Gry godne polecenia na pierwszego Xboxa.

ODPOWIEDZ
Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Gry godne polecenia na pierwszego Xboxa.

Post autor: Tomek Walancik » 2021-04-15, 11:41

Gry godne polecenia na pierwszego Xboxa.

- Halo: Combat Evolved
- Fable
- The Elder Scrolls III: Morrowind
- Star Wars: Knights of the Old Republic
- Halo 2
- Grand Theft Auto: San Andreas
- Lego Star Wars: The Video Game
- Lego Star Wars II: The Original Trilogy
- Need for Speed: Most Wanted
- Grand Theft Auto: Vice City

Na pewno jest jeszcze więcej ciekawych gier na pierwszego Xboxa wystarczy poszukać bo tu na pewno nie wypisałem wszytskiego.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
TankerPL
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 78
Rejestracja: 2021-12-23, 05:32

Re: Gry godne polecenia na pierwszego Xboxa.

Post autor: TankerPL » 2022-08-06, 01:43

Lekko odświeżę temat, bo od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem tej pięknej konsoli.

1) Quantum Redshift- bardzo fajna, futurystyczna wyścigowa gra. Bardzo podobna do Wipeout 2048 z PS Vity, tzn. podniebne trasy połączone są z normalnymi ulicami miejskimi. Zalążek początku wyścigów antygrawitacyjnych. Gra ma całkiem nieźle poczucie prędkości, ma bardzo przyjemny dla oka balans kolorów i bogatą ich paletę zarazem.

2) NBA Jam- arcade'owa koszykówka, nie jest exclusivem, bo jest też wersja na PS2, ale z wiadomych względów gram tylko na Xboxie. Żywiołowa gra zespołowa, żywa publika gdzie ma się wrażenie, że każdy mecz to SuperBowl, troszkę ciężko się broni, bo kamera ma tendencję do bycia zbyt żywiołową, ale dalej jest mega przyjemnie parę meczy sobie strzelić dla relaksu czy odmóżdżenia.

3) Blinx: The Time Sweeper- bardzo fajna platformówka, lekka wariacja, a może Ratchet & Clank w wersji na Xboxa, jest ekskluzywną odsłoną. Również bardzo żywiołowe kolory, wymagające plansze (jak ktoś nie ma skilla w grach zręcznościowych jak ja). Minusem jest cena- ciężko dorwać pudło w dobrej kwocie (dobra kwota dla mnie to mniej niż 100, wiadomo), ale warto, warto.

4) Prince of Persia: Sands of Time- kolejny multiplatformer, ale widziałem jak współlokator ogrywał to na PS2 i nie wiem czy kwestia kabla czy monitora, ale na klocku również bardziej żywiołowo kolory wyglądają. Jako poprzednik Assassyna cechuje się dość wymagającymi scenami walk (chociażby winda pod koniec gry), dużo wspinania się, a raczej przeskakiwania pomiędzy platformami, ale jest mega satysfakcjonującą grą.

Dalej gierki, których nie mam, ale podobają mi się gameplaye:

5) Circus Maximus: Chariot Wars- wujek google podpowiada, że też multiplatformer, ale wygląda dość zachęcająco do zakupu, a też cena gry widziałem na allegro dość zachęcająca.

6) GTA III- oczywiście klasyk musiał się znaleźć, z wiadomych względów ogrywane na PC, ale jak trafi się dobra oferta to pewnie przytulę i na Xboxa. Co mam na myśli dobra oferta? Często chodzą w dwupaku z Vice City, ostatnio widziałem aukcje za 130zl i gryzłem się w uszy, że nie wziąłem, ale cóż, kiedyś nastąpi ten dzień, a półka wstydu rośnie.

7) Tony Hawks Pro Skater 4- tutaj wiadomo, każdą część wydaną na Xa można wrzucić, mnie interesuje 4ka, bo kiedyś w Biedronce kupiłem w big boxie wersję na PC i odczuwam dość sporą nostalgię w tej kwestii. Pamiętam, że grywałem w to z siostrą cioteczną na podzielonym ekranie i leciał wtedy "mój" soundtrack xD

8 i 9) Harry Potter i Kamień Filozoficzny/Komnata Tajemnic- tutaj również nostalgia z PC, choć wersję pewnie się różnią bardzo, ale dalej bardzo chciałbym to ograć, choć cena Kamienia dosyć mocno odstrasza to pewnie nadejdzie moment, kiedy się człowiek skusi. W grach na PC był fajny motyw zbierania Kart Czarodziejów, pamiętam do dziś dumę jak przechodząc któryś raz Kamień Filozoficzny udało mi się zebrać wszystkie :)

10) Neighbours from Hell - kolejne wspomnienie z PC, jeśli dobrze pamiętam polegała na hehe denerwowaniu sąsiada siejąc zamęt w jego kwadracie. Swoją drogą ktoś kojarzy może grę, gdzie też coś się dotykało i się działo śmiesznego, ale akcja działa się w szpitalu?

Jak nie ciężko zauważyć większość gier jest albo z korzeniami w komputerach stacjonarnych albo dostępnych również na PS2, ale moim zdaniem większość gier z wyglądu i rozgrywki Xbox>PS2
Zeo Ranger Mode! Gold!

ODPOWIEDZ