Dzisiejszy update i martwa konsola

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Dzisiejszy update i martwa konsola

Post autor: frabi » 2013-06-19, 07:16

Grzecznie zainstalowałem dzisiaj aktualizację PS3i konsola już nie wstała. Najpierw wyświetlała tylko w nieskończoność standardowy animowany wzorek, pojawiający się normalnie na chwilę przy starcie. Wyłączyć dała się tylko przez odłączenie zasilania. W końcu przestała wyświetlać cokolwiek.
Czy tylko u mnie są takie atrakcje po aktualizacji ?
Konsola startuje w trybie serwisowym. Co polecacie - ponowną instalację updatu z pena czy inną z opcji ?

Inna sprawa, że śmiesznie wygląda opis aktualizacji, że jedyna zmiana to możliwość wyłączenia powiadomień o trofeach. I na pewno żadnych nowych zabezpieczeń nie zainstalowali ;)
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Maraz
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 352
Rejestracja: 2012-04-02, 15:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dzisiejszy update i martwa konsola

Post autor: Maraz » 2013-06-19, 10:17


frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Dzisiejszy update i martwa konsola

Post autor: frodo666 » 2013-06-19, 10:29

Ale jaja, dobrze, że nie włączałem ostatnio PS3, bo mam ustawione aktualizacje automatyczne :D

frabi, jaką masz PS3? Proponuję wyciągnąć dysk sformatować go pod Windowsem i spróbować instalacji nowego softu "na czysto". Gorzej jeśli masz FAT 60GB, bo tam soft nie siedzi na dysku...

Swoją drogą jestem ciekaw jak do zaistniałej sytuacji ustosunkuje się Sony. Jeśli tego bricka nie będzie się dało samemu w jakiś łatwy sposób wyeliminować to czy będą naprawiać konsole za free? :?
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Dzisiejszy update i martwa konsola

Post autor: kanarekkk » 2013-06-19, 10:55

juz Ci naprawia za free :d czytales, ze robisz to na wlasna odpowiedzialnosc? :d poza tym, problem jest tylko w konsolach z nieoryginalnym dyskiem, wiec tym bardziej moga miec to w nosie :)

@frabi, podobno jutro bedzie to naprawione, wiec spij spokojnie :)
Obrazek

Rutek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2013-02-11, 18:47

Re: Dzisiejszy update i martwa konsola

Post autor: Rutek » 2013-06-19, 15:03

Kanarekkk nie tylko w konsolach z nieoryginalnym :) Kumpel ma dziewiczą plejkę i pare minut temu mi się skarżył, że jemu też nie wstała.
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Dzisiejszy update i martwa konsola

Post autor: frodo666 » 2013-06-19, 15:29

kanarekkk pisze:czytales, ze robisz to na wlasna odpowiedzialnosc?
Ale co robię na własną odpowiedzialność? Wymieniam dysk czy aktualizuję soft? Jeśli to drugie to sorry, ale instalując oryginalny soft od Sony to, na zdrowy rozum, oni są odpowiedzialni za jego prawidłowe działanie na mojej konsoli o ile z mojej strony instalacja przebiegła zgodnie z instrukcją. Nie wiem czy masz PS3 czy nie, ale mogę Ci powiedzieć, że często nowe gry wymagają aktualnego oprogramowania tak więc tych apdejtów, chcąc nie chcąc, nie da się uniknąć.
Jeżeli zaś chodzi o dysk to tutaj masz rację, Sony zrzeka wyraźnie się odpowiedzialności za prawidłowe funkcjonowanie konsoli z nieoryginalnym dyskiem, co jest zrozumiałe, bo mogę wsadzić np. dysk z bad sectorami.

To, że padały konsole z nieoryginalnymi dyskami to głupia plota. Userzy zgłaszali też, że i seryjne PStrójki siadały po aktualizacji. Sprawny nieoryginalny dysk nie różni się kompletnie niczym od oryginalnego, który jest fabrycznie w danej konsoli.
Ostatnio zmieniony 2013-06-19, 15:55 przez frodo666, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Dzisiejszy update i martwa konsola

Post autor: kanarekkk » 2013-06-19, 15:41

wiele firm zastrzega, ze robisz update na wlasne ryzyko, wiec umywaja raczki, a ty płać i płacz. a ze update jest potrzebny do nowych gier, to wiem, wii ma jak samo. Ale kase na czyms trzeba robic :D
Dysk sie na pewno nie rozni poza pojemnoscia, ale kto wie co sony w bebechy wsadzilo...
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Dzisiejszy update i martwa konsola

Post autor: frodo666 » 2013-06-19, 15:59

Jedno jest pewne: wszyscy chcą nas wydoić z kasy :)
Ja, na całe szczęście, nie uruchamiałem dzisiaj PS3, bo auto-update mam włączony.
Obrazek

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzisiejszy update i martwa konsola

Post autor: frabi » 2013-06-19, 22:01

frodo666 pisze:Jedno jest pewne: wszyscy chcą nas wydoić z kasy :)
Ja, na całe szczęście, nie uruchamiałem dzisiaj PS3, bo auto-update mam włączony.
Nie sądzę, żeby Sony chciało popełnić harakiri wypinając się na naprawę po tej wtopie. Ze 140 stron postów na oficjalnym forum wynika, że nieco więcej niż "small number" konsol ma ten problem.
Martwi mnie tylko, że u mnie teraz konsola wyświetla tylko czarny ekran (jakiś sygnał na wyjściu jest ale pusty) a nie zapętloną animację jak wszyscy donoszą w sieci.

Ale nieźle musieli wtopić skoro już cały dzień nie ma rozwiązania.
A wchodząc na playstation.pl wita nas komunikat "Czas na grę". O problemie ani słowa. No to zagrałem. W superfroga :D.
Obciach, że nawet informacji na stronie nie ma. Maile też by mogli wysłać. A najbardziej wkurzające, że jak nigdy nie włączam konsoli rano to dzisiaj odpaliłem, żeby się nowe Call of Juarez dociągnęło bo wczoraj je kupiłem po tym jak bardzo wciągnęło mnie demo i chciałem mieć gotowe na wieczór :yell: Gdyby nie retro, byłbym nieźle wpieniony.
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Awatar użytkownika
gramodrana
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 141
Rejestracja: 2011-07-11, 22:15
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Dzisiejszy update i martwa konsola

Post autor: gramodrana » 2013-06-19, 22:58

Co jest dobre w retro graniu? Brak update-ów! Tak na poważnie to cieszę się że nie posiadam jeszcze ps3. Zamierzam je zdobyć po wyjściu nowej generacji. Wtedy takie niespodzianki jak ta dzisiejsza mnie nie spotka. Mimo to uważam że takie akcje to poważny strzał w stopę. Jak ktoś zamierza się śmiać z konkurencji to sam powinien być kryształowy od braku błędów. Współczuje!
www.gramodrana.wordpress.com Blog o retro grach i nie tylko...
2xNDS classic/Nds lite/2xNes/2x Snes/2x Gcn/2x psp 2000/2x ps2 fat/ps2 slim /sms model 2/smd 1 i 2/2x gb color/2x gb dmg/gb micro/gba advance/2x gba sp/wii /xbox /psx /psone/dreamcast /game gear i kolekcja rośnie...:)