PS2 w PAL a NTSC, czyli swap magic - z czym to sie je ?

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

PS2 w PAL a NTSC, czyli swap magic - z czym to sie je ?

Post autor: philemon » 2007-03-21, 11:45

Problem jak w tytule topiku. Po latach sprawilem sobie PS2 by nadrobic zaleglosci i stanal przede mna problem natury czysto technicznej. Zaczalem kolekcjonowac roznosci spod etykietki 'rpg' i przyuwazylem, ze lwia czesc tytulow pozostala za wielka woda. Ok, import to akurat najmniejszy problem. Gorzej z odpaleniem plytek.

O modchipie moge raczej zapomniec jako, ze tu gdzie obecnie przebywam (Irlandia), zwyczajnie ich nie ma :-) Zostaje male cudo o ktorym kiedys slyszalem a zwane jest 'swap magic' (nota bene na uk/ie ebay'u tez nie mozna tego nabyc). Jestem laikiem w tym sprawach, wiec zwracam sie do was z prosba: moze mi ktos odpowiedziec na ponizsze pytania ?

Mianowicie:
- jak bardzo jest to skuteczne
- jaki jest stopien ingerencji w konsole (trzeba cos zalozyc/zainstalowac?)
- czy z czasem wystepuja problemy z laserem/obudowa ?
- czy jest cos o czym sie nie mowi a powinno sie wiedziec ?

Dziekuje! :-)

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: PS2 w PAL a NTSC, czyli swap magic - z czym to sie je ?

Post autor: ashka » 2007-03-21, 13:06

Lista kompatybilnosci jest na oficjalnej stronie swapmagic: http://www.swapmagic3.com/ , ale ze lista ta jest biedna, to bezpieczniej bedzie, jak wygooglujesz sobie kompatybilnosc interesujacych cie tytulow.

Konsoli przerabiac nie musisz, ale nie kazda wersja "nakladek" pozwala grac przy zamknietej klapce .... z tego co sie orientuje to nowsze "magic keys" nie wymagaja zadnej ingerencji w konsole (tzn trzeba je zamontowac, ale mozna je potem odmontowac ;d) , a pozwalaja zamknac klapke...
Instrukcja montazu "klapek" tez jest na oficjalnej stronie. Nawet filmik jest ;d

PS. Na allegro swapmagic jest od liku i troche: nie mozesz kupic tam i kazac sobie przyslac do Irlandii?

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: PS2 w PAL a NTSC, czyli swap magic - z czym to sie je ?

Post autor: philemon » 2007-03-21, 14:08

ashka pisze:Lista kompatybilnosci jest na oficjalnej stronie swapmagic: http://www.swapmagic3.com/ , ale ze lista ta jest biedna, to bezpieczniej bedzie, jak wygooglujesz sobie kompatybilnosc interesujacych cie tytulow.
Done! Ponoc kompatybilnosc w wersji 3.6 jest tak dobra (niby tylko 3% odpada..), ze nie ma sensu szukac. Ponoc. Zobaczymy :-)
Ashka pisze:]Na allegro swapmagic jest od liku i troche: nie mozesz kupic tam i kazac sobie przyslac do Irlandii?
No tak. Zapomnialem wspomniec, ze to wlasnie mialem na mysli zakladajac topik. ;-)

Cheers!

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: PS2 w PAL a NTSC, czyli swap magic - z czym to sie je ?

Post autor: Senshu » 2007-03-21, 17:33

Check Ur PW Fili...

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: PS2 w PAL a NTSC, czyli swap magic - z czym to sie je ?

Post autor: philemon » 2007-06-06, 22:18

Po dosyc dlugim okresie oczekiwania otrzymalem wczoraj podczas pracy wlasna kopie Swapa, wrocilem do domu pelen nadziei i... pupa... po godzinie zapasow z plytkami wyrzucilem caly produkt do kosza. Ale od poczatku:

Po krotkiej instalacji magic keys, na pierwszy ogien poszla plytka dvd z programikiem. Odpalilo sie ladnie, bez zbytnich fajerwerkow, po czym zostalem poproszony o wlozenie plytki docelowej. Ok, poszlo cos z juesej i tadadaadadadada zadzialalo! Po 10 minutach wylaczylem jednak konsole, by wrocic do niej pozniej, swap jednak odmowil posluszenstwa.
Konsola widziala plytke ale za chiny nie mogla jej odpalic. Nic, trudna rada, poprobowalem tak jeszcze z kilkanascie razy po czym sprobowalem swapa na zwyklym cd. Boot, ok, menu, ok, plytka, no go. Zaraza. Invalid ps2 disk. Pozonglowalem tak jeszcze dyskami przez dwadziesciapare minut, raczej z marnym skutkiem (udalo mi sie zbootowac gierke jeszcze tylko raz), po czym dalem sobie spokoj..

Szybka wizyta na googlach i znalazlem.. Ktos tu jednak zaklada modchipy w Dublinie... Polak. :P W sobote bedzie Modbo. 8)

--
Tak gwoli scislosci.. Disclaimer.. Morden Style (c)

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: PS2 w PAL a NTSC, czyli swap magic - z czym to sie je ?

Post autor: froger3 » 2007-06-06, 22:43

philu: widze ze niezle nadrabiasz "Stracone lata" :))) wyslij mi cos do Polski :D

Po dluzszych rozmyslaniach, wraz z chlopakiem, stwierdizlismy ze nie bedziemy sie babrac z modami etc i inwestujemy w konsolke NTSC(znaczy on inwestuje, ja zainwestowalam w pal:). Jakos swapom i modom nie ufam. Po prostu.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: PS2 w PAL a NTSC, czyli swap magic - z czym to sie je ?

Post autor: Gimiak » 2007-06-06, 23:16

philemon pisze:Po dosyc dlugim okresie oczekiwania otrzymalem wczoraj podczas pracy wlasna kopie Swapa, wrocilem do domu pelen nadziei i... pupa... po godzinie zapasow z plytkami wyrzucilem caly produkt do kosza. Ale od poczatku:

Po krotkiej instalacji magic keys, na pierwszy ogien poszla plytka dvd z programikiem. Odpalilo sie ladnie, bez zbytnich fajerwerkow, po czym zostalem poproszony o wlozenie plytki docelowej. Ok, poszlo cos z juesej i tadadaadadadada zadzialalo! Po 10 minutach wylaczylem jednak konsole, by wrocic do niej pozniej, swap jednak odmowil posluszenstwa.
Konsola widziala plytke ale za chiny nie mogla jej odpalic. Nic, trudna rada, poprobowalem tak jeszcze z kilkanascie razy po czym sprobowalem swapa na zwyklym cd. Boot, ok, menu, ok, plytka, no go. Zaraza. Invalid ps2 disk. Pozonglowalem tak jeszcze dyskami przez dwadziesciapare minut, raczej z marnym skutkiem (udalo mi sie zbootowac gierke jeszcze tylko raz), po czym dalem sobie spokoj..

Szybka wizyta na googlach i znalazlem.. Ktos tu jednak zaklada modchipy w Dublinie... Polak. :P W sobote bedzie Modbo. 8)

--
Tak gwoli scislosci.. Disclaimer.. Morden Style (c)
Te faki to juz nudne sa. Jak patrze na tego typu zdjecia to zaraz mam niesmaczne zdanie o osobie na zdjeciu - pokazuje mi 'spierdalaj'. Biedne. ;p

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: PS2 w PAL a NTSC, czyli swap magic - z czym to sie je ?

Post autor: Inlagd sill » 2007-06-07, 05:25

Gimiak pisze:Te faki to juz nudne sa. Jak patrze na tego typu zdjecia to zaraz mam niesmaczne zdanie o osobie na zdjeciu - pokazuje mi 'spierdalaj'. Biedne.
W ostatniej plycie El Dupy mozna znalezc naklejki z tekstem:

"Kto kradnie muzyke z sieci ten jest cwelem i niech spierdala" (lub cos podobnego).

Przy czym sa glosy, ze wiele osob poczulo sie obrazonych. Ja jakos ani w tym, ani i w mordenowych fakach skierowanych w strone piratow wciaz nie moge dopatrzec sie niczego mi ublizajacego.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: PS2 w PAL a NTSC, czyli swap magic - z czym to sie je ?

Post autor: setezer » 2007-06-07, 08:22

Nie tylko na plytach El Dupy tak jest napisane. KNZ ma podobnie, w ogole to chyba wiekszosc plyt z Kazikiem od SP Records.

"Bez tej plyty z glodu nie umrzesz. Jesli tak bardzo kochasz nasza muzyke, ze musisz ja kupic od tego, ktory nam ja ukradl - to wybacz, ale nie chcemy bys jej sluchal. Kto kupuje plyty od zlodzieja jest kutasem i niech spierdala - po dwakroc!"

Zamiast tych Fuck You lepiej pokazujcie znak zwyciestwa.

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: PS2 w PAL a NTSC, czyli swap magic - z czym to sie je ?

Post autor: Senshu » 2007-06-07, 08:34

Phil, niezla kolekcja ! przy ostatnim zamowieniu na play-asia nie sprawdzilem czy Odin Sphere juz wyszlo :cry: i nie mam jeszcze...
Swoja droga widze tam same jRPG, jak znajdujesz na to wszystko czas ? odkad jestem w IRL ciezko jest mi skonczyc jakas dluzsza gre...pare tytulow tylko z PSXa pokonczylem, a tak to jakies gry nastawione na krotsze sesje, fajterki, muzyczne.

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: PS2 w PAL a NTSC, czyli swap magic - z czym to sie je ?

Post autor: philemon » 2007-06-07, 09:55

Gimiak pisze:Te faki to juz nudne sa. Jak patrze na tego typu zdjecia to zaraz mam niesmaczne zdanie o osobie na zdjeciu - pokazuje mi 'spierdalaj'. Biedne. ;p
setezer pisze:Zamiast tych Fuck You lepiej pokazujcie znak zwyciestwa.
Sprawdzcie swoje detektory sarkazmu, bo chyba wam szwankuja. :wink:
Senshu pisze:Swoja droga widze tam same jRPG, jak znajdujesz na to wszystko czas ? odkad jestem w IRL ciezko jest mi skonczyc jakas dluzsza gre...
Jestem uparty i jak zaczynam, to koncze. Chocbym mial to maglowac i z 2 miesiace. :P

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: PS2 w PAL a NTSC, czyli swap magic - z czym to sie je ?

Post autor: Morden » 2007-06-07, 18:35

Dobry mod nie jest zly. Sam posiadam konsole NTSC, ale po pierwsze, japonska konsola odpali japonskie gry, amerykanskich nie. Tych co prawda mam malo, bo az cztery, ale mam. Po drugie, odpada homebrew i scena. Po trzecie, jesli pod TV zalega Xbox, Xbox 360, DreamCast, Saturn i Wii, nie masz miejsca na dwie PlayStation 2, ze nie wspomne o innych konsolach ktore siedza w pudlach i wyciagane sa od okazji do okazji. Masz dwie konsole? Zamiast swapowac plyty, swapujesz konsolami chcac grac w JP i EU na przemian.

Polceam Ripper 3 lub najnowszy DMS. Nie dosc ze odpalaja wszystko, lacznie z importami i scena z PSX, wspieraja tryb Dev.olution dzieki ktoremu mozemy odpalac programy z karty pamieci lub z pamieci samego chipa. Region z filmow DVD rowniez zostaje zdjety. Chipy mozna upgrade'owac z CD-R oraz kompletnie deaktywowac, choc i tak sa niewykrywalne przez tytuly obecne na rynku.

Chip to po prostu wygoda i kilka plusow. Wielu mysli iz konsola w z chipem bardziej sie "zuzywa". Ludziom wydaje sie tez ze chip wplywa w jakis sposob na zywotnosc lasera. Jedyne co wplywa na laser to setki pirackich DVD tanich firm, czesto z masa rys, walajace sie bez poszanowania, pakowane do czytnika PS2. Grajac spokojnie w importy i odpalajac czasem jakas scenowa produkcje masz pewnosc ze nic sie z konsola nie stanie.

P.S. - Odnosnie zdjec z fakolcami i tekstem "Bij Pirata" ja osobiscie nie widze w tym absolutnie nic zlego. Jesli ktos poczul sie urazony, najwyrazniej ma ku temu powod. Zawsze uwazalem to za mily sposob dowalenia zlodziejom. Maly zlodziej marzy o kolekcji oryginalow i wlepia smutny wzrok w stosy CD/DVD-R. Teraz moze powlepiac wzrok w moj palec i w linijke tekstu skierowana do niego. Bij Pirata. Amen.
Obrazek

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: PS2 w PAL a NTSC, czyli swap magic - z czym to sie je ?

Post autor: Senshu » 2007-06-07, 21:02

Hmm pierwszy raz popieram Cie...w sprawie mod-chipa, to swietna rzecz. Bedac tu w Irlandii zakupilem druga PS2, i wzialem gry z domu...tyle ze polowa to usa ntsc (Radiata, i inne z psx), wiec dokupilem rippera na allegro, montaz jest banalny, i nie niszczy konsoli jak to niektorzy twierdza.

Co do faka, nadal smierdzi to wioska, nie zeby mnie ruszalo, tak po prostu...

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: PS2 w PAL a NTSC, czyli swap magic - z czym to sie je ?

Post autor: Gimiak » 2007-06-07, 21:15

Senshu pisze:
Co do faka, nadal smierdzi to wioska, nie zeby mnie ruszalo, tak po prostu...
Dokladnie. Ten element psuje to co widze na zdjeciu.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: PS2 w PAL a NTSC, czyli swap magic - z czym to sie je ?

Post autor: Morden » 2007-06-07, 22:03

Smierdzi wioska czy tez nie, jak widac patent dziala. Stymuluje forumowiczow w odpowiedni sposob. Kazdy rozglos jest dobry. Hehe. Odnosnie chipow, raz jeszcze wypada wspomniec, jesli juz chcesz pakowac cos do swojej konsoli, nie zaluj kasy i zamontuj cos lepszego. Taki DMS4 obsluguje nawet dyski twarde przez tryb Dev.olution 2, co potrafi sie przydac.

Ripper 3.5 lub DMS4 Pro. Froger, jesli chcesz bezstresowo odpalac wszystko [wszystkie regiony dla gier PSX, PS2, filmy DVD, mozliwosc wymuszania trybu wyswietlania PAL lub NTSC, obsluga gier na kilku plytach, mozliwosc kompletnej deaktywacji chipa itd...] spraw sobie dobrego chipa i pozamiatane. Konsole PAL mam dwie, NTSC JP jedna, przerobilem jedna PAL i pozostalych dwoch nie uzywam, a gier NTSC US na PSX mam juz sporo, i co? Na czym odpalic? PSX odkurzac? Po co.
Obrazek

ODPOWIEDZ