ORYGINALNA karta pamięci do Ps2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

ORYGINALNA karta pamięci do Ps2

Post autor: M-Chan » 2012-07-17, 11:34

W internecie nieciężko znaleźć artykuły dotyczące rozróżniania padających po paru tygodniach podróbek memorek do PS2 od oryginalnych produktów firmy sony (do najciekawszych niewątpliwie można zaliczyć http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2g ... trona8.php). Jednakże czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się czy podrabiano także inne kolory kart (poza standardowym czarnym) np. przezroczystą niebieską. Na wielu forach w wypowiedziach możemy doczytać się informacji, iż jeżeli kolorowa to na pewno oryginalna, ale wolałbym mieć pewność w związku z potrzebą zakupienia kolejnej memorki - wykluczając przy tym zakup w markecie za cenę około 50 zł - a mając na uwadze fakt, iż na allegro taką np. "przezroczysto-niebieską" można kupić za około 17 zł.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: ORYGINALNA karta pamięci do Ps2

Post autor: frodo666 » 2012-07-18, 03:33

Przerabiałem sporo memorek od PS2 i nie trafiłem jeszcze na kolorową podróbę, aczkolwiek nie wykluczam takiego prawdopodobieństwa.
Masz tu ode mnie, przed chwilą zrobione, fotki 100% oryginału i tego się trzymaj. Jeśli karta będzie się choćby detalami różniła to znaczy, że jest podróbą, a swoją drogą, to że sejwy, w tajemniczych okolicznościach, znikają z nieoryginalnych kart to mit. Sam na co dzień używam takiej chińskiej 64 megówki od jakichś 4 lat i nie ma z nią żadnych problemów. Gry ją wykrywają i ani jeden save nigdy nie zniknął.

Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro

EDIT:
I sorry za brudny palec, ale mam remont :)
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: ORYGINALNA karta pamięci do Ps2

Post autor: M-Chan » 2012-07-18, 07:14

Dzięki za info. Co do czarnego oryginału to jeden posiadam bo zaraz po zakupie PS2 do kolekcji odżałowałem w markecie astronomiczną sumę jak za takie "cacko" około 60-70 zł. Zaryzykowałem i kupiłem na allegro "przezroczystą niebieską" - mam nadzieję, że nie będę pierwszym forumowiczem który "natnie się" na podrabianą kolorową memorkę do PS2 ;)

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: ORYGINALNA karta pamięci do Ps2

Post autor: Rafi » 2012-07-18, 08:36

frodo666 pisze:Jeśli karta będzie się choćby detalami różniła to znaczy, że jest podróbą, a swoją drogą, to że sejwy, w tajemniczych okolicznościach, znikają z nieoryginalnych kart to mit. Sam na co dzień używam takiej chińskiej 64 megówki od jakichś 4 lat i nie ma z nią żadnych problemów. Gry ją wykrywają i ani jeden save nigdy nie zniknął.
Polemizowałbym. Kiedyś kupiłem kartę 64mb i byłem zmuszony do zakupu oryginalnej 8mb. Gra w God of Wara była niemożliwa, bo gra nie czytała karty. Trzeba było robić taki myk w postaci włożenia karty zaraz po skończeniu wszystkich filmików. Ogółem dużo zabawy z tym było, a savy i tak poginęły. Co tam jeszcze było... Burnout. Kiedyś zapis działał, teraz nie mogę wczytać stanu gry. Także ja stawiam na oryginał, który i tak w zupełności starcza. Miałem to szczęście, że dorwałem go okazyjnie za podajże 15zł w miejscowym sklepie z grami.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: ORYGINALNA karta pamięci do Ps2

Post autor: frodo666 » 2012-07-18, 10:48

No to widocznie miałem farta z zamiennikami, albo przed znikaniem stanów gier uchroniła mnie gorliwa wiara w to, że niemożliwe jest samoistne ulatnianie danych z układu scalonego.
Rafi2468 pisze:Także ja stawiam na oryginał, który i tak w zupełności starcza.
8MB Ci starcza? Chyba niewiele grasz na PS2. Mnie to by nawet dwie takie 8-megowe memorki nie styknęły.
Obrazek

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: ORYGINALNA karta pamięci do Ps2

Post autor: Rafi » 2012-07-18, 11:09

frodo666 pisze:No to widocznie miałem farta z zamiennikami, albo przed znikaniem stanów gier uchroniła mnie gorliwa wiara w to, że niemożliwe jest samoistne ulatnianie danych z układu scalonego. 8MB Ci starcza? Chyba niewiele grasz na PS2. Mnie to by nawet dwie takie 8-megowe memorki nie styknęły.
Savy może i się nie ulatniają, ale są uszkodzone. Nie nadają się do odczytu. Zgadza się. Ps2 od dłuższego czasu leży i się kurzy ;p

Mr. Jack
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2010-11-14, 10:01

Re: ORYGINALNA karta pamięci do Ps2

Post autor: Mr. Jack » 2012-07-31, 20:16

Do kolegi, który załączył zdjęcie w temacie :) Chciałbym dorwać japońską wersję MC, zdjęcie będzie pomocne. Niestety ja mimo, że kupiłem nową, to już z napisem china :(

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: ORYGINALNA karta pamięci do Ps2

Post autor: DizzyX » 2012-08-11, 11:23

Z nieoryginalną kartą i ja miałem przygotę, bo Sonic Heroes jej nie widziała. Jedyny myk na zapis był taki, że w momencie save'owania/odczytywania save'a trzeba było wysunąć płytę, a po poprawnym działaniu na save'ach wsunąć ją ponownie ;)

ODPOWIEDZ