jRPG na PS2 - Wasze typy, pomoc w wyborze.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: jRPG na PS2 - Wasze typy, pomoc w wyborze.

Post autor: kolo » 2012-08-27, 18:13

Moją opinię o Valkyrie Profile 2 możesz poznać na stronie głównej ;)
http://www.retroage.net/index.php?optio ... Itemid=314
Uważam że fajna, ale miałem nadzieję że będzie bardziej przypominać jedynkę.

Bardzo skrótowe i pobieżne przedstawienie RPG na PS2 które mam i w które grałem znajdziesz w starym temacie z kolekcjami: tutaj (własny temat odkładam na później - teraz nie bardzo mam czas).
W razie gdyby któryś tytuł cię zainteresował i chciałbyś trochę bardziej rozbudowany opis to daj mi znać (choć nie na wszystko będę umiał odpowiedzieć).
http://www.retroage.net/forum/viewtopic ... 960#p69283

Od siebie polecam bardzo Wizardry - ciężki klimat, stary styl grania + dungeony w bardzo starym stylu (czyli klniesz jak szewc próbując przez 4 godziny przedostać się dalej) i odradzam Digital Devil Saga 2.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Lothar
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 19
Rejestracja: 2014-08-24, 14:56

Re: jRPG na PS2 - Wasze typy, pomoc w wyborze.

Post autor: Lothar » 2014-08-24, 15:28

A ja polecam Digital Devil Sagę, w przeciwieństwie do nudnego Lucifer's Call gra ma fabułę podaną w formie łatwiejszej do strawienia i znacznie mniej ascetyczny wygląd lokacji. Zwłaszcza DDS II fabularnie daje radę. LC mnie tak masakrycznie znudził swoją monotonnią, że nie miałem ochoty za bardzo sięgać po ten spin-off, ale jednak zostałem miło zaskoczony. Jedynka DDS jest dla mnie grą na 8/10 za to dwójeczce dałbym już 9 za lepszą fabułę, ciekawsze walki z bossami (choć to jedynka ma najtrudniejszego bossa w historii rpg), jeszcze lepszy klimat i ulepszony gameplay.

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: jRPG na PS2 - Wasze typy, pomoc w wyborze.

Post autor: Blackie » 2014-08-24, 15:36

Ja goraco polecam cala serie Xenosagi. Dwojka jest najslabsza pod kazdym wzgledem, ale dla samej koncowki warto sie wymordowac - na szczescie niecale 20h i gra peka. Za to ep3 najlepszy pod kazdym wzgledem. Moje ulubione jrpg na ps2.
He only went so far as the subconscious.

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: jRPG na PS2 - Wasze typy, pomoc w wyborze.

Post autor: K_slash » 2014-08-24, 16:51

Krótko:

PERSONA 3 FES oraz PERSONA 4 - najlepsze jRPG ostatnich lat.

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: jRPG na PS2 - Wasze typy, pomoc w wyborze.

Post autor: Kaplitov » 2014-08-24, 17:29

Ja stawiam przedewszystkim na:

- Dragon Quest VIII (najlepszy jRPG w jakiego grałem, wciągnał mnie na BARDZO długi czas)
- Persona 3 FES
- Persona 4
- Digital Devil Saga
- Shadow Heart: From the New World
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: jRPG na PS2 - Wasze typy, pomoc w wyborze.

Post autor: Manifesto » 2014-08-24, 17:46

Ja polecam pierwszą część Shadow Heart. Druga również jest niezła, ale pierwsza miała niesamowity klimat, którego sequelowi zabrakło. W dodatku ciekawa fabuła i nowatorski system walki (to właśnie jedynka wprowadziła słynny "okrąg" z zaznaczonymi polami - świetne rozwiązanie). W trójkę nie grałem, ale wielu graczy uważa ją za najgorszą część cyklu.
Polecam również Digital Devil Sagę, tak jak ktoś wyżej napisał jest o wiele bardziej przystępna dla przeciętnego gracza niż SMT 3 (Nocturne - aka Lucifer's Call jest jednak specyficzną grą i nie każdemu się spodoba).

Blackie - ech, Xenosaga, moja wielka niedoszła, najbardziej porządana seria na Czarnulkę. W czasach gdy zagrywałem się na PS2 nie bawiłem się jeszcze w eBay, więc nie miałem możliwości ściągnięcia tej gry z USA, do dwójki nawet nie chciałem się zabierać bez znajomości jedynki. Ale koniec z tym, jesienią oficjalnie kupuję konsolę w Stanach i wszystkie 3 części gry :)

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: jRPG na PS2 - Wasze typy, pomoc w wyborze.

Post autor: Blackie » 2014-08-24, 21:10

Mani: koniecznie! Ja specjalnie dla Xenosagi i street fightera 3 3rd strike'a (najlepszy port owczesnie tylko w USA wyszlo) mam jedna z ps2 przerobiona. W ogole gram na kopiach przewaznie, jezeli chodzi o ps2, bo wiekszosc gier mam w foliach : )
He only went so far as the subconscious.

ZeroColections
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2015-08-11, 11:53

Re: jRPG na PS2 - Wasze typy, pomoc w wyborze.

Post autor: ZeroColections » 2015-11-27, 14:28

U mnie na PS2 z jRPG'ami o wiele gorzej niż na PS1(ponieważ PS1 jest stworzone dla RPG, a zaś PS2 - do survival horrorów), ale są dwa tytuły którę mogę polecić - Dragon Quest VIII i Disgaea: Hour of Darkness.
W Personę 3 FES i P4 mam na półce, ale nie chcę mi się w nie grać. Personę 3 jeszcze nie odpaliłem, a zaś po 30 minutach grania w P4 zanudziłem się na śmierć. No i jeżeli wciąż mówi o SMT, to poza P4 grałem jeszcze przez półtorej godziny w SMT Devil Summoner 2. Na początku mi się gra spodobała, ale potem zaczęło być gorzej, aż w końcu wyłączyłem, żeby już nigdy nie włączyć :(
W żadną grę FF nie grałem na PS2, ani żadna nie leży na półce.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: jRPG na PS2 - Wasze typy, pomoc w wyborze.

Post autor: cissic » 2016-03-21, 18:40

A ja polecę Final Fantasy X, które obok dziewiątki i "Crossów" to mója ulubione jRPG od kwadratowych. Niestety to też ostatnie dobre FF

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: jRPG na PS2 - Wasze typy, pomoc w wyborze.

Post autor: szczupi26 » 2016-03-21, 20:44

FFX, Grandia II, no i jrpg-i z szaraczka i porty na niego ze SNES-a (FFIX, CC+CT, FFVI)

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

ODPOWIEDZ