PS2 - kilka pytań

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

PS2 - kilka pytań

Post autor: hat » 2011-04-30, 09:54

Ostatnio wygrzebałem z dna szafy stareńkie PS2, a że nigdy nie było mi po drodze z tym sprzętem to mam parę pytań do znawców :smile: .
1 Czy jak kupię taką memorkę z wgranym Free McBoot to pogram w importy z USA?
2 Czy taki kabelek da radę czy lepiej zainwestować w coś lepszego? TV 32 cale Full HD.
3 Ktoś może polecić jakiegoś sensownego pada bezkablowego.
4 Na koniec głupie pytanie :grin: . Czy można jakoś podłączyć pada od pierwszego iksa do PS2? Wiem ze w drugą stonę są jakieś przejściówki.
Obrazek

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: PS2 - kilka pytań

Post autor: DizzyX » 2011-04-30, 11:48

hattori pisze:2 Czy taki kabelek da radę czy lepiej zainwestować w coś lepszego? TV 32 cale Full HD.
Component teoretycznie da Ci najlepszy obraz na telewizorze full HD, ale ten za 8PLN... no cóż, nie wiem jak będzie z jakością.
Jak by co, posiadam na sprzedaż kabel RGB (tej samej firmy mam RGB do Dreamcasta i obraz jest świetny na LCD 32" HDReady, jak chcesz to mogę zwlec PS2 i podpiąć i przetestować, daj znać na PW)
hattori pisze:3 Ktoś może polecić jakiegoś sensownego pada bezkablowego.
Mój szwagier miał jakiegoś Logitecha, naprawdę świetny sprzęt.
hattori pisze:4 Na koniec głupie pytanie . Czy można jakoś podłączyć pada od pierwszego iksa do PS2? Wiem ze w drugą stonę są jakieś przejściówki.
Z własnego doświadczenia wiem, że pady PS1/PS2 działają bez problemu zamiennie na obu konsolach :)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS2 - kilka pytań

Post autor: ramzes64 » 2011-04-30, 16:24

hattori pisze:1 Czy jak kupię taką memorkę z wgranym Free McBoot to pogram w importy z USA?
ja sie przyłącze, może ktoś mi wytlumaczy, po co jest tenMcBoot? To jakas przerobka, pozwala odpalac piraty, czy tylko gry importowane? Mam to na mojej karcie pamieci do PS2 i sie zastanawiam czy formatować ją, czy to jest potrzebne do czegoś - czy może nie ruszać dopóki, dopóty starczy mi miejsca na save'y
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: PS2 - kilka pytań

Post autor: DizzyX » 2011-04-30, 17:42

ramzes64, generalnie FreeMcBoot jest do odpalania kopii zapasowych/piratów, a także do odtwarzania mp3, divxów i innych tego typu pierdół... jak grasz na oryginałach tylko i nie będziesz bawił się w niszczenie lasera dziwnymi nagrywanymi płytkami to śmiało formatuj kartę, tylko... zastanów się czy nie kupić przypadkiem oryginalnej innej, a tej z MxBootem sprzedać ;)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: PS2 - kilka pytań

Post autor: kolo » 2011-04-30, 18:01

1. Nie mam pojęcia, FMCB został zrobiony do czegoś innego - może będzie działać, może nie.
2. Da radę wyświetlać ostro to co wcześniej wyświetlał niewyraźnie, w tej samej rozdzielczości. Tylko część gier PAL współpracuje w pełni z tym kablem (NTSC ponoć wszystkie).
3. Święcie wierzę że wszystkie nieoryginalne bezprzewodowe to szajs (a jak wiemy oryginalnych do SP2 nie ma).
4. Tak, np tutaj: http://www.handhelditems.com/xbox-conve ... -7369.html

Ogólnie FMCB to programik, który pozwala odpalać płyty z programami napisanymi w formacie zgodnym z PS2, które wcześniej przepuściła przez zabezpieczenia konsola, czyli tymi uznanymi za Video-DVD (jedyny rodzaj płyt które PS2 przepuszczało, najnowsze modele już tego nie robią, czyli przeróbka z karty nie działa), oczywiście z racji ze konsola poznała je jako V-DVD nie była w stanie bez dodatkowego kopniaka ich nagle odpalić jako gier. Późniejsze wersje miały chyba jakieś dodatkowe funkcje, ale w tym nie siedzę, wiec nie wiem co dokładnie.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS2 - kilka pytań

Post autor: ramzes64 » 2011-04-30, 23:18

karte mam oryginalną z tym FreeMcBoot - nie planuje robic z PS2 nic innego, jak tylko zagrac w trzy gry ktore mam i mnie interesuja na ta konsole Ale dzieki za odp... zostawie jak jest, save powinny sie zmiescic.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: PS2 - kilka pytań

Post autor: hat » 2011-05-01, 09:45

Ok dzięki za wszystkie odpowiedzi :). To jeszcze dopytam.
To w jaki sposób można zagrać w importy na palowskiej konsoli? Trzeba przerabiać, instalować jakiegoś chipa?
I jeszcze jedno, chcę kupić kamerkę Eye Toy i jakąś grę do zabawy dla dziecka. Możecie polecić jakiś tytuł, najlepiej po polsku.
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS2 - kilka pytań

Post autor: ramzes64 » 2011-05-01, 10:39

OFFTOP: na PS3 poleciłbym Tobie Start the Party (PS3) ... no ale mówisz o PS2 - więc nie wiem ;)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: PS2 - kilka pytań

Post autor: DizzyX » 2011-05-01, 11:30

hattori, do Eye Toya polecam Eye Toy Play 1 i 2 :) dorwiesz po PL bez problemu raczej :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS2 - kilka pytań

Post autor: Axi0maT » 2011-05-02, 06:14

hattori pisze:I jeszcze jedno, chcę kupić kamerkę Eye Toy i jakąś grę do zabawy dla dziecka. Możecie polecić jakiś tytuł, najlepiej po polsku.
Od siebie raczej odradzam.... tragedia to za male slowo.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: PS2 - kilka pytań

Post autor: hat » 2011-05-02, 09:30

Axi0maT pisze: Od siebie raczej odradzam.... tragedia to za male slowo.
A tak konkretnie?
Czy tylko dlatego że to produkt od tego zuego Sony :grin:
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: PS2 - kilka pytań

Post autor: kolo » 2011-05-02, 09:47

Dlatego że jest diabelnie nieprecyzyjne :D
Widziałem filmiki na jakimś zagranicznym kanale o grach (w czasach kiedy jeszcze miałem czas oglądać TV) - zaliczało mniej - więcej 3/4 hitów. Jak myślisz dlaczego Sony zdecydowało się na kontroler z świecącą piłeczką w 3? :P
Moim zdaniem to może zainteresować dzieciaka do lat pięciu, ewentualnie kota - tylko nie wiem czy nie przyleci potem do ciebie z płaczem że gra jest bue bo jest trudna (nie działa jak powinna).

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: PS2 - kilka pytań

Post autor: Storms » 2011-05-02, 09:57

Faktycznie jest pewien problem z precyzją. Chociaż ja akurat testowałem na imprezie zakrapianej więc zarówno my jak i gra byliśmy nieprecyzyjni. ;) Plus był taki że stan upojenia można było na tej grze wypocić.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS2 - kilka pytań

Post autor: Axi0maT » 2011-05-02, 13:44

hattori pisze:A tak konkretnie?
Czy tylko dlatego że to produkt od tego zuego Sony :grin:
Jesli mowie ze cos od Sony jest zle to zazwyczaj zartobliwie i przekornie ;)

Konkretnie to chodzi mi mniej wiecej o to co napisal kolo - o precyzji mozna zapomniec. 3/4 hitow to wynik bardzo mocno zawyzony - chyba tylko przy idealnym oswietleniu. Gry na to sa niegrywalne, nudza sie po max jednej rozgrywce (a w wiekszosci przypadkow nawet nie doczekasz do ich konca). Szczerze - kasa wyrzucona w bloto, chyba ze chcesz miec z glowy dziecko zeby dupy ci nie zawracalo... ale nawet w takim przypadku przydaloby sie zeby byl ktos kto bedzie wlaczal kolejne gry bo rozwiazano to dosc kiepsko. Lepiej wyjdzie kupic kinecta do klocka (chociaz to spory wydatek, a i gier tez jak na lekarstwo poki co), a dla dzieci optymalne jest jednak Wii. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze bachory z przedzialu wiekowego 3-13 beda po prostu zauroczone niemal kazda pozycja ktora ty okreslisz jako "kretynska";) Na twoim miejscu poczekal bym jeszcze troszke - ceny maja pojsc mocno w dol w przeciagu najblizszych kilku-kilkunastu tygodni (takie ploty kraza). Juz teraz mozesz kupic uzywane Wii za 350pln... poczekasz jeszcze troche to i za 300 pewnie kupisz (a moze i taniej). To naprawde najlepsze wyjscie dla dzieciakow - uwierz mi, kto jak kto ale dla najmlodszych to tylko i wylacznie sprzet od Nintendo.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: PS2 - kilka pytań

Post autor: hat » 2011-05-02, 18:56

Wiesz że z tym Wii to nawet przez chwilę się zastanawiałem. I nawet uzyskałem zgodę instancji wyższej na taki wydatek :grin: , ale później byłem na zakupach i zaszedłem do salonu Play. A tam się okazało że koniecznie chcą mi dać PS3 za złotówkę przy przedłużeniu umowy :P . Tak więc PS3 za 1 zł plus Move za dwie stówki wychodzi taniej :smile: . A PS2 zostaje w wersji saute do grania w Yakuzę.
Obrazek

ODPOWIEDZ