Metal Gear Solid 3D Snake Eater

Wkraczając w nowy wymiar.
mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: Metal Gear Solid 3D Snake Eater

Post autor: mcfly12 » 2012-02-18, 10:25

Ja 3 na PS2 przechodziłem około 20h, ale oglądałem wszystkie przerywniki filmowe, itd.
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3D Snake Eater

Post autor: ramzes64 » 2012-02-18, 10:30

no ba - też bym oglądał :) ... co za sens przeskakiwać wszystkie filmiki

czyli gra zapowiada sie dluzej, niz RE:Revelations - bo tam niby na 8h, do tego jakis multi jest i wyzsze poziomy. W tego MGSa Demo nie gralo mi sie zle, no i krotkie demo, a gralem dlugo - co mnie cieszy.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3D Snake Eater

Post autor: BigBoss » 2012-02-18, 11:02

Oczywiście jeśli ktoś wcześniej nie miał z grą styczności to jak najbardziej jest to zakup obowiązkowy. Jedna z najlepszych o ile nie najlepsza gra ever. Długa, wciągająca, z wspaniałą, wzruszającą fabułą. Nic tylko brać.
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3D Snake Eater

Post autor: kawka » 2012-02-18, 11:06

Też wolę poznawać całą historię tak, jak twórcy chcieli ją przedstawić. Ale właśnie w demie MGS3D przerywniki nie chodzą płynnie - w sensie, że FPS animacji jest wyraźnie mniejszy. Nie wiem, czy to przez to, że to jest demo. Mam nadzieję, że to poprawią i w pełnej wersji nie będzie już tego. Inaczej co to za przyjemność oglądać takie wstawki filmowe.

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3D Snake Eater

Post autor: Spyro1993 » 2012-02-18, 11:49

BigBoss pisze:Oczywiście jeśli ktoś wcześniej nie miał z grą styczności to jak najbardziej jest to zakup obowiązkowy. Jedna z najlepszych o ile nie najlepsza gra ever. Długa, wciągająca, z wspaniałą, wzruszającą fabułą. Nic tylko brać.
Nie grałem wcześniej i pewnie kiedyś zakupię. Mi się podoba skradankowy styl, a nie, że idzie się jak czołg przed siebie. :wink:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3D Snake Eater

Post autor: ramzes64 » 2012-02-18, 12:25

Spyro1993 pisze:
BigBoss pisze:Oczywiście jeśli ktoś wcześniej nie miał z grą styczności to jak najbardziej jest to zakup obowiązkowy. Jedna z najlepszych o ile nie najlepsza gra ever. Długa, wciągająca, z wspaniałą, wzruszającą fabułą. Nic tylko brać.
Nie grałem wcześniej i pewnie kiedyś zakupię. Mi się podoba skradankowy styl, a nie, że idzie się jak czołg przed siebie. :wink:
To właśnie mi się też spodobało - skradanka. W krzaki, kamyflarz, wyczaic sytuacje, strzał, podbiec i zadźgać (w sumie musze? Oni kiedyś sami wstają? Czy tylko jak ich kopnie inny żołnierz?)

wczoraj usało mi się zabić gościa przed mostem, na moście i dalej, a później dojść, ale z tym ostatnim za mostem już zrąbałem ... a mam plan przejść demo i zrobić wszystko po cichu.

no i musze sprawdzić jak można kogoś zadźgać zachodząc go od tyłu po cichu - podobno można tak.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3D Snake Eater

Post autor: BigBoss » 2012-02-18, 12:32

Można można ale musisz mieć wyekwipowany pistolet z nożem = CQC. Wtedy zachodzisz gościa, chwytasz go i możesz poddusić lub też od razu załatwić sprawę nożem.

Jeśli strażnik śpi to po jakimś czasie sam się przebudzi jeśli wcześniej nie zrobi tego jego kamrat :)
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3D Snake Eater

Post autor: ramzes64 » 2012-02-18, 14:25

mi sie w sumie gra podoba

przeszedlem znow, teraz juz zaczailem sie na zolnierza od tylu jak przechodzil i go znokautowalem - da rade :)

a tam w ostatnim poziomie, gdzie jest ten budynek na spokojnie wszystko co sie rusza wytuklem, zolnierzy, weze, szczory, ptaki - wszystko!

na mostku w koncu udalo mi sie wyploszyc wartownika przez stracenie na niego tego ula ... pozniej dlugo czekalem i nagle trzech zaczelo isc mostem, ale zaczailem sie z boku i wszystkich uspilem naraz ;)

nie no - gra jest fajna, da sie grac i jest nawet przyjemnie. Demo juz znam na pamiec, wiec jest latwo - nie wiem jak by bylo w calej wersji - ale nie mam wiekszych zastrzezen.

kamera moglabybyc dalej i w sumie jest OK

dajcie grze szanse, a do sterowania trzeba sie po prostu przyzwyczaic... no i na CPP jest lepiej, kamera na AB XY to kicha, a drugim prawym analogiem wygodnie.

jeszcze tylko wiecej gier na Circle Pad Pro i niebede zalowal zakupu CPP!
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3D Snake Eater

Post autor: Spyro1993 » 2012-02-18, 16:52

Również przeszedłem demo - gra jest świetna. Jedynie zostałem nakryty przed domem, bo podeszło dwóch typków do leżącego (martwego) kamrata i zdążyli wezwać swoich. Uśpiłem ich, zadźgałem i uciekłem aż się uspokoi sytuacja. Takie gry lubię. :smile:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3D Snake Eater

Post autor: ramzes64 » 2012-02-18, 18:07

ja jeszcze sobie pewnie odpale za jakis czas - ale mi sie jednak podoba. Mógłbym takiego MGSa przejsc - no ale jak stanieje.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3D Snake Eater

Post autor: chrno » 2012-02-19, 21:46

W zależności od tego jaki poziom trudności ustawisz i czy będziesz korzystał jedynie z CQC to tyle o tyle będziesz krócej lub dłużej przechodził grę.
Szczerze jak ktoś tutaj chce rzeczywiście poczuć smak i sens tej serii to używanie jedynie CQC omijanie wszystkich żołnierzy (co najwyżej ogłuszenie ale nie zabicie ich) no i gra śmiganie na przynajmniej poziomie Hard w z wyż (bo raczej nie sądzę aby ktokolwiek z tego forum pokusił się o poziom European Extreme).

Szkoda że nie mogę sobie sam sprawdzić demka (choć jest dokładnie takie samo gdy promowano wersje na PS2).
Widziałem ostatnimi czasy finalną wersje na 3DS'a i muszę powiedzieć że z tym remakiem od strony graficznej odwalili kawał dobrej roboty. Postacie mają znacznie więcej polygonów (ba teraz jak twarz i włosy Snake'a wyglądają to urywa cztery litery), również same tekstury otoczenia, szmat i nie tylko uległy znacznym poprawom. Ba nawet podczas rozmowy przez Codec jest o wiele lepiej widoczna cała postać Jacka, choć szkoda że nie pokusili się o wrzucenie całej graficznej postaci bez tego filtra narzucającego cień itp.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3D Snake Eater

Post autor: ramzes64 » 2012-02-19, 23:28

a to CQC to o co chodzi ;)? Nie używać jakichś broni?

tam jest nóż i pistolet/lub z tłumikiem / no i inne gadżety - nie jestem maniakiem - to co jest dostępne w demie i ten poziom ytrudności w zupełności mi by wtsraczył na pierwszy raz - a jeśli bymi sie spodobało - to wtedy sam bym sobie podwyższał poprzeczkę.

ktoś pisał gdzieś na forum innym, że eurogamer chyba ocenił gre na 3DSa wyżej, niż tą z HD Collection - więc jest lepiej na 3DS.

patrzyłem na YouTube jakiś gameplay z wersji na PS2 i w sumie ja chciałbym jeśli już / zagrać na 3DS. Sterowanie mi odpowiada w zupełności, dotykowy ekran - wszystko jest ładnie przypisane pod ręką... a tam w starej wersji, dziwnie wszystko trzeba przesuwać. No niby tak jak to w serii - ale ja nie jestem z nią zżyty - i to co zobaczyłem w demie mnie zadowala.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid 3D Snake Eater

Post autor: BigBoss » 2012-03-10, 12:37

ramzes64 pisze: ktoś pisał gdzieś na forum innym, że eurogamer chyba ocenił gre na 3DSa wyżej, niż tą z HD Collection - więc jest lepiej na 3DS.
Jak ktoś ma wybór to lepiej brać HD kolekcję na PS Vitę - 3 świetne gry w cenie jednej.
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Metal Gear Solid 3D Snake Eater

Post autor: Q@sor » 2018-05-31, 09:50

Odkopię temat. Po premierze główna krytyka na grę ograniczyła się do mocnych spadków framerate-u. Czy coś przez te wszystkie lata się poprawiło? Jakieś patche, bądź też lepsza wydajność w przypadku mocniejszych wersji konsol? A może problem występował tylko w przypadku włączonej funkcji 3d i bez niej dało się spokojnie grę przejść?

ODPOWIEDZ