problem z ps2 slim

ODPOWIEDZ
pepulo
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 1
Rejestracja: 2016-07-10, 11:08

problem z ps2 slim

Post autor: pepulo » 2016-07-10, 11:50

Witam wszystkich
Wczoraj po kilkuletniej przerwie usiłowałem odpalić moje ps2 slim . Niestety próba nie powiodła się . Po podłączeniu konsoli do zasilania i włożeniu gry na ekranie tv nic się nie działo . Z tego co pamiętam na tv powinno pojawić się logo ps2 i jakiś dźwięk . U mnie było czarno i głucho . Płyta kręciła się więc napęd chyba działa .W związku z tym mam kilka pytań :
1. Czy kabel konsola-tv jest uszkodzony ?
2. Czy zasilacz jest uszkodzony (dioda paliła się na zielono , płyta kręciła się) ?
3. Czy uszkodzony jest laser ?

Dziękuję za każdą odpowiedź . Wszystkie rady mogą być pomocne
Pozdrawiam
pepulo

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: problem z ps2 slim

Post autor: kolo » 2016-07-10, 12:00

Jeśli miałeś softmoda to przed odpaleniem wyjmij kartę pamięci, czasem dość solidnie spowalnia uruchomienie konsoli.
Zasilacz jest na pewno sprawny, laser prawdopodobnie też nie powinien mieć wpływu na samo uruchomienie konsoli.
Ogólnie najprawdopodobniej masz coś nie teges z kablem, ale mogło się też coś posypać w konsoli, na chwilę obecną przyjąłbym jednak że to kabel bo z konsolą byłoby więcej zabawy.
Sega, Sega über alles
Obrazek

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: problem z ps2 slim

Post autor: przemorg » 2016-07-10, 19:24

Moja propozycja:
- kup inną samą konsolę za 25zł :) .

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: problem z ps2 slim

Post autor: Melvin.FoX » 2016-07-11, 17:25

Przemorg - mało pomocna porada :/
Moja propozycja - rozbierz konsolę i sprawdź co się dzieję w środku. Wrożeniem z fusów się nie zajmujemy więc bez inspekcji wnętrza ciężko coś powiedzieć.
xo - that was for the players

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: problem z ps2 slim

Post autor: cissic » 2016-07-11, 19:17

Kurz?

mattek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 216
Rejestracja: 2013-04-25, 15:06
Lokalizacja: Mysłowice

Re: problem z ps2 slim

Post autor: mattek » 2016-07-11, 22:30

Stawiałbym na kabel. W PS2 rzadko cokolwiek pada, co nie zalicza się do napędu i jego okolic ;)
Obrazek
Obrazek

Skyline
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 37
Rejestracja: 2016-08-09, 10:42

Re: problem z ps2 slim

Post autor: Skyline » 2016-09-20, 13:17

Nie będę otwierał nowego tematu więc podepnę się tutaj.

Mam dwa pytania co do czytania płyt przez PS2. Jedno z ciekawości drugie już kłopotliwe.
Pierwsze, wszystkie płyty chodzą normalnie... z wyjątkiem (póki co) płyty Silpheed: The lost planet. Przy czytaniu tej płyty konsola szaleje robiąc niemożliwy hałas i jest to jedyna gra przy której tak się dzieje. Dlaczego?

Drugie pytanie. Dostałem od znajomego zdezelowaną płytę Micro Machines V3. Płyta była w bezwzględnie kiepskim stanie po obydwu jej stronach. Ok, próbuję odpalić na PS2 i nic. Wczytuje się pierwszy ekran i potem zawiesza się na intrze. Próbuję kilka razy, efekt ten sam. Nie mając nic lepszego do zrobienia, płyta leci do regeneracji (raz uratowałem tym gre to może i teraz też się uda). Odpalam ponownie, tym razem intro zacina się w połowie, ale da się przerwać, jednak ekran ładowania staje na zero i nic dalej nie rusza. Poddałem się... narazie.
Postanowiłem sprawdzać płytę dalej. Wsadziłem ją do kompa i odpaliłem przez emulator. O dziwo, poszło bez problemów, z wyjątkiem problemów z dzwiękiem miejscami, no ale to może być sam emulator.
Jak myślicie czy płyte jakoś da rade odpalić na konsoli jeszcze? Dodam że napęd w moim kompie też nie jest za sprawny, bo jest to napęd dvd nie czytający dvd. ^^

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: problem z ps2 slim

Post autor: kolo » 2016-09-20, 15:34

Jeśli ta gra jest na CD (a coś mi mówi że jest) i była regenerowana to takie hałasy to w zasadzie norma, zwłaszcza na slimkach. Po prostu płyta PS2-CD obraca się szybciej niż PS2-DVD, do tego po regeneracji jest na pewno źle wyważona, stąd konsola chodzi jak traktor. Problem jest trochę mniejszy w konsolach FAT, przynajmniej w moim wypadku.
Co do problemu z odpaleniem gry, to możesz próbować odpalać z obrazu płyty (z USB) jeśli masz wgranego FMCB, ale rozwiązanie jest dalekie od idealnego i coś mi mówi że nawet nie dasz rady zgrać jej poprawnie na dysk w komputerze, po prostu poszukaj innej kopii w rozsądniejszym stanie.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: problem z ps2 slim

Post autor: Kaplitov » 2016-09-20, 21:34

Silpheed jest na niebieskiej płycie CD, to normalne że robi taki hałas w slimce. Wszystkie moje gry które są na płytach CD generują taki hałas, a to właśnie dlatego że obracają się szybciej od DVD. Nie masz się czym martwić. Mam jedną regenerowaną CDke i resztę nie, niezależnie od tego czy była regenerowana czy nie to hałas jest taki sam.
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: problem z ps2 slim

Post autor: kolo » 2016-09-20, 22:06

No tak, każda mi się tłukła, ale niektóre mniej niż inne, miałem jedną co do której wiedziałem że jest nowa i tłukła się zdecydowanie mniej więc wysnułem wniosek że może to regeneracja ma jakiś dodatkowy niekorzystny wpływ na wyważenie. Ale ogólnie jakiś czas temu przesiadłem się na tłuściocha i jest dużo ciszej, nie wiem czy jest lepiej zbudowany czy lepiej wyciszony, czy może wiatrak zagłusza, ale jest dużo lepiej.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ