Zakup 3ds-a...

Wkraczając w nowy wymiar.
Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Zakup 3ds-a...

Post autor: M-Chan » 2015-09-01, 09:03

Panowie chodzi mi po głowie zakup pierwszej konsolki przenośnej - i wypadło na 3ds (generalnie chcę sprawdzić tytuł "Spirit Camera: The Cursed Memoir") i może zagram jeszcze w jakąś zeldę, mariany z serii paper czy rpg i kid iscarusa i na tym raczej koniec... więc nie chciałbym wydać na nią jak najmniej, poczytałem kilka tematów na forum i wiem już że jest kilka wersji - najtańszą jest zwykły 2ds ale na tym z tego co wyczytałem nie ruszy główny tytuł jaki mnie interesuje bo potrzebuje systemu "AR"..., najdroższa i ostatnia to 3ds XL i różni się od zwykłego 3ds większym ekranem, poprawionym 3d, żywotniejsza baterią i dodatkowym analogiem - cena nowego jednak niemile mnie zaskoczyła (jakoś mi się ubzdurało że konsole przenośne z natury są tańsze niż najnowsze stacjonarne np. WiiU). I tu kilka pytań:

- Ile na dzień dzisiejszy wynosi uczciwa cena używki w bardzo dobrym stanie wersji 3ds-a i 3ds-a XL - chodzi mi o zestaw bez gier z ładowarką? (gdzieś wyczytałem że sprzedawana była osobno jakby sprzęt miał szanse bez niej działać...)

- Czy potrzebuję w zestawie coś więcej niż wspomniana wcześniej ładowarka?

- Na co uważać kupując używkę? Czy były jakieś podróbki? Co najczęściej się psuje? I czy można trafić na jakiś zmodowany model?

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: Kiriki-kun » 2015-09-01, 10:02

Z tego co czytam, mówisz o 3DS i New 3DS.
Oby dwie zostały wydane w wersji normalnej i XL
New 3DS jest nowszy i różni się lepszym 3D (super stable 3D), szybszym prockiem, wbudowanym NFC i dodatkowym analogiem (mega wygodne).
Do niego nie ma też dodawanej ładowarki.

Na starym 3DS'ie nie ruszy Ci Xenoblade Chronicles i pewnie kilka w przyszłości wydanych tytułów.
Poza tym różnice są głównie w wygodzie grania, które są znaczne ale do przeżycia.

Co do cen.
Wydaje mi się że zwykły 3DS za 300 zł byłby dobrą ofertą którą można szybko trafić, nawet z jakąś grą.

Co do New 3DS to na Allegro jest sporo "powystawowych" za 600 zł. Ktoś na forum taką kupował, i pisał że za pierwszym razem dostał śmieć, ale zwrócił i kolejna była ok.
Jeżeli nie zależy Ci na czasie, to warto polować. Szczególnie jeżeli masz jakiś system powiadomień o pojawiających się aukcjach. Da się trafić naprawdę dobre oferty. Ja swojego N3DS mam za 300 zł.

To są ceny zwykłych rozmiarów, XL są trochę droższe ale nie orientuje się o ile.

Co do ładowarki, to polecam kabel usb za niecałego dolara z Aliexpress. A najlepiej od razu 2 albo 3, przesyłka jest darmowa. Poza tym nie potrzebujesz nic, ale polecam pokrowiec i jakąś folie, choćby najtańszą.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: M-Chan » 2015-09-01, 10:55

Dzięki Kiriki-kun za wyjaśnienia. Raczej zależało mi na rozmiarze XL, ale jak bym miał taką okazję jak Ty za 300 zł to raczej bym się nie wahał, co do wygodny grania zaś czy chodzi o ten dodatkowy analog? (gdzieś mi się rzuciły w oczy takie dodatkowe przystawki za 30-40 zl z tym analogiem do wcześniejszych modeli).

Trochę się waham z zakupem używki na odległość bo nie znam się kompletnie na tych konsolach, a czytałem we wcześniejszych wątkach, że ktoś tam trafił luzy na zawiasach itp.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: Kiriki-kun » 2015-09-01, 11:29

Między innymi ten analog, którego grając w zelde MM używałem co chwilę. Potem w innych grach też chciałem go używać odruchowo :) Przystawki nie wiem jak są wygodne, nigdy nie próbowałem. Nazywają się circle pad pro, jakbyś chciał szukać.
Dodatkowo granie na 3D jest wygodniejsze, obraz rzadziej się "rozwarstwia".
Zapomniałem jeszcze dodać, że N3DS ma 2 dodatkowe przyciski z tyłu.

Co do luzów, to z tego co wyczytałem to jest pełna losowość. Moja np. siedzi sztywno, ale u niektórych lata. Nie wiem czy używana czy nówka robi tu dużą różnicę.
Przy N3DS jest jeszcze ta kwestia że ona wyszła na początku tego roku w Europie, więc europejskie mają maks pół roku przebiegu.

Nie wiem czy przy używce dużo ryzykujesz (przy czym bardziej mówię o "powystawowych". To są mimo wszystko firmy i u nich da się to jakoś reklamować).
Oprócz uszkodzeń mechanicznych nie kojarzę żeby było dużo konsol z jakimiś typowymi błędami

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: M-Chan » 2015-09-01, 12:37

Pochwal się jeszcze Kiriki-kun gdzie taką okazję upolowałeś ;P Z tego co dziś przeglądałem to ciężko trafić jakiś fajny egzemplarz w dobrej cenie ;/

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: Kiriki-kun » 2015-09-01, 12:50

Allegro, ale ta oferta wisiała tam może ze 2 minuty :)

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: Mniamniacz » 2015-09-01, 14:25

Zawiasami radzę się nie przejmować. Ot, taka uroda projektancka konsoli. W przypadku modeli XL luzy rzekomo są nieznacznie bardziej odczuwalne, ale jako właściciel takowego modelu nie narzekam. Z resztą jak to ktoś tutaj na forum określił, luzy na zawiasach gwarantują mniejsze ryzyko ich uszkodzenia, a to jest najważniejsze. Zakup modelu 2D odradzam ze względu na małe gabaryty ekranu - jest jeszcze mniejszy od modelu podstawowego.

O podróbkach na 3DSa nic mi nie wiadomo osobiście. Niemniej jednak, jako że 3DS może pochwalić się wsteczną kompatybilnością względem DSa, to tutaj już trzeba uważać na piraty. Najłatwiej poznać takie na aukcjach po informacji mówiącej o niemożności odpalenia kopii na konsoli DSi, chociaż też nie w każdym przypadku jest to prawdą, ponieważ wieść gminna niesie o małym odsetku oryginalnych gier, z którymi DSi zwyczajnie sobie nie radzi.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: Storms » 2015-09-01, 21:02

M-Chan pisze:najtańszą jest zwykły 2ds ale na tym z tego co wyczytałem nie ruszy główny tytuł jaki mnie interesuje bo potrzebuje systemu "AR"
Rozumiem że chodzi o Spirit Camera? Gdzie takie info wyczytałeś?
Przecież AR to nie system tylko po prostu program/nakładka. 2DS obsługuje AR tylko pewnie nie tworzy głębi 3D z wiadomych względów.

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: przemorg » 2015-09-01, 23:34

za 300zł możesz pomarzyć o 3ds :) .
Sam poluje na kolejnego dla brata i jak pojawia sie cos w zestawie (z pudelkiem) za 320 znika w kilka sekund. Jesli chcesz oszczedzic sobie nerwów + mieć coś fajnego w komplecie, radze przygotować około 400zł. Wiem to z własnego doświadczenia. Sam kupiłem za dużo taniej, ale nie w kraju, gdzie każdy wisi na allegro wciskając F5 co 3sec :) .

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: M-Chan » 2015-09-02, 09:01

Storms pisze:
M-Chan pisze:najtańszą jest zwykły 2ds ale na tym z tego co wyczytałem nie ruszy główny tytuł jaki mnie interesuje bo potrzebuje systemu "AR"
Rozumiem że chodzi o Spirit Camera? Gdzie takie info wyczytałeś?
Przecież AR to nie system tylko po prostu program/nakładka. 2DS obsługuje AR tylko pewnie nie tworzy głębi 3D z wiadomych względów.
Storms błądzę po omacku bo nie mam zielonego pojęcia o konsolach przenośnych - to nie mój konik - a tu jeszcze tyle wersji tego.. Niemniej jednak na 2ds nie zagram w "Spirit Camera"? (nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi :/)
przemorg pisze:za 300zł możesz pomarzyć o 3ds :) .
Sam poluje na kolejnego dla brata i jak pojawia sie cos w zestawie (z pudelkiem) za 320 znika w kilka sekund. Jesli chcesz oszczedzic sobie nerwów + mieć coś fajnego w komplecie, radze przygotować około 400zł. Wiem to z własnego doświadczenia. Sam kupiłem za dużo taniej, ale nie w kraju, gdzie każdy wisi na allegro wciskając F5 co 3sec :) .
przemorg obawiam się , że masz rację... (może być i 400 byle by był czarny i w bdb stanie ;))

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: Kiriki-kun » 2015-09-02, 11:37

http://olx.pl/oferta/nowe-nintendo-3ds- ... 95b2d25b17

Nie gwarantuje że to nie oszustwo, ale warto sprawdzić

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: M-Chan » 2015-09-02, 12:04

Kiriki-kun pisze:http://olx.pl/oferta/nowe-nintendo-3ds- ... 95b2d25b17

Nie gwarantuje że to nie oszustwo, ale warto sprawdzić

Dzięki Kiriki-kun, ja też mam taką nadzieję bo wziąłem ja za pobraniem ;)

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: Kiriki-kun » 2015-09-02, 12:06

W takim razie życzę szczęścia :) Daj znać jak przyjdzie

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: M-Chan » 2015-09-02, 12:11

Sprzedawca twierdzi, że sprowadzał je z zagranicy i sprawdził tylko czy wszystko jest w komplecie, że nadal jest folia. Da się jakoś sprawdzić czy konsola była używana? (chodzi mi np. o sprawdzenie ile czasu była włączona itp.)

Może kilka tipsów od starych wyjadaczy na co zwrócić uwagę przy pierwszym kontakcie by upewnić się że sprzęt działa i jest nowy bo poprosiłem o przesyłkę paczką48 za pobraniem z opcją "sprawdzenie zawartości".

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: Kiriki-kun » 2015-09-02, 13:34

porysowany dolny ekran. Nie wiem, czy to wina mojej folii, ale dolny ekran mam strasznie porysowany od używania rysika. Czy zatrzaski od cover plates nie są połamane.

ODPOWIEDZ