ICO

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

ICO

Post autor: Mejs » 2006-08-22, 21:19

ICO, ta gre albo sie kocha albo nienawidzi. Przygodowka jakiej jeszcze nie bylo dla jednych jest niczym dla innych gra niesamowita.

Ja gre osobiscie kocham. Za ten klimat, klimat ktory miazdzy. Ogolnie mnie gra miazdzy grafika,muzyka, fabula wszystko. Kto nie gral nie zrozumie, kto zagral wie ze gra jest swietna albo kiepska. Wielu poprostu nie lapie klimatu, ja zlapalem. Warto sprobowac.

Gra na PS2 w PAL'u pojawila sie dopiero podczas premiery Shadow Of The Collosus, wraz z premiera Sotc wydano Reedycje tej gry.

Co sadzicie? Gral ktos ?

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: ICO

Post autor: Blackie » 2006-08-22, 21:55

Uwielbiam ICO. Udalo mi sie dostac gre w limitowanej edycji w zameczku z dodatkowym dyskiem. Piekna grafika, muzyka i przede wszystkim niepowtarzalny klimat. Gra - cudo, jakich malo na PS2.
He only went so far as the subconscious.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: ICO

Post autor: Morden » 2006-08-23, 07:30

Mejs pisze:Gra na PS2 w PAL'u pojawila sie dopiero podczas premiery Shadow Of The Collosus, wraz z premiera Sotc wydano Reedycje tej gry.
Nie wiem skad wzieles te informacje, ale ICO ukazalo sie w Europie 22 marca 2002. Informacja ta nie moze byc bledna, poniewaz sam gre w marcu tego roku kupowalem. Reedycja ukazala sie w tym roku, 17 lutego. Warto dodac, iz w przeciwienstwie do wersji japonskiej i amerykanskiej, europejska wyszla na DVD.

Sony troche popsulo biznes wszystkim eBay'owym sprzedawcom, zabierajac im calkiem chodliwy tytul. Pierwsza edycja osiagala na aukcjach kosmiczne ceny. Szczegolnie ta w kartonowej koszulce [europejska - wydana tak, jak standardowy Shadow of the Colossus]. Teraz ICO mozna dostac praktycznie wszedzie.

Kiedy kupilem te gre, bylem w szoku. To ze Sony wie jak korzystac ze swojego sprzetu wiedzialem od dawna, ale nie wiedzialem ze na PlayStation 2 mozna osiagnac tak piekne efekty. I mowie tu o samej grafice, ktora po prostu powala. Genialna historia i piekna muzyka to dodatkowe i jakze wazne elementy.

Nalezy wspomniec, ze gra potrafi byc zmudna. Daje w kosc powracaniem do lokacji i glowieniem sie co podsunac, gdzie sie wspiac i tak dalej. Ale kazda zagadka ma swoje rozwiazanie i nie ma sytuacji w ktorej nie mozemy przejsc gry poniewaz cos zrobilismy nie tak. Do tego wszystko da sie przejsc po chwili zastanowienia. W przeciwienstwie do Colossus'a, ICO to gra w ktorej najwiecej jest kombinowania i to jest jej niewatpliwym atutem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: ICO

Post autor: Mejs » 2006-08-23, 08:16

Info wzialem hmm.... nie pamietam. Gdzies to wyczytalem no coz przepraszam.

Co do grafiki to jest naprawde mega. NIesamowite...
A jaki swietny koniec ! Nie wiadomo naprawde o co chodzi na samym koncu, no bo oco ludzie? :?

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: ICO

Post autor: Morden » 2006-08-23, 08:33

To temat ktorego bym nie poruszal, by nie psuc zabawy wszystkim tym, ktorzy w gre jeszcze nie grali, a na pewno tacy sie znajda nie tylko posrod aktualnych forumowiczow, ale tez tych, ktorzy dopiero do nas dolacza.
Obrazek

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: ICO

Post autor: ashka » 2007-04-17, 22:32

Ja sie do ICO szykuje, ale gdy juz mu cena odpowiednio spadnie.
Podobno klimat gra ma nieziemski...

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: ICO

Post autor: Mejs » 2007-04-17, 22:37

Kobieto, jak tylko pomysle o tej grze to czuje sie bardzo dziwnie, przygoda ktorej niezapomnisz, a ostatnia piosenka z gry to istne cudo, musze kupic soundtrack (ICO- Melody in the mist).

To jest najwieksze arcydzielo w jakie gralem, porownac te gre moge tylko do MGS'ow i Shadow of the Collosus. Dziwne jest jak male zainteresowanie jest tym tytulem, jestem zmuszony w niego znowu pograc, czarnula w koncu pochula!

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: ICO

Post autor: Blackie » 2007-04-17, 23:32

ICO bardzo mi sie podobalo (i nadal podoba) czego nie moge powiedziec o Shadow of the Colossus. W pewnym momencie tak mnie znudzila, ze chcialem, by skonczyla sie czym predzej. Schemat idz - zabij nie do konca do mnie przemowil. Tak samo jak monotonne otoczenie (w ICO byly sliczne widoki).
He only went so far as the subconscious.

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: ICO

Post autor: Rafi » 2013-06-30, 15:53

Wybaczcie, że odkopuję trupa, ale stwierdziłem, że nie ma sensu tworzyć nowego tematu dotyczącego tej gry. Ciekawi mnie pewna rzecz. Widziałem różne wydania ICO:

*PAL:
Obrazek

*NTSC:
Obrazek

*PRESS KIT:
Obrazek

Natomiast moja gra nie pasuje do żadnego z tych wydań. Zamieszczę zdjęcia, które kiedyś już Wam pokazywałem:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz pytanie.. Co to takiego ?

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: ICO

Post autor: Manifesto » 2013-06-30, 18:27

Rafi - Twoje ICO to po prostu wersja kolekcjonerka - tekturowa, tyle że wydaje się być niepełna. Powinny być dodane jeszcze dwie pocztówki i tekturowa obwoluta z grafiką jak na pierwszym screenie (tym z olbrzymim wiatrakiem i logiem Playstation2.). Ty masz samą wkładkę, płytę i manual.

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: ICO

Post autor: Rafi » 2013-06-30, 18:34

No to teraz wszystko jasne. Dzięki za pomoc :)

mingan
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 274
Rejestracja: 2012-02-09, 18:51
Lokalizacja: Katowice

Re: ICO

Post autor: mingan » 2013-06-30, 18:49

A nie jest to przypadkiem pierwsza europejska edycja ICO? (2 edycja była chyba wydana w takim normalnym DVDpacku)
W przypadku SoTC ludzie bardzo często piszą, że mają/chcą sprzedać "edycję kolekcjonerską", która okazuje się normalną edycją. Po prostu ta gra była tak ładnie wydana. I teraz nie wiem czy przy ICO nie było tak samo.

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: ICO

Post autor: Manifesto » 2013-06-30, 19:04

Tak - to pierwsza polska edycja ICO - tyle że niepełna. Nie wiem czy w Polsce pojawiła się wówczas jakaś inna edycja - jedyna jaką pamiętam to właśnie ta kolekcjonerska z pocztówkami (których tu brakuje). Drugie wydanie było już standardowe - tak jak piszesz - i pojawiło się z chwilą wydania SOTC :)

ODPOWIEDZ