Famicom AV Mod z poradnika technicznego - Problem

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Famicom AV Mod z poradnika technicznego - Problem

Post autor: alf » 2020-02-24, 10:28

No to pozostaje Ci pogrzebać na własną rękę. Spróbuj wykonać tego moda raz jeszcze ale porządnie.

Tutaj masz aż 10 metrowy przewód marki THOMSON (więc może nie będzie rozpadał się w rękach):
https://allegro.pl/oferta/kabel-thomson ... 7782266144
Z drugiej strony jakbyś wziął też jakiś stary kabel AV od ps2 i go sobie pociął to też byś źle nie zrobił. Chinche są wszędzie, więc szkoda kasy kupowac jak się walają po domu.

Na marginesie: jakie objawy uszkodzenia ma SNES ?

Tyk-tok
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2019-06-17, 18:42

Re: Famicom AV Mod z poradnika technicznego - Problem

Post autor: Tyk-tok » 2020-02-24, 16:04

Będę próbował na innych kablach, może co wyjdzie :). Co do Snesa, to po prostu czarny ekran, zero reakcji na kablu AV czy RF, chociaż dioda sie swiecila. Sprawdzałem go u znajomego, czy czasem kartridz dupnięty czy moze kable ale jednak coś z konsolą było poważniejszego. Rozkręcałem ją i sprawdziłem czy może są widoczne jakies uszkodzenia mechaniczne, ale wszystko wyglądało dobrze, kondensatory w dobrym stanie, brak korozji itp. Ostatecznie sprzedałem ją na allegro, wyszedłem 5 zł na plusie :)

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Famicom AV Mod z poradnika technicznego - Problem

Post autor: alf » 2020-02-26, 09:31

Okey, rozumiem. Daj znać gdy coś podziałasz z tym famicomem.

Tyk-tok
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2019-06-17, 18:42

Re: Famicom AV Mod z poradnika technicznego - Problem

Post autor: Tyk-tok » 2020-03-25, 17:22

Nie dalem rady ;D odlutowalem to wszystko, spróbowalem jeszcze raz odpalić na antenowym wyjsciu RF. Wiadomo, famicom nie ruszy na antenowym na europejskich telewizorach w PAL, wiec skombinowalem odtwarzacz VHS który mial mi posłużyć za konwerter sygnalu. Wiec tak, podlaczylem Famicoma kablem antenowym do odtwarzacza, a odtwarzacz do telewizora, znalazlo mi jedna czestotliwosc na ktorej mam to samo co po tym moim bida av-modzie czyli niebieski ekran lub czasem różowy czyli w sumie odtwarzacz spelnil swoja role, przekonwertowal sygnal z ntsc na pal bo wczesniej nie moglem nic znaleźć jesli konsole bezposrednio podłączyłem do telewizora przez antene. I teraz jestem w kropce. Czy to konsola jest dupnieta czy na prawde konektor na katridze jest tak wyrobiony ze nie lapie zadnego katridza ? Wyglada bardzo dobrze na pierwszy rzut oka. Na pegazie mt 777dx piny mi doslownie latają w slocie i lapie prawie zawsze gry, bazarki czy famicomowe. Jakies pomysly ?

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Famicom AV Mod z poradnika technicznego - Problem

Post autor: alf » 2020-04-03, 11:45

Jak masz miernik i umiesz używać go do badania ciągłości połączeń, to możesz spróbować zrobić coś takiego aby upewnić się że kart siedzi okey:
1. Rozebrać kartridż z obudowy
2. Rozebrać konsolę z obudowy
3. Umieścić płytkę kartridża w gnieździe konsoli.
4. Korzystając z miernika zbadać, czy odpowiednie punkty na kartridżu są połączone z odpowiednimi punktami na płycie głównej konsoli.

Musisz zatem prześledzić sobie najpierw na płytce kartridża które piny układów scalonych są połączone z którymi miejscami jego złącza. Najlepiej sobie to rozrysuj. Skorzystaj z miernika aby mieć pewność że dany pin jest na pewno połączony z danym miejscem na złączu.

Następnie podobnie powinieneś zrobić z płytą główną konsoli - prześledzić które miejsce w gnieździe jest połączone z którym najbliższym punktem na płycie głównej. Do tego też użyj miernika by mieć pewność, i sobie to jakoś rozrysuj lub oznacz.

Następnie tak jak mówi punkt 4 - włóż kartridż do konsoli i badaj miernikiem czy każdy pin układów scalonych na kartridżu ma połączenie elektryczne z odpowiednim punktem w konsoli.

ODPOWIEDZ