PS3 a konta, dlc i sloty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

PS3 a konta, dlc i sloty

Post autor: M-Chan » 2013-08-23, 08:27

Czy może mi ktoś wyjaśnić kwestie "przypisania kodów do konta"? Konkretnie chodzi mi o to, co dzieje się z zakupioną przeze mnie zawartością gdy jestem zmuszony np. zmienić konsole (odpukać :wink:) I o co chodzi z tymi "slotami" których kiedyś można było mieć 5 a teraz 2 bo jako nowy użytkownik ps3 nie do końca rozumiem - moje konto może istnieć na max 2 urządzeniach jednocześnie i tam mam dostęp do swoich dlc? Jako, że internet jak to zwykle bywa opływa w sprzeczne i niewiele wyjaśniające informację na ten temat, proszę obytego w temacie forumowicza (ów) o rozjaśnienie nieco tematu laikowi :)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: PS3 a konta, dlc i sloty

Post autor: kolo » 2013-08-23, 08:46

Nie do końca przypisane do konta, konto z którego kupiłeś służy tylko do ściągania i przypisanie kodu do konta jest równoznaczne z zakupieniem, cała reszta to wolna amerykanka, swoje konto możesz mieć nawet na kilkudziesięciu konsolach jednocześnie.
Ze slotami chodzi o to że możesz mieć daną zawartość aktywną maksymalnie na dwóch PS3, mogą być twoje albo i nie - to nieistotne. Jeśli na przykład sprzedajesz konsolę to ją wcześniej dezaktywujesz - wszystkie DLC które pobrałeś i zainstalowałeś zostają uwolnione tym samym znowu masz o jeden wolny slot więcej. Jeśli masz zajęte obydwa sloty - po prostu już nie zainstalujesz tego na trzeciej konsoli.
Warto zaznaczyć, bo nie jestem pewien czy zdajesz sobie z tego sprawę ale każde DLC ma osobne sloty, w żadnym wypadku nie dotyczy to twojego konta jako całości. Czyli jeśli masz 3 konsole to część możesz zainstalować na konsoli 1i3 a część na konsoli 1i2.
Nie jestem pewien, ale prawdopodobnie odinstalowanie DLC nie oznacza uwolnienia slotu.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: PS3 a konta, dlc i sloty

Post autor: M-Chan » 2013-08-23, 09:56

Dzięki bardzo kolo za wyjaśnienia. Szkoda, że po prostu nie zamieszczają tych dlc na płycie (przynajmniej w większości przypadków). Niemniej jednak szczęście w nieszczęściu, że w razie awarii lub zmiany konsoli nadal gdzieś to "mam" w wirtualnym świecie i mogę ściągnąć ponownie :sarcasm:

ODPOWIEDZ