Playstation Now

PlayStation Vita / Next Generation Portable
ODPOWIEDZ
Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Playstation Now

Post autor: Q@sor » 2016-04-15, 08:14

Mała ciekawostka, dla ogromnej rzeszy posiadaczy PS Vity udzielających się na forum RetroAge ;)

W skrócie - Playstation Now to usługa polegająca na streamowaniu gier z serwerów Sony do naszego urządzenia - może być nim być między innymi nasza PS Vita. Usługa na chwilę obecną jest dostępna jedynie dla mieszkańców USA oraz UK. Metoda w jaki sposób Sony weryfikuje nasze obywatelstwo jest banalna - aby ją złamać wystarczy, że założymy nowe konto i jako adres podamy UK. Obecnie dostępny jest 7 dniowy darmowy trial, po jego zakończeniu musimy zapłacić 13 funtów/miesiąc. Co otrzymujemy w zamian? Dostęp do poniższych tytułów:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_P ... _Now_games

Jak wrażenia z gry?

Wczoraj odpaliłem The Last of us. Posiadam łącze o prędkości 50 Mbps, i grało się całkiem przyjemnie - kilka razy zdarzyło się, że gra się przycięła (były to dosłownie setne części sekundy), poza tym ok. Z informacji znalezionych w sieci wynika, że w przypadku spadku transferu, gra w locie obniża swoją jakość - u mnie na małym ekranie Vity wszystko wyglądało obłędnie.

Jak wiadomo Vita nie posiada przycisków L2,R2,L3 oraz R3, zostało to rozwiązane w ten sposób, że przyciski te zostały przypisane do rogów przedniego ekranu dotykowego. Niestety nie jest to rozwiązanie idealne - choćby w przypadku Last od us w którym L2 służy do biegania.

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Playstation Now

Post autor: fixxxer1 » 2016-04-15, 09:07

Czyżby znalazł się powód do naładowania akumulatorów Vity? :D

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Playstation Now

Post autor: cissic » 2016-04-15, 09:44

Co z tego, że jest taka usługa skoro gier "nima" ;)

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Playstation Now

Post autor: Q@sor » 2016-04-15, 10:03

cissic za bardzo nie rozumiem sensu Twojego postu. Fixxer1 - daj znać, kiedy będziesz testował usługę - fajnie byłoby zobaczyć jak się sprawuje na kilku urządzeniach, z różnym dostępem do internetu. Poza tym myślę że tydzień za free spokojnie wystarczy aby skończyć co najmniej jedną grę :)

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Playstation Now

Post autor: cissic » 2016-04-15, 10:32

To może inaczej - co mi po tej usłudze i streamowaniu gier gdy będę w metrze lub autobusie? Ja swoją Vitę kupiłem dla zabicia czasu w drodze do pracy. Fajnie, że mogę pograć w gierki z PS3, ale te ciekawsze "w mojej opinii" ograłem już wielokrotnie. Wolałbym świeżyznę ;)

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Playstation Now

Post autor: Mniamniacz » 2016-04-15, 10:43

cissic, no wiesz... nie każdy ma obowiązek na bieżąco ogrywać wszystkie interesujące go gry w okresie premiery, więc dobrze, że powstał taki temat, bo może ktoś skorzysta z wersji trial i sobie ogra to i owo. Handheldy z definicji owszem są mobilne i w pierwszej kolejności takie jest ich przeznaczenie, żeby z nich korzystać poza domem, ale to też nie jest przymus a to stanowi kolejną furtkę do PS Now.

Mnie osobiście usługa nie dotyczy, bo nie mam Vity a nawet gdybym miał to z moim łączem 10 MB pewnie by był istny Sajgon. :P Inna sprawa, że zwyczajnie nie jestem zwolennikiem takiego typu grania (czyt. streamowanie), ale skoro jest wybór to bardzo dobrze.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Playstation Now

Post autor: Ukukuki » 2016-04-15, 10:45

Tu raczej chodzi o zajęcie głównego TV w salonie. Wiadomo nie wszyscy mają TV tylko do grania, na zachodzie konsole często stoją w salonach. Jak dla mnie fajna opcja chociaż sam nie mam stacjonarki od Sony i mam dedykowany tv do gier tak rozumię potrzebę takiej usługi dla niektórych:-)
Famicom!

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Playstation Now

Post autor: kolo » 2016-04-15, 10:50

Usługa działa nie tylko na Vicie ale też PS3, PS4, wybranych telewizorach Sony oraz Samsunga a także najnowszych odtwarzaczach BluRay od Sony.
https://www.playstation.com/en-us/explo ... w/devices/
Sega, Sega über alles
Obrazek

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Playstation Now

Post autor: Q@sor » 2016-04-15, 10:52

W moim przypadku granie na handheldach właśnie w większości przypadków odbywało się w domu. Z dużych konsol Sony niestety nie posiadam żadnej, a jest kilka gier, w które z chęcią bym zagrał nie ładując kasy w kolejną stacjonarkę - Vita mi to umożliwia. Też nie jestem zbyt przegonany do grania w formie streamowania, ale w moim przypadku nie jest to wybór typu zagrać na PS3 albo na Vicie tylko zagrać na vicie albo nie grać wcale ;)

P.S.

Kiedy dłużej potestuję usługę postaram się o mały materiał na główną bo wydaje mi się, że temat warty uwagi :)
Ostatnio zmieniony 2016-04-15, 10:54 przez Q@sor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Playstation Now

Post autor: cissic » 2016-04-15, 10:53

Zgadzam się w 100% - fajnie, że jest, ale tylko fajnie. Dla mnie jednak niewiele to wnosi. Zresztą od roku mam 3DS bo tak jak wspominałem handheldy służą mi głównie do zabicia czasu w drodze do pracy. PSV dla mnie to tylko zimny trup. Podobnie było z PSP, ale po jej przerobieniu wszystko się zmieniło.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Playstation Now

Post autor: Ukukuki » 2016-04-15, 11:05

A na PC też chyba już jest? Gdzieś czytałem ,że ma być.
Famicom!

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Playstation Now

Post autor: Q@sor » 2016-04-15, 11:31

Jeżeli dobrze kojarzę fakty, to na PC i Macu działa to na zasadzie strumieniowania z konsoli PS4.

ODPOWIEDZ