PSP i GTA

PlayStation Portable
Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

PSP i GTA

Post autor: Gimiak » 2006-01-20, 11:16

Dzis wylookalem screeny z GTA na PSP :|. Jestem pod wielkim wrazeniem grafiki, cos niesamowitego. No to teraz wiem, ze mam nowy cel. Najblizszy zakup to PSP z NFSU2 i GTA. Oj sie troche nazbieram :x. Senshu ty masz PSP, da sie normalnie na romikach pykac? Co jeszcze ciekawego mozna robic z ta konsola.

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: PSP i GTA

Post autor: Senshu » 2006-01-21, 12:41

Powiem Ci, ze ja PSP mam od premiery w eu i z gier na PSP to gralem tylko w Wipeouta i go wymasterowalem, Luminesa i pare innych. Do GTA jakos mnie nie ciagnie i do innych sciagalek (NFS, B3). PSP uzywam codziennie....i tak w 100% skali jakbym mial powiedziec w co gram to bedzie - 25% gry PSP, 60% emulacja, 15% muzyka. Najczesciej gram na emu NESa, GB/GBC oraz na SNESa. Co do emu, to NES, GB/GBC, NEOGEO CD dzialaja idealnie, SMS nie sprawdzalem, SMD dobrze, ale cos muzyka IMO dziwnie jest emulowana, a ze snesem to jest roznie, jedne gry super dzialaja inne bardzo slabo. GBA nie sprawdzalem bo ponoc padaka. Ogole to polecam Ci PSPka, ale z gier ktore oryginalnie wychodza na te konsole czegos mi jeszcze brakuje...Harvest Moon powinien zmienic ta sytuacje :)

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: PSP i GTA

Post autor: Gimiak » 2006-01-21, 14:31

Hehe, a jeszcze sie cos zapytam :|: jak sie te eum wgrywa? Wrzucasz emulator i romy na karte? Gdzies przeczytalem, ze jest tez przegladarka internetowa. Z gory dziekuje za help :mrgreen:

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: PSP i GTA

Post autor: Senshu » 2006-01-21, 14:51

Jesli emulator jest na wersje softu 1.0, to trzeba uzyc specjalnego programu, zeby go wrzucic. Jak jest juz zmieniony na 1.50 to wystarczy wkleic do PSP=>GAME . Teraz dokladnie Ci nie powiem jakie programy potrzebne do wrzucania, bo to zalatwilem we wrzesniu, i mam ciagle tak samo, ostatnio nic nowego nie wrzucalem z emu, a w ogole wiekszosc rzeczy jest juz pod 1.50. Jesli chodzi o romy, to ja sobie w glownym katalogu zrobilem poprosty folder ROMS z podfolderami snes, nes itp. Polecam skizo.org, najwiekszy serwis o NDS i PSP w Polsce, a w szczegolnosci tamtejsze forum, tam sa tematy o danych emulatorach itp. Jak bedziesz kupowal PSP na allegro, to zapytaj sie sprzedajacego jaka ma wersje firmware'u wgrana, jak Ci powie 2.0, to spoko, mozesz zrobic downgrade do 1.50, jednak jesli powie 2.01 lub powyzej, to zapomnij, na tym nic nie odpalisz.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: PSP i GTA

Post autor: Gimiak » 2006-01-21, 17:43

Hm... no tu moze byc problem... PSP nie zamierzam kupic w Polsce [chyba]. Tutaj jest tani ten GigaPak 299 eu - tzn tani i nie tani, ale sama konsola kosztuje 249 eu takze wydaje sie tani. :| Ale narazie to jeszcze sobie poczekam... najpierw musze zgromadzic flote i wiedze :mrgreen:

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: PSP i GTA

Post autor: Senshu » 2006-01-21, 17:48

Giga pack to jest ten z karta 1GB ? warto i nie warto :D jak Chcesz bys troche mniej legalny, to lepiej kupic zwyklego Value pack plus karte 2GB w polsce ;)

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: PSP i GTA

Post autor: Gimiak » 2006-01-21, 21:12

Hehe, w zasadzie nie ma roznicy, chce po prostu PSP i NFSU2 lub MW :). To moj cel. I wlasnie z emu chce takze korzystac. No i jak z ta przegladarka internetowa? Jest?

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: PSP i GTA

Post autor: Senshu » 2006-01-21, 21:20

Przegladarka jest w 2.0, daje rade z tego co patrzylem, ale niestety u mnie w miescie nia ma hotspota (a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo) i nie mialem okazji jej sprawdzic, zanim zrobilem downgrade'a :( ... a te przegladarki homebrew lipne sa, nie mozna analoga uzywac. Pamietaj, do emu musisz miec firmware 1.50.

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: PSP i GTA

Post autor: Mejs » 2006-08-17, 18:37

Jezeli chodzi o przegladarka to jest niezle. Pisanie to trudna sprawa ale z czasem czlowiek sie przystosowuje. Duzym udogodnieniem jest ustawienie swoich ulubionych stron, ukruci to czasu na wpisywanie adresow. W pozniejszym firmwarze nie mozna juz odpalac romow ale dochodzi obsluga Flasch. Sam osobiscie nie uzywam emulatorow dzieki temu mam Flasch i mozliwosc sciagania najnowszych wersji demonstracyjnych gier. Wieze rowniez ze wraz z FW 3.00 dojdzie Emu Psx.

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: PSP i GTA

Post autor: Senshu » 2006-08-26, 20:37

Zaiste, przegladareczka jest swietna, jak mam wiecej czasu, to chodze po wiosce z PSP i szukam niestrzezonego sygnalu, bo tu duzo ludzi siec bezprzewodowa w domu robi :) Troszeczke brakuje mi braku mozliwosci odpalania emulatorow, szczegolnie, ze nie mam tutaj kompa (na obczyznie jestem jakby co), ale Tekken DR to nadrabia :]

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: PSP i GTA

Post autor: Mejs » 2006-08-27, 17:28

No ja zakupilem 5 nowych gier normalnie szal. Nie ma jak wyjazd do UK.
Tytuly: LocoRoco, Tales of Eternia, MGA 2,Pro Evo 5,Capcom Clasic Colecction Remixed.

Najwieksza mam zajawe na Capcom Collection, jak wroce do polski to bedzie grania :o Do tego 2 gry na Ps2 i 3 na SNES.

No ale co do PSP to kazdego dnia coraz bardziej sie ciesze ze go mam ile to gier juz zapowiedzianych. Po prostu jak tylko o nim pomysle to : :| Jeszcze jakbym mial jakiegos kumpla z PSP to byloby granie :D Senshu ty jestes z Opola nie? Moze sie spodkamy kiedys pod Conieco 8)

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: PSP i GTA

Post autor: froger3 » 2006-08-27, 19:16

PSP jak narazie kupilabym dla wszelkiech MGS'o ktoe na niego wyszly, Tekkena DR(genialny!), paru popierdulek i zapowiedzianego oficjalnego EMU PS1.

Ale niestety 800 zlto za duzo jak na moja kieszen..

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: PSP i GTA

Post autor: Mejs » 2006-08-28, 14:35

Zbieraj grosik do grosika... :D


Konsolka warta grzechu. Power Stone Collection, Ultimate Ghouls and Ghousts,CC Collection, Street Fighter Alpha Max 3 (arcydzielo !!) - lineup Capcom'u na PSP wgniata w ziemie i wyciaga kregoslup odbytem. Dodatkowo MGS'y (oficjalnie wydane 3 jeden w drodze) SH, Emu Psx.

Co do Tekken DR to nie gralem. Moze kupie nie wiem jak wszyscy mowia ze swietny. Zrazilem sie do serri tekken od feralnej czworki :roll: W piatke zagralem u kumpla i jakos mnie nie przekonala. Ale jak Frodzi mowi ze lepsza od mocarnej trojki no to mozna pomyslec na kupnem. (Oczywiscie wraz z kupnem nowego D-pada (mozna zmienic na jakas normalna galke bez straty gwarancji 8) ))

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: PSP i GTA

Post autor: froger3 » 2006-08-28, 14:54

Tekken ma tylko 1 minusa: mianowicie sterowanie:(
A grosik do grosika.. Eh jeszcze mam tyle zaleglych gier ze PSP i NDS chyba beda musialy poczekac. A szkoda bo po Lipskich targach napalilam sie strasznie na obie konsolki.

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: PSP i GTA

Post autor: ashka » 2006-08-29, 17:03

Mejs pisze:Zbieraj grosik do grosika... :D
Uzywana mozna juz "u nas" kupic za 550zl ..... 8)
Mejs pisze:Konsolka warta grzechu. Power Stone Collection, Ultimate Ghouls and Ghousts,CC Collection, Street Fighter Alpha Max 3 (arcydzielo !!) - lineup Capcom'u na PSP wgniata w ziemie i wyciaga kregoslup odbytem. Dodatkowo MGS'y (oficjalnie wydane 3 jeden w drodze) SH, Emu Psx.
Jest jeszcze DJMax Portable, cos jakby klon beatmanii. IMHO (i nie tylko IMHO) to obecnie najlepsza gra na PSP. Warta tych 50 dolarow, ktora trzeba na nia wydac. Naprawde swietna gra, ale malo znana, bo wydana jedynie w ..... Korei. Nie ma jednak problemu z kupieniem jej online.

Gralam w oba i tak jak srednio lubie bijatyki, to Tekken o 3 dlugosci pobija Street Fighter'a. I nie chodzi o grafike: po prostu jakos tak .... fajniej jest ^_^ No dobra .... grafika tez lepsza :P
Do obu gier dodaja nakladke na lewy krzyzak i gra sie o niebo lepiej niz bez tej nakladki. Chociaz nadal nie tak, jak na zwyklym kontrolerze do PS2...

I juz niedlugo wychodzi kolejny "Mistrz Taiko" (Taiko no Tatsujin) ! 8) Bedzie mial o wiele wiecej piosenek niz czesc pierwsza, w tym takie hity jak ....
I wanna be a pop star 君をもっと..... :mrgreen:


Ja sie strasznie napalilam na "Katamari-Damashi", ale sterowanie jest podle i jakos sie nie przekonalam :( Szkoda :(

ODPOWIEDZ