Nowy model PS Vita i... PS Vita TV

PlayStation Vita / Next Generation Portable
ODPOWIEDZ
frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Nowy model PS Vita i... PS Vita TV

Post autor: frodo666 » 2013-09-09, 11:16

Sony zapowiedziało właśnie nowy, mniejszy model Vity:
Info: http://www.eurogamer.pl/articles/2013-0 ... el-ps-vita

Obrazek

Oraz coś czego nikt się nie spodziewał, a mianowicie PS Vita TV. Jest to maleńka, stacjonarna konsolka, która jest niczym innym jak PSV bez wyświetlacza i przycisków (trochę chyba popłynęli...). Całość podłącza się do TV i ogrywa DualShockiem 3.
Info: http://www.eurogamer.pl/articles/2013-0 ... on-vita-tv

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Nowy model PS Vita i... PS Vita TV

Post autor: Bodzio » 2013-09-09, 19:08

Nowy model Vity był do przewidzenia choć i tak dość szybko go wypuszczają, ale pewnie jego produkcja będzie tańsza więc idzie to zrozumieć.

Co do PSP Vita TV to wolałbym żeby Sony się skupiło na grach na ten system bo póki co z tym jest biednie. Swoją drogą to nie wiem pod kogo to urządzenie jest robione. Jak chce stacjonarkę to przecież kupuję ps3/ps4 a jak handhelda to psp/vita. Czy jest miejsce na coś pomiędzy? Jak dla mnie nie nawet pomimo niezbyt wygórowanej ceny bo i tak nie miałbym w co grać na tę platformę.

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy model PS Vita i... PS Vita TV

Post autor: frabi » 2013-09-09, 20:49

frodo666 pisze:Sony zapowiedziało właśnie nowy, mniejszy model Vity:
Kurcze, juz po raz drugi ostatnio zastanawiam sie czy to nie 1 kwietnia. Najpierw 2DS a teraz to. Ale o ile biznesowy sens 2DSa moge zrozumiec to tutaj zupelnie nie kumam. Za chwile PS3 bedzie mozna kupic bez dysku za 100$, po co komu jeszcze jeden low-endowy model, pewnie slabiej na TV wygladajacy niz PS3 i pewnie z problemami ze sterowaniem jak gra korzysta z dotyku.
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Nowy model PS Vita i... PS Vita TV

Post autor: Antari » 2013-09-10, 10:45

Co da zakup ps3/ps4 skoro na Vicie są ekskluzywne tytuły, których nie zobaczysz nigdzie indziej? Gravity Rush, Soul Sacrifice, Killzone: M czy God Eater 2 to tylko kilka przykładów. Dla mnie argument, że lepiej kupić ps3/ps4 jest totalnie z kosmosu. Po co mi ps3 skoro nie zobaczę na nim ani jednej z gier, która mnie interesuje, gdyż znajdują się tylko na Vicie?

Błędem jest utożsamianie Vity z maszynką do gier z odzysku, sprzętem na którym ukazują się jedynie marne porty z ps3.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Nowy model PS Vita i... PS Vita TV

Post autor: mentor93 » 2013-09-10, 10:59

Mam jeszcze kilka o wiele ciekawszych tytułów na PS3 do ogrania (wliczając też te, które dopiero wyjdą), więc żadne ex-y Vity do mnie nie przemawiają. Jeśli ktoś miałby wybierać między PS3 a Vitą TV, doradziłbym mu kupno PS3, bo na dużą konsolę jest znacznie więcej lepszych gier. Dla miłośników handheldów i posiadaczy Vity to pewnie fajny sprzęt, ale ja nie mogę zrozumieć sensu wypuszczania Vity TV (tak samo jak nie mogę zrozumieć sensu robienia 2DS-a). Sensowniejszy byłby jakiś tańszy, mniejszy model, a nie urządzenie pozwalające grać w mobilne gry na ekranie telewizora.

@frabi: Z dotykiem nie powinno być problemów. Kontroler PS4 mógłby poradzić sobie dzięki swojemu panelowi dotykowemu, a na Dualshocku 3 wystarczy dopasować przyciski.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Nowy model PS Vita i... PS Vita TV

Post autor: Keitaro » 2013-09-10, 11:21

mentor93 pisze:Dla miłośników handheldów i posiadaczy Vity to pewnie fajny sprzęt
Zagadka wyjaśniona, Vita TV to gadżet kolekcjonerski!

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Nowy model PS Vita i... PS Vita TV

Post autor: Antari » 2013-09-10, 11:47

@mentor93: To twój punkt widzenia. Zapominasz, że PS3 to już niestety sędziwy dziadek i prędzej niż później Sony porzuci ten sprzęt na rzecz PS4. Spora biblioteka konsoli fakt kusi, ale wydajesz się ignorować fakt, że Vita to sprzęt przyszłościowy i wysoce prawdopodobne jest, iż dorobi się wielu świetnych tytułów w przeciągu swojej kadencji (jak PSP). Docelowo sprzęt ma współpracować nie z PS3 a z PS4. W przyszłości całkiem możliwe, że ukarzą się jakieś sensowne cross-play'e z PS4 na Vicie. To będzie taka tania i wygodna alternatywa dająca możliwość uczestniczenia w nowej generacji. Ja i tak większość czasu gram w domu nawet na handheldach. Wygodniej grałoby mi się na ekranie TV niż tym o wielkości mikro-pocztówki. To samo dotyczy sterowania :)

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Nowy model PS Vita i... PS Vita TV

Post autor: mentor93 » 2013-09-10, 12:04

Jak się tych gier dorobi, to może wtedy pomyślę nad kupnem :) Na razie kasę planuję wyłożyć na PS4, plus te kilka przyszłych gier na PS3.

@Keitaro: O co Ci chodzi?
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Nowy model PS Vita i... PS Vita TV

Post autor: Keitaro » 2013-09-10, 13:47

Chodziło mi o target w jaki celuje Vita TV, bo ja również go nie widzę. Większość graczy kupi PS3/PS4 albo Vitę na wynos. Vita TV ma szansę trafić do kolekcjonerów maniaków chyba tylko :P Ew. dla ludzi którzy wola grać na konsolach stacjonarnych ale nie mogą żyć bez biblioteki gier z konsol przenośnych. Tylko że ilu takich jest?

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Nowy model PS Vita i... PS Vita TV

Post autor: mentor93 » 2013-09-10, 14:15

Też mi się wydaje, że Vitę TV kupią tylko osoby, które mają za dużo pieniędzy. Albo obecni posiadacze Vity, którzy wolą grać na dużym TV, a na Vicie i tak grają tylko w domu. Gdyby Vita miała sporo must have'ów to może sam bym się zastanowił nad kupnem Vity TV.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

ODPOWIEDZ