The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Wkraczając w nowy wymiar.
ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Post autor: ramzes64 » 2011-05-15, 23:34

Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Post autor: Spyro1993 » 2011-05-16, 08:48

Jeśli kupiłbym Nintendo 3DS to Zeldę Ocarina of Time 3D obowiązkowo kupiłbym, bo:
a) nie grałem w Zelda OoT na Nintendo 64
b) jest to Zelda
c) gra od Nintendo :wink:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Post autor: Master » 2011-05-16, 10:22

Spyro1993 pisze:Jeśli kupiłbym Nintendo 3DS to Zeldę Ocarina of Time 3D obowiązkowo kupiłbym, bo:
a) nie grałem w Zelda OoT na Nintendo 64
b) jest to Zelda
c) gra od Nintendo :wink:
No to lepiej zagraj na n64...

Awatar użytkownika
marcin_N
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 325
Rejestracja: 2010-11-21, 22:18
Lokalizacja: Gniezno

Re: The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Post autor: marcin_N » 2011-05-16, 12:44

TwilighMaster pisze:
Spyro1993 pisze:Jeśli kupiłbym Nintendo 3DS to Zeldę Ocarina of Time 3D obowiązkowo kupiłbym, bo:
a) nie grałem w Zelda OoT na Nintendo 64
b) jest to Zelda
c) gra od Nintendo :wink:
No to lepiej zagraj na n64...
Bo Zelda razem z N64 będzie tańsza, od tego carta na 3DSa :smile:

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Post autor: ramzes64 » 2011-05-16, 13:24

jesli chodzi o sprawy finansoweto tak, bo dodatkowo trzeba dorzucic jeszcze konsolke za okolo 900zl ... no ale podoba mi sie ta Zelda, nie ma mgiełki (z N64), z całą pewnością to jest gra numer jeden na 3DSa.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

mca64
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 659
Rejestracja: 2010-02-06, 15:18

Re: The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Post autor: mca64 » 2011-05-16, 14:39

mam nadzieje ze bedzie jakis bonus dla preorderow, bo jak nie to bede :cry:

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Post autor: Baieros » 2011-05-16, 14:54

A po ile był pre order 999zł? Jak tak i by nie było bonusu to ładna wtopa bo ja już dwa razy widziałem 3DS po 700 i chyba 750zł używany parę dni.

mca64
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 659
Rejestracja: 2010-02-06, 15:18

Re: The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Post autor: mca64 » 2011-05-16, 23:02

preorder na ocarine, w ultimie

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Post autor: Master » 2011-07-02, 17:54

Ja dzisiaj byłem w Media Złodziejach i akurat na konsole dali mojego znajomego ... dał mi pięknego 3DS za 900 zł, rozfoliował mi Ocarinke 3D i dał mi do pogrania...

Powiem że rezultat jaki wyszedł Nintendo jest zadowalający, szkoda tylko że odgrzali starego kotleta, a nie zrobili np. nowej Zeldy...

No i na koniec cena jedyne.... 199 zl ;|, pomyśleć że w USA można kupić za 20 dolców używaną, nawet pomimo blokady regionów się opłaca bardziej.

SroQ
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 34
Rejestracja: 2010-11-14, 20:21
Lokalizacja: Malbork/Toruń
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Post autor: SroQ » 2011-07-13, 21:19

Niedawno zamówiłem sobie grę z allegro i oczekiwanie na nią mnie dobija. Mam tylko nadzieje, że jak już ja dorwę w swoje łapy to oczaruje mnie nie mniej niż pierwotna wersja na N64 kilka lat temu ;)
See you, space cowboy...
PSX, PSP, GBC, GBA, 3DS, Dreamcast, Saturn

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Post autor: chrno » 2011-07-14, 10:28

Ja od tygodnia jak mam 3DS'a to do tej pory nie skończyłem Ocariny, nie nie dlatego że jest długa czy coś....ona mnie po prostu nudzi i wali odtwórczością na kilometr, co do właśnie 3D to jedynie co mogę pochwalić to stylistyka dzięki której gra żywcem przypomina oryginał ale jest znacząco poprawiona graficznie(wielu się daje nabrać i myśli że nic kompletnie nie zmienili a to nie prawda, wystarczy właśnie wejść na market w hyrule Castle, a potem wbić się do sklepiku a różnice się zobaczy z miejsca), wszystko jest w przeciwieństwie do oryginału trójwymiarowe i nie mam na myśli stereoskopii tylko polygonalnej grafy 3D, żadnych prostych bitmap etc. płotki, drabinki, drzewa w oddali, które w oryginale były właśnie płaskimi bitmapami w 2D teraz są w 3D(a o stereoskopii nie wspominając).

Co jeszcze mogę pochwalić to zastosowanie dolnego ekranu dzięki któremu naprawdę człowiekowi życie ułatwia(teraz naprawdę bieganie po Water Temple to pikuś, ustawiasz pod dany przycisk Iron Boots i ściągasz je w locie jak w Wind Wakerze czy TP) no i dzięki właśnie temu że można w trakcie grania wejść do "Game Notes" to można zapisać wiele przydatnych rzeczy, tym bardziej że wtedy można sobie sprawdzić co w grze na oby dwóch ekranach jest przedstawione(dzięki temu możemy dokładnie sobie coś opisać wspomagając się samą grą).

Ale nawet pomimo tego to mnie osobiście nie jara Ocarina, po prostu całkiem dobry tytuł i nic poza tym, nie ma się czym jarać(no chyba tylko tym że możemy ją zabrać ze sobą gdzie chcemy, ale to akurat dotyczy każdej gry na handhelda co uważam za najlepszą możliwą rzecz jaką branża kiedykolwiek widziała).

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Post autor: Axi0maT » 2011-07-14, 11:00

Ja rozumiem gorzkie zale co niektorych, ale srednia ocena 93,82% na gamerankings daje do myslenia:
http://www.gamerankings.com/3ds/997842- ... index.html
Sam nie gralem, ale tak wysoka nota oznacza nie mniej i nie wiecej tylko tyle ze to wciaz ekstremalnie dobra gra!

SroQ
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 34
Rejestracja: 2010-11-14, 20:21
Lokalizacja: Malbork/Toruń
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Post autor: SroQ » 2011-07-15, 17:00

Akurat recenzjami sugeruje się ostatnio coraz mniej - zauważyłem, że jesli wokół jakiejś gry narasta ostatnio ogromny hype, to na 80% będzie ona prześwietnie oceniana (pozostałe 20% to gry, które zawiodły całkowicie oczekiwania i są mieszane z botem, vide Duke Nukem). Tak jest z kolejnymi CoD-ami i innymi tasiemcami, które w moich oczach nie zasługują na więcej jak 7+/10.

Ale żeby nie offtopować.
Wczoraj doszedł mój egzemplarz gry (2 dni czekania na wysyłkę z Finlandii - respekt dla tamtejszej poczty) i o ile gra naprawdę mi się podoba, o tyle trapi mnie trochę jednak, że pomimo odświeżonej grafiki i ułatwionego menu ząb czasu zbytnio nadgryzł mechanikę OoT. Rozumiem, ze to wierny remake, ale Capcom przy okazji RE na GCN wyznaczył dla mnie wzorzec rimejku idealnego, w którym oprócz grafiki dostajemy ulepszoną i rozszerzoną historię z oryginału (a sam pomysł z Lisą Trevor to mistrzostwo świata) i kilka patentów nadających rozgrywce powiew świeżości. Zelda na 3DS to wciąż świetna gra, ale na pewno nie tak genialna jak w momencie premiery oryginału.
See you, space cowboy...
PSX, PSP, GBC, GBA, 3DS, Dreamcast, Saturn

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Post autor: ramzes64 » 2011-07-15, 22:30

SroQ pisze:Akurat recenzjami sugeruje się ostatnio coraz mniej - zauważyłem, że jesli wokół jakiejś gry narasta ostatnio ogromny hype, to na 80% będzie ona prześwietnie oceniana (pozostałe 20% to gry, które zawiodły całkowicie oczekiwania i są mieszane z botem, vide Duke Nukem). Tak jest z kolejnymi CoD-ami i innymi tasiemcami, które w moich oczach nie zasługują na więcej jak 7+/10.

Ale żeby nie offtopować.
Wczoraj doszedł mój egzemplarz gry (2 dni czekania na wysyłkę z Finlandii - respekt dla tamtejszej poczty) i o ile gra naprawdę mi się podoba, o tyle trapi mnie trochę jednak, że pomimo odświeżonej grafiki i ułatwionego menu ząb czasu zbytnio nadgryzł mechanikę OoT. Rozumiem, ze to wierny remake, ale Capcom przy okazji RE na GCN wyznaczył dla mnie wzorzec rimejku idealnego, w którym oprócz grafiki dostajemy ulepszoną i rozszerzoną historię z oryginału (a sam pomysł z Lisą Trevor to mistrzostwo świata) i kilka patentów nadających rozgrywce powiew świeżości. Zelda na 3DS to wciąż świetna gra, ale na pewno nie tak genialna jak w momencie premiery oryginału.
a ja wysylalem komus do Finlandii - może ci odsprzedał ;p ....

gram sobie teraz w oryginał na N64 i sie zastanawiam, czy chciałbym w to zagrać na Nintendo 3DS. ... Pewnie tak - ale nie teraz... choć polepszona grafika, na małym ekranie, na kanapie - to mogłoby być ciekawe.... no ale mam jeszcze masę Zeld na handheldy do ogrania - więc najpierw zajme się nimi. W końcu to rok ZELDY - dlatego nadrobić musze jakieś zaległości.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Post autor: kawka » 2011-07-15, 23:30

ramzes64 pisze:gram sobie teraz w oryginał na N64 i sie zastanawiam, czy chciałbym w to zagrać na Nintendo 3DS. ... Pewnie tak - ale nie teraz... choć polepszona grafika, na małym ekranie, na kanapie - to mogłoby być ciekawe....
Właśnie, też się zastanawiałem nad tym. Czy ktoś, kto nie miał jeszcze w ogóle styczności z tą częścią serii - powinien zagrać w oryginał na N64, czy może od razu sięgnąć po remake na 3DS? Jak myślicie? :)

ODPOWIEDZ