Odgrzewane kotlety - Final Fantasy w natarciu

PlayStation Portable
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Odgrzewane kotlety - Final Fantasy w natarciu

Post autor: mrSin » 2013-03-13, 09:49

Od kilku dni zagrywam się w Final fantasy III na moim wysłużonym PSP. W drodze jest Final I & II oraz IV, czyli odświeżone na rózne sposoby, klasyki ( czytaj: Sposób SE na wyciśniecie kasy jeszcze raz z tego samego ). Generalnie nie narzekam, może nowa szata graficzna nie powala na kolana ( wolałbym zabieg, jaki SE zrobił z czwórką, czyli wciąż 2d tyle, że poprawione ) ale przyznam, że zabawa jest przednia. Pytanie do was. Sądzicie, że odświeżenie czterech klasycznych fajnali to świetny pomysł, który starszym graczom pozwoli na chwilowy powrót do przeszłości, natomiast młodszym poznanie klasyki? Może jednak wręcz przeciwnie, zupełnie niepotrzebny zabieg i sposób by ordynarnie zarobić na legendarnych tytułach sprzed lat? Lubicie takie zabiegi czy niekoniecznie?

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Odgrzewane kotlety - Final Fantasy w natarciu

Post autor: Blackie » 2013-03-13, 11:10

Lubie takie zabiegi. Szczegolnie bardzo podobal mi sie remake FF4 na DSie. Analogicznie z FF3. Na PSP jest tez ok, ale na DSie tworcy bardziej sie postarali. Przechodzilem tez FF1 na PSP - bardzo przyjemnie mi sie gralo. Generalnie zaliczylem praktycznie wszystkie FFy jakie wyszly i lubie jak tworcy kusza dodatkami do klasycznych gier - np. FF6 Advance ma kilka nowych Esperow, bossow i dwie lokacje. Bardzo mily dodatek, ktory pociagnal mnie do ukonczenia gry n-ty raz.
He only went so far as the subconscious.

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: Odgrzewane kotlety - Final Fantasy w natarciu

Post autor: K_slash » 2013-03-17, 22:41

Ja aktualnie kończę FF IV na DS i po tym mam właśnie dylemat czy grać w remake FF III na PSP czy DS :) Ogólnie to "odgrzewanie" starych Finali przez Square strasznie mi się podoba - lubię sobie odświeżyć nawet już kiedyś grane tytuły z serii FF. Teraz tylko czekam na jakieś wieści o remake'ach FF V i FF VI na 3DSa :D

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Odgrzewane kotlety - Final Fantasy w natarciu

Post autor: mrSin » 2013-03-18, 08:54

Miałem podobny dylemat - ds czy psp - wygrało to drugie ale w sumie tylko dlatego, że wersja na soniaka była tańsza od tej na ds.

ODPOWIEDZ