Pytania świeżaka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Pytania świeżaka

Post autor: Bodzio » 2014-02-26, 16:30

Długo się wstrzymywałem, ale wreszcie kupiłem. Dziś trafiło do mnie upragnione PlayStation 3, a więc cel numer 1 na ten rok. Niestety poza Wii moje kontakty z bardziej zaawansowanymi konsolami są równe zeru, więc zanim ogarnę to wszystko to minie sporo czasu. Liczę na Waszą pomoc :)

Po pierwsze kupiłem używkę i teraz chciałbym cały sprzęt wyzerować i pousuwać wszystko co poprzednik zostawił na dysku. Czy to się robi za pomocą narzędzia formatowania, czy za pomocą opcji przywróć system? Bo nie bardzo ogarniam czym się to różni. Wersja softa to 4,50.

Druga sprawa mam problem z obrazem i nie wiem czego to jest wina ;/ Jak podpinam konsolę do TV za pomocą kabla AV to tak jakby TV jej nie widział. Na HDMI jest wszystko ok. Oczywiście będę korzystał z tego drugiego połączenia, ale wolałbym się upewnić, że to za pomocą AV jest sprawne.

Czy ustawić automatyczną aktualizację? Bo coś kiedyś było, że jakaś tam uszkadzała konsolę.

Wreszcie kwestia gwarancji, czy do konsoli powinna być jakaś podbita książeczka z gwarancją? Niby ma jakąś z napisem "Gwarancja" ale tam są jedynie jakieś informacje. Sam paragon wystarczy? I na PS3 gwarancja to 2 lata?

I jeszcze jedno. Istnieje jakiś sposób na sprawdzenie ile godzin konsola była grana? Jakiś inny niż ten opisany przez frodo http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?f=64&t=4890

Póki co tyle :) Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Pytania świeżaka

Post autor: kolo » 2014-02-26, 17:26

1. Przywróć system chyba nadaje wartości domyślne, spróbuj najpierw tego, jak nie to to sformatuj dysk (choć może okaże się niepotrzebne).
2. Norma, PS3 nadaje jednocześnie obraz tylko jednym wyjściem, jest włączone HDMI więc nie nadaje AV. Jeśli chcesz używać AV to ustaw w opcjach konsoli (można też jakoś resetować, ale przy okazji nauczysz się jaka opcja gdzie jest). Audio można ustawić żeby nadawało na wszystkich wyjściach jednocześnie.
3. Automatyczną aktualizację mają tylko abonenci PS+, gwarantuję ci że ta opcja nie będzie ci do szczęścia potrzebna (będzie się odpalać samo o określonej godzinie, bez sensu).
4. Szczerze mówiąc nie wiem, 2 lata gwarancji jest na konsolę, niektóre elementy mają krótszą gwarancję (na przykład dysk).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Pytania świeżaka

Post autor: Bodzio » 2014-02-26, 17:45

Ok, dzięki. Z tym przywracaniem to pytam bo nie wiem, czy jak to wybiorę to wszelkie aktualizacje systemu (jeśli były zainstalowane) zostaną usunięte?

No to jeszcze zostaje kwestia sprawdzenia ile ktoś korzystał z tej konsoli, jest jakaś aplikacja lub skrót ale w telefonach? :) No i kwestia tego paragonu, wystarczy?

pain_a
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 131
Rejestracja: 2013-01-31, 13:48

Re: Pytania świeżaka

Post autor: pain_a » 2014-02-26, 21:55

Co do sprawdzenia ile ktoś korzystał z niej, to jak masz oryginalny dysk to możesz sprawdzić ile godzin dysk był używany, bojarze to program CrystalDiskInfo :D
To chyba jedyna opcja z nie przerobioną konsolą .

Awatar użytkownika
166MMX
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 187
Rejestracja: 2010-08-19, 14:37
Lokalizacja: Okolica Krakowa

Re: Pytania świeżaka

Post autor: 166MMX » 2014-02-26, 23:23

Bodzio jaki model zakupiles?:)

Sent from my RM-914_eu_euro1_327 using Tapatalk
PSN: RetroGracz
PSX/PS2/PS3/NES/SNES/SEGA

ODPOWIEDZ