Xbox vs Wii @ LED TV

ODPOWIEDZ
wilderun
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2014-01-26, 18:01

Xbox vs Wii @ LED TV

Post autor: wilderun » 2014-01-26, 19:17

Cześć. Na karku mam już kilkadziesiąt lat grania ale głównie na PC więc w temacie konsol (zwłaszcza tych starszych) mam spore braki. Kilka lat temu miałem PS2 ale z powodu permanentnego braku czasu w zasadzie ograłem na niej tylko kilka tytułów (Burnout Takedown, GOW, PES 2004, Killzone). Kiedy zasiadłem do Okami padł mi TV (kineskop) i musiałem go na coś wymienić - wybór padł na LED TV 42 cale Panasonica. To był koniec mojej przygody z PS2 - wielkość pixeli lekko mnie przerosła. W między czasie zaliczyłem kilkumiesięczny epizod z Xboxem 360 (pożyczony) i myślę że jeszcze wrócę do tej konsoli.Tymczasem z myślą o dzieciach nabyłem Wii - grafika na ww. TV jest dla mnie na akceptowalnym poziomie, konsola nadrabia miodem. Na Wii wróciłem do Okami - wygląda lepiej niż na PS2. Oczywiście czasu wciąż nie mam za dużo więc zaległości w grach mam spore. Np. nigdy nie było mi dane zagrać w Halo.I tu pojawia się moje pytanie - jak w porównaniu do Wii prezentuje się grafika pierwszego Xboxa na ekranie LED TV? Nie chodzi mi o teoretyczne rozważanie tylko o odczucia osób, które miały styczność z tymi platformami. Tak jak wspominałem moje punkty odniesienia to PS2, Wii (obie podpięte kablami Component) i Xbox 360 (oczywiście HDMI).Gdzie w tym wszystkim plasuje się pierwszy X?

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Xbox vs Wii @ LED TV

Post autor: tbxx » 2014-01-26, 19:47

Przy grach wykorzystujących tryb 480p Xbox będzie pomiędzy PS2 a Wii (bliżej Wii)

Kartelek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 54
Rejestracja: 2014-01-21, 01:08

Re: Xbox vs Wii @ LED TV

Post autor: Kartelek » 2014-01-26, 20:38

Za jakieś 2-3 tygodnie (po sesji i po otrzymaniu przesyłek z zagranicy, w tym właśnie xbox), mogę zrobić mały test na LED 32" i coś dokładnie powiedzieć jak to wygląda.
Obrazek

NES | SNES | N64 | GameCube | Wii | WiiU | PSX | PS2 | PS3 | Xbox | Xbox 360 | Genesis | 32X | Dreamcast |
GameBoy | GameBoy Color | 3DS | PSP | PSV | N-Gage

3DS Friend Code: 2723 - 9985 - 7797

wilderun
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2014-01-26, 18:01

Re: Xbox vs Wii @ LED TV

Post autor: wilderun » 2014-01-29, 22:42

Kartelek pisze:Za jakieś 2-3 tygodnie (po sesji i po otrzymaniu przesyłek z zagranicy, w tym właśnie xbox), mogę zrobić mały test na LED 32" i coś dokładnie powiedzieć jak to wygląda.
Dzięki, będę wdzięczny.
Z czystej ciekawości postanowiłem nieco zgłębić wątek i natrafiłem na dość ciekawy artykuł porównujący wydajność obu systemów: http://www.gamespot.com/forums/system-w ... -26612466/

ODPOWIEDZ