CECH 3004B problem z GPU?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

CECH 3004B problem z GPU?

Post autor: M-Chan » 2013-08-24, 18:37

PS3 posiadam od niedawna (około dwa miesiące) model CECH 3004B wszystko było w porządku, aż do dziś kiedy to odpaliłem "PoP Forgotten Sands" gra zaczęła się wieszać, wymuszając reset konsoli (po różnych odstępach czasu, w różnych miejscach), do tego w niektórych miejscach zaczęły migać tekstury przedmiotów i tła, a także samego bohatera (sekundowe mignięcia kolorów). Ponowne instalacje gry i patcha nie dały nic, tak jak i restore file system. Wszystkie inne gry chodzą jak należy (nie mam ich wiele - ale są to wszystkie 6 części God of War i Trylogia PoP w HD), więc pomyślałem, iż jest to wyjątkowo złośliwy ewenement i wymieniłem kopię gry na polską edycję - nic się nie zmieniło. Nie mając już pomysłów na rozwiązanie problemu poddałem się i odpaliłem pierwszą część Assassin's Creed i tu kolejny problem gra się nie zacina, jednakże textury na postaciach mrugają.
Obawiam się najgorszego, że to początek końca mojej nowej konsoli - pod spodem fragmenty filmów (w PoP to tylko namiastka problemu jaka udało mi się uchwycić), dodam jeszcze tylko iż odpaliłem dla pewności ostatnie dwie części God of War i wszystko wygląda bardzo dobrze - proszę o pomoc jeżeli ktoś jest bardziej obeznany w problemie.

http://youtu.be/w2Bz3TbQoNE

http://youtu.be/uGY38di5rNI

squall
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 24
Rejestracja: 2013-07-06, 20:44

Re: CECH 3004B problem z GPU?

Post autor: squall » 2013-08-24, 19:32

A konsola się czasem nie przegrzewa? Ma wystarczająco miejsca wokół siebie?

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: CECH 3004B problem z GPU?

Post autor: M-Chan » 2013-08-24, 19:59

Ma miejsce i nie zauważyłem żeby się przegrzewała - od spodu gorąca no ale na to nie ma rady.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: CECH 3004B problem z GPU?

Post autor: frodo666 » 2013-08-25, 12:14

Ona jest na gwarancji? Nie pamiętam już. Jeśli tak to serwis.
Jeśli nie jest.
1. Sformatować wszystko i sprawdzić czy pomogło.
2. Spróbować uruchomić te gry z innym dyskiem twardym (to możesz zrobić bez względu na gwarancję).
3. Rozebrać, wyczyścić, powymieniać pasty. Może faktycznie się grzeje, a stare pasty się już powykruszały.

EDIT. Jeszcze jedno ważne pytanie. Czy te błędy w grafice pojawiają się zawsze i od razu po uruchomieniu konsoli czy są nieregularne i dopiero po wielogodzinnej sesji?
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: CECH 3004B problem z GPU?

Post autor: M-Chan » 2013-08-25, 14:27

frodo, co do gwarancji to mi sprzedawca na allegro obiecał 12 miesięcy (10 lipca kupiłem), a jak z paragonem dowiem się najprawdopodobniej jutro. Co do reszty:

1. Było już przywracanie systemu i nie pomogło.
2. Nie mam innego hdd, żeby sprawdzić.
3. Tu wolałbym się wstrzymać i walczyć w obrębie gwarancji.
4. W przypadku tych dwóch gier dzieje się to od razu na zimniutkiej konsoli...

ODPOWIEDZ