Dodatki z angielskich wersji gier ps3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Dodatki z angielskich wersji gier ps3

Post autor: M-Chan » 2013-08-19, 19:49

Być może banalne pytanie, ale ps3 posiadam od niedawna i po uskładaniu całej kolekcji God of War oraz Prince of Persia powoli zamierzam się na kolekcję Assassin's Creed - zależy mi na wszystkich dodatkach więc wiem, iż poza częścią pierwszą resztę muszę kupić nowe, aby mieć pewność, iż kody do dodatków nie zostały wykorzystane i tu pojawia się problem bo nowe w wersji PL raczej ciężko już dostać - chodzi mi o ACII - Complete Edition, AC Brotherhood The Da Vinci Edition, AC Revelations Ottoman Edition - albo nie ma, albo są w kosmicznych cenach i tu moje pytanie czy jak zakupię, którąkolwiek z powyżej wymienionych w wersji angielskiej to będę miał jakikolwiek problem ze ściągnięciem dodatków w Polsce?
I kolejne pytanie czy ktoś z forumowiczów posiada AC Brotherhood The Da Vinci Edition - bo gdzieś wyczytałem, że po zainstalowaniu aktualizacji znika opcja zainstalowania dodatków...

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Dodatki z angielskich wersji gier ps3

Post autor: mentor93 » 2013-08-19, 20:11

Rozumiem, że kody wklepuje się do "Redeem Codes" w PS Store? Jeśli tak, to myślę, że nie powinieneś mieć problemów.

Niekoniecznie musisz kupować nowe gry. Jeśli są aukcje z używanymi egzemplarzami, to przejrzyj je - nieraz kody nie są wykorzystane, co też jest napisane w opisie (a jeśli nie jest, to warto dopytać sprzedającego). Po co wydawać kupę kasy na nówki, kiedy można mieć to samo za mniej?
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Dodatki z angielskich wersji gier ps3

Post autor: M-Chan » 2013-08-20, 07:15

Właśnie nie wiem gdzie się wklepuje te kody wydaje mi się, że i w "redeem codes" i w niektórych przypadkach z poziomu gry (wnioskuję to po poniższym artykule który skutecznie odwiódł mnie od zakupu antologii i jednocześnie jest źródłem mojego drugiego pytanie dotyczącego problemów z zainstalowaniem dodatków po aktualizacji w AC:Brotherhood).

http://blog.gutek.pl/2013/01/18/assassi ... y-z-opisem

I absolutnie nie upieram się przy nowych egzemplarzach, ale coś nie widzę ostatnio używanych z kodami - większość sprzedających na allegro prowadzi sklepy ze sprzedażą/wymianą gier i jak to wczoraj usłyszałem w takim właśnie sklepie nawet jeżeli w środku jest kod to zakładają, iż jest wykorzystany - bo niby jak mają to sprawdzić? (Swoją drogą naprawdę coraz bardziej drażni mnie moda na wydawanie dodatków które pierwotnie miały być częścią oryginalnej gry i to na dodatek w najbardziej upierdliwej formie z możliwych - elektronicznej. Zachłanność niektórych koncernów nie zna granic..., ale to temat rzeka)

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Dodatki z angielskich wersji gier ps3

Post autor: mentor93 » 2013-08-20, 12:48

Tak podejrzewam, że w Redeem Codes. A kody do multi może wprowadza się z poziomu gry, kiedy wchodzimy w tryb multi. Sam chyba nigdy z tych kodów nie skorzystałem, chociaż zawsze kupuję używki z niewykorzystanym kodem (lub nówki, ale to rzadko).

A co do płatnych dodatków, to ostatnio wkurzyłem się, kiedy okazało się, że w Rage wejście do kanałów to płatne DLC. Wyobraź to sobie - początek gry, przejeżdżasz obok gościa, który przestrzega Cię, że w kanałach roi się od mutantów i lepiej nie wchodzić tam z marnym pistoletem... Zżera Cię ciekawość i chęć przejścia pobocznej misji, a tu - bam! - wykup dodatek! Ech...
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Dodatki z angielskich wersji gier ps3

Post autor: M-Chan » 2013-08-21, 07:21

mentor93 pisze:A co do płatnych dodatków, to ostatnio wkurzyłem się, kiedy okazało się, że w Rage wejście do kanałów to płatne DLC. Wyobraź to sobie - początek gry, przejeżdżasz obok gościa, który przestrzega Cię, że w kanałach roi się od mutantów i lepiej nie wchodzić tam z marnym pistoletem... Zżera Cię ciekawość i chęć przejścia pobocznej misji, a tu - bam! - wykup dodatek! Ech...
Wyobrażam sobie co czułeś... Ja osobiście nie trawię nie tylko dodatków, ale i gier w formie elektronicznej - wiem, że przez to tracę możliwość zagrania w wiele wartych uwagi tytułów, ale nie potrafię się do tego zmusić - moim zdaniem nie ma absolutnie żadnej przyjemności z takiego rodzaju kolekcjonowania, a jak widzę burdel z babraniną się tymi kodami i głupie restrykcje jakie to ze sobą niesie to odpycha mnie o kolejnych kilka mil... O ileż by było przyjemniej i mniej problemowo gdyby ten cholerny dodatek był po prostu na płycie ze specjalną wersją z którą płacimy... :angry:

ODPOWIEDZ