Nowy model Playstation 3 - CECH-4011A, CECH-4011B i CECH-401

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Nowy model Playstation 3 - CECH-4011A, CECH-4011B i CECH

Post autor: Kurt » 2012-07-16, 19:12

Jest ok. 16 gb wystarczy. Konsola będzie tańsza.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Nowy model Playstation 3 - CECH-4011A, CECH-4011B i CECH

Post autor: Ukukuki » 2012-07-16, 19:21

Da się podpiąć zewnętrzny dysk? Jeśli tak to nie widzę problemu :wink: Jeśli nie to nie wiem dla kogo ta konsola z dyskiem 16GB:P Niektóre gry zrzucają sporo giga na dysk, do tego patche, dema itp.
Famicom!

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Nowy model Playstation 3 - CECH-4011A, CECH-4011B i CECH

Post autor: frodo666 » 2012-07-18, 03:21

Nowy model - nowy soft. Jailbreak i obsługa dysków USB możliwe są do softu 3.5. W wersji 16GB może wystarczy tylko wsadzić dysk SATA? Nie wiadomo. Myślę, że nie ma co spekulować przed premierą ;)
Ale na pewno 16GB nie wystarczy graczowi. To jest odpowiednia pojemność dla casuali, którzy nawet nie podłączą konsoli do neta tylko kupią dwie gry i odstawią sprzęt na półkę "bo to nie rozrywka dla nich".
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Nowy model Playstation 3 - CECH-4011A, CECH-4011B i CECH

Post autor: frodo666 » 2013-01-29, 02:07

W weekend dostałem od mamy prezent w postaci PS3 Super Slim 12GB Wonderbook :) Wzięła to to z Playa zamiast telefonu chcąc mi zrobić niespodziewankę. Super. Udawałem, że nie mam jeszcze PS3 i się bardzo cieszę ku radości mamy :)

Pierwsze wrażenie po odpakowaniu było mizerne. Jakość plastiku, w porównaniu do Fatów i Slimek, jest wyraźnie gorsza. Nie mogłem pozbyć się uczucia, że dostałem chińską podróbkę PlayStation 3. Konsola jest bardzo lekka, odniosłem wrażenie, że jest dwa razy lżejsza od mojej Fat 80GB, ale to pewnie ze względu na gabaryty:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Patrząc na to z jednej strony konsola jest bardzo płaska i można by ją wcisnąć nawet na niską półkę, ale z drugiej strony płytę z gra wkłada się "od góry" i trzeba mieć na to trochę miejsca. Nielogiczne. Sony zmniejszyło gabaryty, ale utrudniło dostęp do napędu.

Miniaturyzacja z reguły idzie w parze ze zmniejszeniem procesu technologicznego, ale PS3 Super Slim nie jest tego dobrym przykładem bowiem proces technologiczny CPU/GPU jest tutaj dokładnie taki sam jak w Slimce CECH30xx czyli 45/40nm. Mniejsza obudowa = mniejsze wolne przestrzenie wewnątrz = więcej ciepła. Konsola jest znacznie cieplejsza od Fat 80GB (65/65nm!) i przy tym znacznie głośniejsza. Odniosłem wrażenie, że mały wentylatorek wewnątrz "super chudej" nie wyrabia z odprowadzaniem ciepła i musi przez to zapierniczać na wysokich obrotach. Wydaje mi się, że YLOD nie jest jeszcze reliktem przeszłości i niebawem może zaskoczyć osoby intensywnie wykorzystujące najnowszą wersję konsoli Sony, ale tego dowiemy się zapewne za jakieś 2 lata :) kiedy gwarancja się już skończy....

Konsola w wersji 12GB nie posiada sanek na dysk twardy. W prawdzie można go bez nich zainstalować, ale istnieje ryzyko uszkodzenia nośnika w przypadku nagłego wstrząsu PS3 (sanki mają na celu unieruchomienie dysku wewnątrz konsoli). Posiadając własny, "wolny" dysk SATA 2,5 cala możemy, za około 40-50zł, nabyć dedykowane sanki do Super Slimki i cieszyć się bezpiecznie zamontowanym twardzielem. Kupno wersji 12GB kompletnie nie opłaca się w przypadku gdy nie posiadamy w/w dysku. Ceny HDD, ostatnimi czasy, znacznie podskoczyły i za nowy dysk 320GB musimy zapłacić około 170zł, doliczając do tego sanki wychodzi na to, że lepiej jest zainwestować w wersję PS3 SS 500GB.

Podsumowując nie odkryję Ameryki stwierdzeniem, że Sony jedynie postanowiło ciąć koszty produkcji. Gorszy plastik, mniej zaawansowany mechanizm napędu BluRay, brak postępu technologicznego, a w dodatku wyższa cena w porównaniu z wersją Slim mają na celu zrobić klienta w konia i zbić trochę dodatkowej kasy przed premierą PS4 ;)
Powinna się nazywać PS3 Street...
Obrazek

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Nowy model Playstation 3 - CECH-4011A, CECH-4011B i CECH

Post autor: mentor93 » 2013-05-03, 11:14

Nie dość, że brzydki ten model, to jeszcze gorszy od poprzednich. Kupię go najwyżej w celach kolekcjonerskich... za jakieś 10 lat, kiedy może będzie warto dokonać takiego zakupu :D
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

ODPOWIEDZ