

Rondel Spears pisze:PS. Jak si� �le traktuje laser :/?
Brudne i porysowane plyty, czestowanie napedu "backupami" itd.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: kanarekkk » 2012-03-14, 11:28

Bije sie go pejczem ;p

Ta, co mam na sprzedaz, chodzi jak pszczolka, bo mlody uzywal sporadycznie. Ale to fakt, ze ciezko trafic na zadbana sztuke, a zamienniki swietne nie sa ;p przekonalem sie na wlasnej skorze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: za ile można kupić PS2?

Post autor: Bodzio » 2012-03-14, 17:59

No to polowanie na Slima, nieprzerobionego i najlepiej prawie nowego czas zacząć, dzięki. Dziś coś widziałem rano "z grudnia" chyba w dobrej cenie więc może nie będzie trudno. Ogólnie zdecyduję się na ten ostatni model z wbudowanym zasilaczem. To chyba ta wersja z takim niebieskawo-białym pudełkiem?

ODPOWIEDZ