PS+ pytania i odpowiedzi

ODPOWIEDZ
frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

PS+ pytania i odpowiedzi

Post autor: frodo666 » 2013-06-07, 09:40

Jakoś w tym miesiącu kończy mi się usługa PS+, a że kończy mi się ona po raz pierwszy i nie zamierzam jej póki co opłacać to mam kilka pytań.

Co się stanie z pełnymi wersjami ściągniętymi w ramach PS+? Będą działały czy się nie uruchomią? Jeżeli przestaną działać to co w przypadku kiedy konsola będzie odłączona od neta, też nie odpalą? Czy po wznowieniu PS+ powiedzmy za kilka miesięcy będą działały na nowo?

Mam też nadzieję, że gry które kupiłem ze zniżką PS+ będą działały normalnie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: PS+ pytania i odpowiedzi

Post autor: kolo » 2013-06-07, 09:54

Jeśli mówisz o pełnych wersjach ściągniętych za darmo to stracisz do nich dostęp do czasu aż opłacisz ponownie abonament (lub je kupisz, save między wersją pudełkową a elektroniczną powinien być kompatybilny).
Sytuacja nie dotyczy gier które są dostępne w wersji trialowej i zostały w ramach abonamentu podniesione do pełnej wersji, wciąż będziesz mógł grać w wersję trialową.

Jeśli kupiłeś jakieś gry po przecenie abonamentowej to wciąż będziesz mógł z nich korzystać bez jakichkolwiek ograniczeń.

Korzystanie z gier abonamentowych możesz sobie "przedłużyć" odłączając konsolę od internetu niedługo przed zakończeniem abonamentu, w ten sposób zyskasz niecałe 2 dni grania offline (jeśli się połączysz z internetem to automatycznie rozpozna że skończył ci się abonament).

Dostęp do darmowych pełnych wersji zostanie automatycznie przywrócony z chwilą kiedy wykupisz sobie ponownie abonament, jednak musisz pamiętać żeby abonament został kupiony z tego samego konta co wcześniej (na wypadek gdybyś składał się na to z kumplem).


Szczerze to sam się zastanawiam co by było w sytuacji gdy kupujemy DLC do darmowej gry, czy też odcięli by dostęp czy dalej by działało. Nie byłem w stanie znaleźć na ten temat żadnych informacji.
Ostatnio zmieniony 2013-06-07, 10:07 przez kolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sega, Sega über alles
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Odp: PS+ pytania i odpowiedzi

Post autor: frodo666 » 2013-06-07, 10:04

No i wszystko jasne. Dzięki za konkrety ;)
Obrazek

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: PS+ pytania i odpowiedzi

Post autor: Don » 2013-06-09, 10:21

kolo pisze:Szczerze to sam się zastanawiam co by było w sytuacji gdy kupujemy DLC do darmowej gry, czy też odcięli by dostęp czy dalej by działało. Nie byłem w stanie znaleźć na ten temat żadnych informacji.
Zgaduję: jeśli DLC masz na dysku = możesz w nie zagrać pod warunkiem posiadania praw do gry (czyt. załatwiasz sobie fizyczny nośnik gry do napędu konsoli i możesz grać).

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: PS+ pytania i odpowiedzi

Post autor: kolo » 2014-05-30, 19:27

Takie pytanie bo prawdę mówiąc nie zwracałem na to uwagi do tej pory. Aktualizacja PS+ odbywa się równo co 4 tygodnie (28 dni)? A może zawsze w pierwszą środę danego miesiąca?
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ