Kilka pytań

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Kilka pytań

Post autor: Kurt » 2013-05-15, 10:13

W najbliższej przyszłości planuję kupić Ps3. Jako, że nie miałem wcześniej styczności z tą konsolą mam kilka pytań.

- Lepiej kupić teraz, czy w przyszłym roku, po premierze 4, cena będzie wiele niższa?
- Jaki model wybrać?
- Czy tylko nówka daje gwarancję, że wszystko będzie ok?
- Na co zwracać uwagę?
- Jak wygląda sprawa z dyskiem, lepiej wybrać bez, czy może cena z nim nie jest aż tak większa od bez dysku?
- Czy w nowszych modelach nie padają lasery i 0 obaw o "żółtą lampkę"?

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Kilka pytań

Post autor: stoodio » 2013-05-15, 10:31

Osobiście nie przejmowałbym się zbytnio PS4 i kupiłbym konsolę przed premierą następcy. Nie sądzę, aby różnica w cenie była znacząca. Pewnym za to jest, że im dłużej zwlekasz, tym trudniej będzie Ci kupić jeden z najlepszych modeli - PS3 320GB (ewentualnie 160GB), jeśli oczywiście zależy Ci na fabrycznie nowym sprzęcie. Faty są na wymarciu, to żadna tajemnica, Super Slimy natomiast to straszna kupa (modele z 12GB to istna kpina). Dysk to bardzo istotna sprawa - gry ważą swoje, atrakcyjna oferta PS+ również wymaga sporej ilości GB. Co do kwestii: używana/nowa - używkę można wyrwać za naprawdę śmieszne pieniądze, nowa natomiast kosztuje swoje - ale poza gwarancją masz także okazję od początku żywota konsoli odpowiednio o nią zadbać (nie dusić jej), co będzie miało przełożenie na funkcjonowanie sprzętu.
Do tej pory miałem 3 modele PS3, żadna mi nie padła - przesiadłem się z FATa 40GB (U) -> 160GB (U) -> 320GB (N). Grubasa pozbyłem się prewencyjnie po fali YLODów, "stosześćdziesiątkę" wymieniłem z uwagi na dysk właśnie, 320 stuknęło już 2,5 roku - działa jak marzenie.

PS na co warto zwrócić uwagę (używka):
- wypytać o datę nabycia sprzętu oraz dowód zakupu (masz 12 miesięcy obligatoryjnej gwarancji producenta, potem wchodzisz w kolejne 12 miesięcy nieco problematycznej gwarancji sklepowej),
- stan DS3 (pochodzenie - ostatnio na Alle jest masa podróbek),
- kondycja online konsoli: zbanowana?
Ostatnio zmieniony 2013-05-15, 11:29 przez stoodio, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Kilka pytań

Post autor: Kurt » 2013-05-15, 10:40

Jak rozumiem, polecasz slim (nie ten super) 320 gb, tak?

PRQc
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 384
Rejestracja: 2011-05-27, 15:32

Re: Kilka pytań

Post autor: PRQc » 2013-05-15, 10:45

kup slima (nie super) z ostatnich modeli, najtrwalsze i najlepiej wykonane

deniro24
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 109
Rejestracja: 2008-09-23, 19:11

Re: Kilka pytań

Post autor: deniro24 » 2013-05-15, 10:53

Też się powoli przymierzam do zakupu PS3. Zdecydowałem się na ten właśnie model, ale niestety poza allegro, nówkę już niełatwo trafić...
Shenmue 2 - best game ever

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Kilka pytań

Post autor: stoodio » 2013-05-15, 11:30

Kurt pisze:Jak rozumiem, polecasz slim (nie ten super) 320 gb, tak?
Owszem - ciekawy design, solidne wykonanie, pojemny dysk. Czego chcieć więcej ;)
Obrazek

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Kilka pytań

Post autor: Kurt » 2013-05-15, 12:10

Ogólnie super slima można nowego kupić za 600zł. A dysk da się do niego dokupić potem? Bo jak tak, to nie widzę sensu bulić sporo więcej za slima, bez gwarancji producenta :)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Kilka pytań

Post autor: kolo » 2013-05-15, 13:22

Widziałem w sklepach dyski do nowych slimów, ale są z tym dodatkowe cyrki chyba. Poza tym nie wiadomo jeszcze jak będą się zachowywać po zakończeniu gwarancji. Wstępnie podejrzewa się że mogą być większe problemy z laserem (gorzej zabezpieczony przed zanieczyszczeniami itp).
Poza tym od dobrych kilku lat nie ma pewnego sprzętu, nawet nowego ;)
Sega, Sega über alles
Obrazek

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Kilka pytań

Post autor: stoodio » 2013-05-16, 15:06

Kurt pisze:Ogólnie super slima można nowego kupić za 600zł. A dysk da się do niego dokupić potem? Bo jak tak, to nie widzę sensu bulić sporo więcej za slima, bez gwarancji producenta :)
Czy widziałeś na własne oczy tę konsolę? Miałeś z nią jakikolwiek kontakt?
Ostatnio zmieniony 2013-05-16, 17:36 przez stoodio, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

SennseJ
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-18, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kilka pytań

Post autor: SennseJ » 2013-05-16, 15:33

Zgadzam się ze wszystkim co napisał stoodio.

1. Lepiej kupić teraz bo na początek ograsz najlepsze hity które już są tanie. Jak wyjdzie 4 to reszta stanieje :)
2. Najlepiej kupować nową i to właśnie slim.
3. PS3 jest bardzo mało awaryjna. Używka też raczej sporo podziała
4. Dysk mniejszy niż 160 GB będzie za mały. Nie rozważaj nawet mniejszych.
5. Nie znam żadnej osoby której padło by PS3 (co nie znaczy że nie padają).

Rutek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2013-02-11, 18:47

Re: Kilka pytań

Post autor: Rutek » 2013-05-16, 17:32

Co do awaryjności PS3 to można śmiało powiedzieć, że wszystkie slimki są praktycznie konsolami bezawaryjnymi ;) Słynne YLOD-y występowały w starszych wersjach fat. Jeżli miałbyś kupować używaną fatke (co w ogóle się nie opłaca ;) ) to będziesz musiał jej udostępnić troche przestrzeni, aby konsola miała dostęp do powietrza i nie zagotowała się. Jeśli chodzi o sprawę dysków i pojemności jest zawsze możliwość wsadzenia większego dysku :) Z tego co wiem wymienić da się w wersji Fat oraz Slim. Co do tej najnowszej nie mam pojęcia ;) Jedyne co będzie potrzeba kupić to dysk 2.5 cala.
Obrazek

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Kilka pytań

Post autor: Storms » 2013-05-16, 20:18

SennseJ pisze:4. Dysk mniejszy niż 160 GB będzie za mały. Nie rozważaj nawet mniejszych.
Zależy od mocy przerobowej gracza, jeżeli będzie oprócz gier miał w trzy mikołaje innych rzeczy to może faktycznie lepiej kupić większy. W razie czego jak kolega wspomniał:
Rutek pisze:Jeśli chodzi o sprawę dysków i pojemności jest zawsze możliwość wsadzenia większego dysku
Z tego co widzę to jednak przeciętny użytkownik nie upycha po brzegi 500GB dysku, a tym samym trochę przepłaca przy zakupie modelu.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Kilka pytań

Post autor: frodo666 » 2013-05-17, 00:10

Też coś doradzę.

Najlepszym modelem PS3 jest 60GB FAT i to nie podlega żadnej dyskusji. Odtwarza gry z PS2 czym nie może pochwalić się żaden inny model PS trójki. Jest to model najlepszy, ale zarazem najbardziej awaryjny. Ma CPU i GPU wykonane w technologii 90nm przez co żre ogrom prądu i wydziela najwięcej ciepła co prowadzi do YLOD zwłaszcza w modelach made in China, made in Japan są ponoć zaaaacznie bardziej wytrzymałe na zimne luty, ale strasznie ciężko je dostać - sam początek produkcji na Europę.

Jeśli zamierzasz grać na PS3 a nie trzymać je jako eksponat kolekcjonerski najlepszym wyborem będzie CECH-2504b. To jest Slim 320GB jeszcze przed cięciem kosztów produkcyjnych. Seria 25xx jest lepiej wykonana od 30xx w której to ewidentnie widać cięcia kosztów. Polecam artykuł -> http://scientia-incognita.blogspot.com/ ... model.html

Jednak nówki już są ciężko dostępne. Ze zwykłych slimek można jeszcze spokojnie trafić nowe 30xx, poza tym to tylko super slimki, które są po prostu gówniane. Raz już to tutaj pisałem, ale napiszę jeszcze raz - PS3 super slim powinna nazywać się PS3 street ponieważ cięcia kosztów tak samo rażą po gałach jak u PSP street. Moja subiektywna ocena PS3 SS -> http://www.retroage.net/forum/viewtopic ... =15#p77783
Po kilku miesiącach użytkowania mogę potwierdzić, że ten model to niewypał. Mam ją ustawioną w dosyć małej wnęce i przegrzała się już kilkakrotnie. Poza tym chyba chodzi głośniej od mojej drugiej PS3 FAT 60GB, która podczas gry wskakuje tylko na 2gi bieg obrotów wentylatora i z powrotem wraca na niesłyszalny pierwszy gdy się już schłodzi. Co do dysku w super slimce to do wersji 12GB można dokupić sanki za jakieś 3 dychy i w nich bezpiecznie zamontować dysk 2,5". Jednak trzeba przyznać, że cenowo bardziej opłacalnym zakupem jest SS 500GB niż SS 12GB + sanki + nowy dysk 500GB.

Podsumowując. Jeśli szukasz nówki to poluj na CECH-30xx na Allegro, jak nie chce Ci się polować to kup super slimkę 500GB, a jeśli akceptujesz używany egz. to najlepszym wyborem jest CECH-2504b ;)

EDIT.
Z ciekawości zerknąłem na Allego i mają tutaj nowe CECH-2504b http://allegro.pl/konsola-playstation-3 ... 97729.html
Ostatnio zmieniony 2013-05-17, 07:24 przez frodo666, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Rutek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2013-02-11, 18:47

Re: Kilka pytań

Post autor: Rutek » 2013-05-17, 06:31

Co do wstecznej kompatybilności z PS2 to owszem wersja 60 GB jest kompatybilna wstecznie. Jednakże wersje wyprodukowane do roku 2007 jako jedyne posiadają sprzętową kompatybilność. Ich pobór mocy jest właśnie związany także z tym, że mają dodatkowo zainstalowane na płycie głównej EE z PS2. Wersje produkowane od 2007 (już nie pamiętam którego miesiąca) posiadają kompatybilność wsteczną ale na zasadzie emulacji środowiska PS2, co jak wiadomo nie daje pełnej zgodności :) Ostatnie modele jakie posiadały możliwość grania w gry z PS2 to były niektóre modele 80 GB również na zasadzie emulacji.
Obrazek

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Kilka pytań

Post autor: stoodio » 2013-05-17, 07:23

frodo666 pisze:Też coś doradzę.
Najlepszym modelem PS3 jest 60GB FAT i to nie podlega żadnej dyskusji. Odtwarza gry z PS3 czym nie może pochwalić się żaden inny model PS trójki.
8)

A tak na poważnie - kupno sześdziesiątki obecnie przypomina zakup kota w worku, inwestycja cokolwiek ryzykowana. Jeżeli zależy nam po prostu na graniu (a nie na posiadaniu legendarnej konsoli), to lepiej kupić wspomnianą CECH-2504b. Do tego dokupić za grosze PS2 i już możemy cieszyć się grami na obie konsole.
Obrazek

ODPOWIEDZ