Luźne Rozmowy o NES'ie

ODPOWIEDZ
stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: stoodio » 2010-06-03, 13:17

Dzisiaj wzięliśmy z Bratem na tapetę TMNT ]|[ i we dwóch, w końcu po ~15 latach pokonaliśmy Shredder'a (ostatnio graliśmy na Pegazie i na moim cart'cie występował glitch w postaci regenerującego się Shredder'a). Wystarczyło jedno continue i już po ~1,5h Mike oraz Raph uratowali April oraz cały Manhattan :grin:

Zajebista gra, jedna z moich ulubionych.

W tzw. między czasie trenuję w pierwszą część żółwi, co by w końcu zobaczyć co też ciekawego kryje się za 2gim "światem" :)

Na ławce rezerwowej znajduje się pokaźna biblioteka gier, staram się skupiać na jednym tytule aż do momentu ukończenia, co by nie zgłupieć od tego przybytku.

PS a moja PS3 zbiera tylko kurz, porzucona i zapomniana od momentu nabycia NES'a :wink:
Ostatnio zmieniony 2010-06-04, 18:07 przez stoodio, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: emde » 2010-06-03, 13:31

Ostatnio sporo gram w Gun Smoke. Wczoraj zacząłem zmagania z Pirates! w ciekawym porcie na NES'a bodaj z 1992. "Zmagania" ponieważ gra jest po Niemiecku, a język ten znam bardzo słabo, chyba bez mapek i poradnikow z neta się nie obejdzie.

I zazdroszczę zarówno TMNT jak i towarzystwa do gry... Ja niestety jestem zmuszony do gry w single player.

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: Master » 2010-06-04, 05:24

Sprzedaj PS3 i kup sobie 200 świetnych gierek na nesa :)

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: stoodio » 2010-06-04, 15:42

TwilighMaster pisze:Sprzedaj PS3 i kup sobie 200 świetnych gierek na nesa :)
Po pierwsze nie ma tyle interesujących mnie tytułów na NES'a, po drugie mam w co grać a po trzecie już niedługo europejska premiera Demon's Souls, także niedługo zapewne złapię za Sixaxis'a :P

Dziś kolejny ukończony tytuł: Chip'n Dale Rescue Rangers, kooperacja w tej grze wymiata, szkoda jedynie, że poziom trudności jest wybitnie niski.
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: Ukukuki » 2010-06-04, 18:14

Jest już prawie taki sam temat gdzie można pisać w co się gra, do tego dotyczy wszystkich konsol. Nie wiem czy jest sens zakładać do każdej konsoli osobny temat. Dlatego zmieniam nazwę na Luźne Rozmowy o NESie. Jak założycielowi tematu nie pasuje może zmienić na inny :smile:


Ja właśnie skończyłem Tiny Toon Adventures co mnie bardzo cieszy. W dzieciństwie nigdy nie dałem rady temu tytułowi :grin: . Jestem też na etapie pokonania ostatniego bossa w Terminator 2: Judgment Day i powoli coraz lepiej idzie mi w Life Force Salamander. Do tego czekam na paczkę 15 gier http://www.allegro.pl/item1057365652_ni ... 80_te.html
Nie jestem do końca zadowolony z ceny ale cóż odbije sobie to na odpowiednio wyższych cenach powtórek na allegro :P .
Famicom!

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: emde » 2010-06-04, 18:18

Niezła cena, ale ta poprzednia paka z 19 chyba tytułami opłaciła Ci się jeszcze bardziej. Ja sobie licytowanie tego darowałem i mam zamiar zabrać się niedługo jak pojawi się jakiś zestaw SNES/NES (najlepiej z konsolą i okablowaniem, od razu sprzedam).

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: stoodio » 2010-06-05, 06:38

Ukukuki pisze:Jest już prawie taki sam temat gdzie można pisać w co się gra, do tego dotyczy wszystkich konsol.
Proponuję przenieść posty do owego tematu.
Obrazek

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: emde » 2010-06-05, 07:35

Moim zdaniem fajnie jakby ten temat został, bo właśnie takich luźnych rozmów o jakichś stricte retro rzeczach mi brakowało.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: Ukukuki » 2010-06-05, 17:15

Temat można zostawić na próbę może się sprawdzi.
stoodio pisze:już niedługo europejska premiera Demon's Souls
Boska gierka jak jeszcze miałem PS3 byłem bliski dać za to 250 zł na allegro. Tak powinny wyglądać wszystkie jRPG a byłbym miłośnikiem gatunku :P .


Orientuje się ktoś z was czy na allegro można od czasu do czasu zobaczyć Battle City? Gra pewnie JP only a z chęcią kupiłbym choćby i dla rodziców.
Famicom!

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: stoodio » 2010-06-05, 18:19

Ukukuki pisze:Temat można zostawić na próbę może się sprawdzi.
stoodio pisze:już niedługo europejska premiera Demon's Souls
Boska gierka jak jeszcze miałem PS3 byłem bliski dać za to 250 zł na allegro. Tak powinny wyglądać wszystkie jRPG a byłbym miłośnikiem gatunku :P .
Co do jakości gry - jak najbardziej zgoda, ale nie powiedziałbym że to jest jRPG :roll:

Ukukuki pisze: Orientuje się ktoś z was czy na allegro można od czasu do czasu zobaczyć Battle City? Gra pewnie JP only a z chęcią kupiłbym choćby i dla rodziców.
Szczerze wątpię, choć kto wie - ostatnio był niesławny Action 52 ;)

Ile trzeba by zapłacić za Duck Tales 2 oraz sequel Chip'n Dale? Bo z tego co się orientuję są to raczej rzadsze tytuły.

Cholera, ciężko mi idzie kolekcjonowanie NES'owych hitów - łapię się na tym, że brakuje mi cierpliwości i koniec końców przepłacam za grę aby mieć ją "na teraz" a chyba nie o to w tym wszystkim chodzi...
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: Ukukuki » 2010-06-06, 16:48

stoodio pisze:Co do jakości gry - jak najbardziej zgoda, ale nie powiedziałbym że to jest jRPG
Zależy jak na to patrzeć jak dla mnie bardziej jRPG niż cRPG.
stoodio pisze:Cholera, ciężko mi idzie kolekcjonowanie NES'owych hitów - łapię się na tym, że brakuje mi cierpliwości i koniec końców przepłacam za grę aby mieć ją "na teraz" a chyba nie o to w tym wszystkim chodzi...
Pomyśl ile ludzie dają za kartridże na pegasusa mi to od razu pomaga jak przepłacę ;p. Co do cen tych dwóch gier nie mam pojęcia jak się pojawią to licytuj sam zobaczysz.

Gradius w złej kategorii http://www.allegro.pl/item1067607795_gr ... _etui.html można tanio wyrwać :wink: . Polecam też inne jego aukcje dużo dobrych gier szczególnie na SNESa.
Famicom!

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: emde » 2010-06-06, 20:43

Ukukuki pisze: Orientuje się ktoś z was czy na allegro można od czasu do czasu zobaczyć Battle City? Gra pewnie JP only a z chęcią kupiłbym choćby i dla rodziców.
Poza Japonią gra wyszła pod nazwą Battle Tank i można ją dorwać na ebay.com za śmieszne dwa baksy.

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: stoodio » 2010-06-13, 19:19

Czy macie może jakiś pomysł gdzie bym mógł dostać te kieszonki na gry NES (poza eBay ofc)?
Ukukuki pisze:
stoodio pisze:Co do jakości gry - jak najbardziej zgoda, ale nie powiedziałbym że to jest jRPG
Zależy jak na to patrzeć jak dla mnie bardziej jRPG niż cRPG.
Słysząc o jRPG myślę raczej o serii FF, DQ, Suikoden czy Shin Megami Tensei a Demon's Souls jawi mi się jako dungeon crawler :wink:
Obrazek

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: stoodio » 2010-07-20, 10:06

Ostatnio mój NES robi się coraz bardziej kapryśny - muszę się czasem nieźle nakombinować aby gra się uruchomiła bez jakichkolwiek graficznych kwiatków i tu po raz kolejny nachodzi mnie myśl o zakupie TL. Czy ktoś z forumowiczów posiada ten sprzęt, czy z uwagi na inaczej umiejscowiony slot na cart'y konsola jest mniej podatna na glitche?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Luźne Rozmowy o NES'ie

Post autor: Dred » 2010-07-20, 10:28

Hmmm... Rozumiem, że odpalasz gry z innego regionu, tak? Jaki region konsoli? Jaki region gier?

Nie jestem pewien, jednak NES 2 na 95% nie jest osiągalny w Polsce. Dużo lepszym i tańszym rozwiązaniem jest zakup starego (i dobrego) famiclone'a o nazwie Pegasus MT777-DX (plus oczywiście przejściówka 60-72 pin).
W ogóle, to zapraszam na forum.emunes.pl. gdybyś miał więcej pytań.

ODPOWIEDZ