Najlepsza gra survival-horror na PS2.

Jak wyżej.

Project Zero
1
4%
Project Zero 2
3
12%
Project Zero 3
2
8%
Resident Evil 4
5
20%
Resident Evil Dead Aim
0
Brak głosów
Resident Evil Code X
3
12%
Silent Hill 2
4
16%
Silent Hill 3
2
8%
Silent Hill 4
0
Brak głosów
Silent Hill Origins
0
Brak głosów
Silent Hill Shattered Memories
0
Brak głosów
Kuon
0
Brak głosów
Haunting Ground
0
Brak głosów
Clock Tower 3
0
Brak głosów
Rule Of Rose
1
4%
Echo Night Beyond
0
Brak głosów
The Thing
0
Brak głosów
Obscure
0
Brak głosów
Forbidden Siren
4
16%
Forbidden Siren 2
0
Brak głosów
Inna gra(napisz jaka)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 25

ZeroColections
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2015-08-11, 11:53

Najlepsza gra survival-horror na PS2.

Post autor: ZeroColections » 2015-09-03, 15:03

Tak jak wyżej :D
Zapraszam do głosowania.

Jakby co ja zagłosowałem na Forbidden Sirena i Rule of Rose. Siren zasługuje na to miejsce z powodu oryginalność i chorego klimatu. Zaś druga gra czyli RoR dostała głos za genialną fabułę(najprawdopodobniej jedną z najlepszych w historii gier) oraz także chory i specyficzny klimat.
Ostatnio zmieniony 2015-09-05, 15:02 przez ZeroColections, łącznie zmieniany 2 razy.

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Najlepsza gra survival-horror na PS2.

Post autor: szczupi26 » 2015-09-03, 21:33

SH2 i RE:Code Veronica. Różne klimaty ale obie dawno temu mocno nadwątliły mi (zwichrowaną juz od czasów szaraczka :D ) psychikę :D
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Najlepsza gra survival-horror na PS2.

Post autor: Mniamniacz » 2015-09-04, 15:32

W moim wypadku wybór jest oczywisty - RE: Code Veronica X.

Nie jest to może najstraszniejszy i najbardziej porypany z wymienionych w ankiecie tytułów, ale była to dla mnie pierwsza klasyczna część serii, którą ukończyłem po wielu latach nieudanych prób (zdecydowanie zbyt słabe nerwy). Dzięki Veronice (lol) dostrzegłem prawdziwe piękno kryjące się za gatunkiem growych horrorów i jestem w stanie czerpać ogromną frajdę z poczucia lęku.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Najlepsza gra survival-horror na PS2.

Post autor: M-Chan » 2015-09-15, 12:10

Ukończyłem większość z wymienionych tu tytułów poza Silent Hill 4 - oczywiście mam w planach, Rule of Rose - TRAGICZNE sterowanie zniechęciło mnie finalnie podczas walki z kozimi siostrami, chciałem kiedyś wrócić do tego tytułu, ale nie jest on w moim odczuciu wart więcej niż 50 zł, a już na pewno nie śmieszne kwoty jakie za niego wołają, Echo Night Beyond - nie miałem okazji, ale jest w planach, Forbidden Siren - jestem w trakcie, ale robię sobie przerwy z uwagi na poziom frustracji towarzyszący rozgrywce, Forbidden Siren 2 - czeka na półce, aż przebrnę przez jedynkę.
Jako fan konsolowych horrorów, czerpałem naprawdę wiele przyjemności z ogrywania tych tytułów, ale jeżeli chodzi o strach czy napięcie towarzyszące rozgrywce (mówimy w końcu o horrorach) to seria Project Zero, moim zdaniem nie ma sobie równych i zostawia konkurencje daleko w tyle. Mam tylko nadzieję, iż seria ta zyska w końcu większe grono zwolenników dzięki czemu doczeka się jak najwięcej kontynuacji.

ZeroColections
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2015-08-11, 11:53

Re: Najlepsza gra survival-horror na PS2.

Post autor: ZeroColections » 2015-09-15, 12:28

Jak zagrasz w Echo Night Beyond to pomyślisz sobie że sterowanie w RoR nie jest niczym trudnym :D
Silent Hilla 4 nie polecam, tragedia. Jeszcze tak nudnej i irytującej oraz zbugowanej gry nigdy nie widziałem. Zawiodłem się ponieważ SH 2 był genialny, a SH3 jeszcze bardziej genialny. Ale może się tobie spodobać ta gra(gusta). Forbidden Sirena pomimo wysokiego poziomu trudności polecam ci, to mój ulubiony survival horror. W FS2 też ci bardzo polecam zagrać(mi się bardziej podobała jedynka, ale większość osób woli 2) ze względu na to że można wybrać poziom trudności(łatwy, normalny i trudny(ta ostatnia opcja pojawia się tylko po przejściu gry) - jeżeli grasz na łatwym gra będzie normalna, jeżeli grasz na normalnym gra będzie tak samo trudna jak w jedynce, a na najtrudniejszym poziomie nie grałem bo sam boje się myśleć o tym).

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Najlepsza gra survival-horror na PS2.

Post autor: M-Chan » 2015-09-15, 13:05

Zmartwiłeś mnietym sterowaniem w Echo Night Beyond, bo słyszałem, że ma oryginalny klimat, ale osobiście uważam, że nawet gra z najciekawszym klimatem nie jest warta frustracji jaką niesie ze sobą złe sterowanie.
W silent Hilla 4 zagram na 100% bo cenię sobie tę serię, a jak już lubię jakąś serię to wybaczam słabsze tytuły jak w przypadku serii Resident Evil.
Forbidden Siren nie odpuszczę bo tu sterowanie jest ok, problem polega na naprawdę wyśrubowanym poziomie trudności czego nie jestem fanem, ale klimat przypadł mi do gustu tak bardzo, że postanowiłem, iż dobrnę do końca - robię teraz dłuższą przerwę na Project Zero 4,5 i Spirit Camera ;)

P.S.
Zapomniałeś na liście o Cold Fear ;P

ZeroColections
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2015-08-11, 11:53

Re: Najlepsza gra survival-horror na PS2.

Post autor: ZeroColections » 2015-09-15, 15:14

Muszę przyznać że ENB ma świetny i oryginalny klimat. Nieźle się wystraszyłem grając w tą grę w nocy :)
Co do sterowania to jak już mówiłem jest okropnie irytujące. Pomimo tego że można je zmienić w opcjach to i tak mi przeszkadzało(mniej ale nadal).
W SH4 jak chcesz zagraj ale nie oczekuj strachu i klimatu na poziomie 3, ani fabuły oraz gameplayu na poziomie 2. Do tego jeszcze potwory w tej części... to przeważnie jakieś pijawki, robaki i psy. Jedynie dwa potwory w tej części były dość straszne, z tego co jeden pojawił się dopiero pod koniec gry, a drugi był na krótko tylko w jednej lokacji. Nie będę spoilerować jak one wyglądały :)

Słyszałem że jest gra o nazwie Cold Fear, ale na liście dałem tylko te bardziej znane tytuły. Do tego jest zawsze opcja "Inna i napisz w komentarzu".

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Najlepsza gra survival-horror na PS2.

Post autor: M-Chan » 2015-09-15, 17:21

Jeżeli nie grałeś w Cold Feara to polecam, bo gra jest niedroga, a jest to moim zdaniem bardzo przyzwoity klon residenta. Strachu to ja po serii Project Zero nie oczekuję bo żadnej grze - gram w te horrory dla klimatu, ale seria PZ zbyt wysoko podniosła poprzeczkę bym mógł się wystraszyć grając w Silent Hilla, Forbidden Siren czy jakiekolwiek inny horror konsolowy.

ZeroColections
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2015-08-11, 11:53

Re: Najlepsza gra survival-horror na PS2.

Post autor: ZeroColections » 2015-09-28, 21:30

Jak na razie nie zagram w Cold Feara, bo musze ukończyć SH Origins i Projecta Zero 3.
A w SH4 głównym minusem nie jest bardzo niski poziom strachu, ale ten irytujący(wręcz nie do zniesienia) "gameplay". Po prostu ta gra jest niegrywalna, już przyjemniej mi się grało w RoR(pomimo tego że "Zasady Róży" są o wiele gorsze pod względem systemu walki).
Jeżeli już mówimy o RoR to polecam ci się postarać i przejść tą grę ze względu na genialną fabułę, której pewnie nie uświadczysz w żadnej innej grze. Ewentualnie możesz obejrzeć jakiś gameplay, ale wiedz że to nie to samo. A kozie siostry to najłatwiejszy boss w tej grze. Ba, żeby potwierdzić to jaki ten boss jest łatwy, zabiłem wszystkie potworki które pojawiały się przed walką i i tak wygrałem!

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Najlepsza gra survival-horror na PS2.

Post autor: M-Chan » 2015-09-29, 12:31

SH 4 jest chyba jedynym Silent Hillem w którego nie grałem, ale zagram na pewno, bo każdy inny SH miał mi coś do zaoferowania bez względu na poziom czy klimat, a wiadomo, że w tej serii bywało różnie ;)

Project Zero 3 w moim osobistym rankingu jest to najsłabsza część serii (serii która u mnie jest na samym szczycie ;)) - ma rewelacyjny klimat, wciągającą fabułę, łączy w sobie wątki dwóch poprzednich części, co u mnie jest na wielki plus, ale wprowadza jeden element którego nie trawię w większości gier, a już szczególnie w serii PZ, a mianowicie - grę na czas :/ Żeby Ci nie spojlerować powiem krótko - ja grając w PZ lubię się wczuwać w fabułę, delektować się każdą chwilą i lokacją, polować na dodatkowe duchy, szukać ukrytych notatek czy ulepszeń - co ta część, na szczęście jako jedyna w serii, w pewnym momencie uniemożliwia wprowadzając elementy ograniczenia czasowego - jak dla mnie totalny niewypał i zabiera sporo zabawy - nie zrozum mnie jednak źle, to nadal jest REWELACYJNY horror w który warto zagrać (jak każda część serii).

ZeroColections
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2015-08-11, 11:53

Re: Najlepsza gra survival-horror na PS2.

Post autor: ZeroColections » 2015-09-30, 11:59

W moim rankingu najlepszym Projectem Zero jest jedynka, ale to tylko dlatego że to jedyna część którą przeszedłem. Dwójki nawet jeszcze nie ma w mojej kolekcji(na allegro dają wymyślone sobie ceny np. 200 zł za jakąś hiszpańską wersję okładki i książeczki, a ja mogę maks. dać za tą grę 180 zł, tylko że za kompletną wersję 3xA) i w najbliższym czasie nie będę jej mieć ponieważ planuje kupić bardzo drogiego RPG na szaraka, i 3 ogrywam(jak już mówiłem). Do tego ograniczenia czasowego jeszcze nie doszedłem i boje się nawet myśleć o tym(ponieważ misje na czas w FS były mega trudne i irytujące i przez to mam uraz).

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Najlepsza gra survival-horror na PS2.

Post autor: M-Chan » 2015-09-30, 13:01

Mój osobisty Ranking Project Zero:

1. Project Zero 4 Mask of the Lunar Eclipse i Project Zero 2 Crimson Butterfly Wii Edition
2. Project Zero
3. Project Zero 3 The Tormented

Nie miałem jeszcze czasu zagrać w spin offa "Spirit Camera", ale czeka już na półce, na 2 w wersji PS2 też poluję, ale, albo same trupy "100% sprawne", albo właśnie wersje włoskie po 200 zł ;) no i czekam cierpliwie na 5 bo już zamówiłem.

Na pierwszym miejscu dwie części bo ciężko mi między nimi wybrać, jedna ma lepszą historię i różnorodność lokacji, druga straszniejsze zjawy, ale obie są REWELACYJNE. Część trzecie była by na drugim razem z częścią pierwszą gdyby nie wspomniane ograniczenia czasowe.

Ja miałem kilka horrorów w planach i dokończenie Forbidden Sirena, ale jak zarwałem ostatnio dwie nocki w długo oczekiwane Mask of the Lunar Eclipse to najpierw mam w planach Spirit Camerę potem Maiden of Black Water, a potem chyba wszystkie części raz jeszcze - starając się o 100% ghost list :D.

ZeroColections
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2015-08-11, 11:53

Re: Najlepsza gra survival-horror na PS2.

Post autor: ZeroColections » 2015-10-01, 12:40

Zazdroszczę ci tego że grałeś w 4 i przyszłego grania w 5. Ja niestety nie mogę ponieważ nie posiadam żadnej konsoli Nintendo, a emulator odpada bo nieprzyjemnie mi się gra na nich(jedynie na nich gram kiedy jestem zmuszony, czyli wtedy kiedy mam grę w amerykańskiej wersji i nie mogę jej odpalić na PALowskiej konsoli :( ). Jedyna gra survival horror którą przeszedłem na emulatorze to Rule Of Rose.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Najlepsza gra survival-horror na PS2.

Post autor: Forte » 2015-10-01, 20:14

ZeroColections pisze:(jedynie na nich gram kiedy jestem zmuszony, czyli wtedy kiedy mam grę w amerykańskiej wersji i nie mogę jej odpalić na PALowskiej konsoli :( ). Jedyna gra survival horror którą przeszedłem na emulatorze to Rule Of Rose.
Nie lepiej rozejrzeć się za modchipem, swap magic czy też Free McBoot'em? Nie wiem jak to wygląda z PS2, ale może dało by się także wrzucić jakiś Region Free Bios. Jak dało radę z DC i Saturnem, to czemu by nie z dwójeczką.
Sega!

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Najlepsza gra survival-horror na PS2.

Post autor: M-Chan » 2015-10-02, 09:19

ZeroColections mam wrażenie, że cenisz sobie konsolowe horrory ;) Wiec najlepsza rada jaka mogę Ci dać t zainwestuj około 120 zł (za tyle jesteś już wstanie kupić podstawowy zestaw Wii), żeby zagrać w dwa najlepsze konsolowe horrory jakie wyszły + kilka innych ;) Co do WiiU ja też jeszcze nie posiadam - kupię ją przed premierą PZ5 zgodnie z obietnicą złożoną firmie Nintendo przy petycji o wydanie PZ5 z angielskim tłumaczeniem.

ODPOWIEDZ