Luźne Rozmowy o NES'ie

dominator
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 204
Rejestracja: 2012-10-28, 16:06
Lokalizacja: dziki zachód

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: dominator » 2013-03-26, 19:58

ha - a próbował ktoś z Was "magicznej" taśmy izolacyjnej ? :D
Tanie gry są dobre bo są dobre i tanie

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: stoodio » 2013-03-26, 20:01

Dmuchania nie zalecam - już lepiej posłużyć się patyczkiem do uszu nasączonym spirytem (osobiście rozkręcam słabo działający cart i dokonuję profesjonalnego czyszczenia). Lwia część moich gier odpala za pierwszym razem. Ale problem dominatora dotyczy czego innego - zawsze po jakiejkolwiek ingerencji w konstrukcję konektora konsola na różny sposób odreagowywała (raz obraz zzieleniał), po jakimś czasie jednak wszystko zaczynało śmigać - w efekcie konsola działała lepiej niż przed zabiegiem.

Zakładam oczywiście, że operacja "multiregion" się udała i pacjent przeżył ;)

edit: nie słyszałem o tej taśmie :>
Obrazek

dominator
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 204
Rejestracja: 2012-10-28, 16:06
Lokalizacja: dziki zachód

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: dominator » 2013-03-26, 20:05

tak ,tak, pacjent żyje ale u problem był jednak trochę inny - bezpośrednio po "zabiegu" wszystko grało jakieś dwa dni - potem biały ekran.


edit: pytam o taśmę bo być może każdy już pod dawna zna ten sposób - nie chcę się wygłupić :P
Tanie gry są dobre bo są dobre i tanie

Maraz
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 352
Rejestracja: 2012-04-02, 15:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: Maraz » 2013-03-26, 20:08

Wersja z dmuchaniem jest dla osób, które cierpią na deficyt spirytu w domostwie. Dmuchać trzeba też umiejętnie, byleby nie pluć ;P To fakt, że konektor potrafi świrować. U mnie czasem wystarczy nawet kilkukrotnie wyłączyć/włączyć NESa i śmignie. A, i też swojej zafundowałem zdjęcie region locka. :]

dominator
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 204
Rejestracja: 2012-10-28, 16:06
Lokalizacja: dziki zachód

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: dominator » 2013-03-26, 20:35

ja w temacie jestem świeżak - kilka tygodni/miesięcy temu sam pytałem jak i czym czyścić konektor - więc nie śmiejcie się z mojego pomysłu jeśli uważacie to za bzdurę :oops:
W ostatnim czasie wpadły mi w ręce dwa NESy więc zrobiłem i multi i czyszczenie ale po paru dniach jeden z nich zaskoczył mnie białym ekranem - myślałem że konektor "zdechł" na dobre :?
Trochę pokombinowałem i wyszło mi, że dociskając carta da się (czasem) odpalić grę poprawnie - i wtedy wpadłem na pomysł, że winne są chyba sprężynki po bokach - a więc problem mechaniczny.
Po namyśle wybrałem najprostszy sposób - owinąłem (4-5 razy) w dwuch miejscach górną szynę taśmą izolacyjną i... wszystko gra bo taśma dociska cart :D - proszę o wykonanie przez Was podobnych "badań" na potwierdzenie (lub nie) słuszności mojej techniki :)
Jak coś to mogę fotkę podrzucić.
Acha - zbyt wiele taśmy może utrudnić wsuwanie cartów- oczywiście po dodaniu taśmy kart trochę "ciaśniej" ale będzie wchodził
Ostatnio zmieniony 2013-03-26, 23:27 przez dominator, łącznie zmieniany 1 raz.
Tanie gry są dobre bo są dobre i tanie

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: Kwaśny » 2013-03-26, 20:43

Właśnie nie mogę zrozumieć czemu ludzie odradzają dmuchanie (nie tylko w przypadku NES-a) - przecież to najlepsza metoda jeśli wiemy, że cart leży u nas i po prostu się zakurzył.

Macie jakieś przykre doświadczenia z dmuchaniem (he he :D)?
 Pokaż
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: frodo666 » 2013-03-26, 20:54

Ja wiem czemu odradzają dmuchanie, ale jest to delikatnie mówiąc absurdalny powód.

Nie powinno się dmuchać, ponieważ wydmuchiwane powietrze jest wilgotne i owa wilgoć może później spowodować korozję tudzież zaśniedzenie :?

Tak samo idiotyczne jest odradzanie użycia spirytusu salicylowego "bo zostawia biały proszek". Ale o tym, że tego kwasu salicylowego jest tam taka znikoma ilość, nie mająca kompletnie na nic wpływu to już nie pomyślą.
Obrazek

dominator
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 204
Rejestracja: 2012-10-28, 16:06
Lokalizacja: dziki zachód

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: dominator » 2013-04-23, 12:48

Ja często używam zwykłych chusteczek nawilżonych alkoholem do czyszczenia ekranów monitorów - składam taką chusteczkę kilka razy żeby się ciasno mieściła pomiędzy konektorem a plastikiem i przesuwam powoli od końca do końca - całkiem dobrze się sprawdza ten sposób.
Tanie gry są dobre bo są dobre i tanie

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: stoodio » 2013-05-11, 13:19

Tak sobie przeglądałem kolekcję moich gier i naszła mnie pewna refleksja. Otóż znajduję się w posiadaniu kilku crapów, jeden z nich jest nawet w idealnym (wręcz sklepowym stanie), komplet i w ogóle. Zdałem sobie sprawę, że nie chcę tych gier. Z drugiej strony wiem także, że ich wartość jest skrajnie niska - szkoda sprzedawać za grosze... Klops jednym słowem.
A co Ty robisz z krapiszonami ze swojej kolekcji?
Obrazek

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: Kwaśny » 2013-05-11, 13:48

Wiem, że to nie takie łatwe ale takie szajsy trzeba w kompletach sprzedawać albo w jakimś zestawie konsolowym ;p
 Pokaż
Obrazek

dominator
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 204
Rejestracja: 2012-10-28, 16:06
Lokalizacja: dziki zachód

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: dominator » 2013-05-11, 13:51

zgadzam się - jako optyczny wypełniacz zestawu - kiedyś miałem kilka "artystycznych" pomysłów ale w końcu za nic się nie zabrałem :P
Tanie gry są dobre bo są dobre i tanie

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: stoodio » 2013-05-11, 13:58

Dobry pomysł, Panowie. Nie pomyślałem o tym, żeby wciskać w set...
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: Axi0maT » 2013-05-11, 23:02

bootlegi i duble w gorszym stanie na dopinke do sprzedawanych zestawow... Reszta zostaje... Badz co badz to gra. Mam czasem takie pomysly zeby na zakrapianej imprezie wlaczyc cos z kategorii szmira... sprawdza sie :D

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: stoodio » 2013-05-12, 09:18

SebaSan1981 pisze:stoodio - jakie krapiszony masz na myśli??
Najgorszy jest chyba Hook, który jak na złość jest w idealnym stanie (w całej mojej kolekcji nie ma drugiej tak dobrze zachowanej gry). Jeśli chodzi o CIB, to mam jeszcze RoboWarriora (tragedia) oraz Addamsów (wiem, że niektórzy cenią tę grę, ale dla mnie jest cienka jak pupa węża). Z samych cartów mam raptem McDonaldland.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: Axi0maT » 2013-05-12, 10:55

stoodio pisze: Najgorszy jest chyba Hook, który jak na złość jest w idealnym stanie (w całej mojej kolekcji nie ma drugiej tak dobrze zachowanej gry).
Ile bys chcial za niego?
stoodio pisze: Jeśli chodzi o CIB, to mam jeszcze RoboWarriora (tragedia)
Mam Robo Warriora i jestem zgola odmiennego zdania. Bardzo fajna i wyjatkowo wymagajaca gierka. W sumie to nawet do recki kiedys sie przymierzalem.

ODPOWIEDZ