Problem z konsolą NES

ODPOWIEDZ
konrad304
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 34
Rejestracja: 2015-05-21, 10:01

Problem z konsolą NES

Post autor: konrad304 » 2021-01-28, 18:36

Witam, niedawno kupiłem pierwsza konsole NES i mam problem. Może znajdzie się ktoś na forum kto będzie mógł mi pomóc.

Konsola jest w wersji PAL ale ma zdjęta blokadę regionalna. Osoba która mi ja sprzedała wymieniła ponoć gniazdo na kartridże i twierdzi ze wszystko działało. Kartridże natomiast bardzo ciężko włożyć a wyjęcie ich wymaga naprawdę dużej siły (sprzedający twierdzi ze to ze względu na nowe gniazdo).
Sprawdzałem konsole zarówna na grach w wersji PAL i NTSC i w obu przypadkach występuje ten sam problem. Albo wyświetla się biały obraz albo gra się uruchamia jest dźwięk ale obraz jest zgliczowany ( jak widać na zdjęciu).

Może ktoś miał podobny problem albo mógłby coś podpowiedzieć, byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Verteks
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 162
Rejestracja: 2013-11-12, 16:47

Re: Problem z konsolą NES

Post autor: Verteks » 2021-01-28, 19:48

Nie ma dobrego styku między złączem kartridża a gniazdem kartridży. Bardzo dziwne że włożenie wymaga siły, przecież to mechanizm Zero Insertion Force. Rozkręć obudowę, zdejmij blachę ekranującą i przyjrzyj się temu gniazdu z bliska.

konrad304
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 34
Rejestracja: 2015-05-21, 10:01

Re: Problem z konsolą NES

Post autor: konrad304 » 2021-01-28, 20:00

Dzięki za informacje, jutro rozkręcę konsole i sprawdzę.

konrad304
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 34
Rejestracja: 2015-05-21, 10:01

Re: Problem z konsolą NES

Post autor: konrad304 » 2021-01-31, 10:41

Znalazłem dziś chwilę i rozkręciłem konsolę. Nie jest znawcą tematu, ale na moje oko wszystko wygląda OK. Dokładnie przeczyściłem gniazdo kartridży (załączam zdjęcie) i przy okazji, że miałem rozkręconą konsolę, zdjąłem blokadę regionalną. Jeszcze przed złożeniem obudowy przetestowałem kilka gier, zarówno w wersji PAL jak i NTSC. Wszystkie gry udało mi się uruchomić, ale niekiedy wyświetla się biały obraz i trzeba poruszać kartridżem, docisnąć go bądź poluzować, wyjąć i włożyć itd. Kiedy gra się uruchomi zazwyczaj wszystko jest już OK, ale sporadycznie zdarzyło się, że pojawił się jakiś glicz w wersjach gier NTSC, może to jest powodem ?
No i niestety w dalszym ciągu wyjęcie gry z konsoli wymaga użycia dużej siły, czy tak powinno być? Może jednak problem cały czas tkwi w tym gnieździe ?

Obrazek

Awatar użytkownika
Verteks
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 162
Rejestracja: 2013-11-12, 16:47

Re: Problem z konsolą NES

Post autor: Verteks » 2021-01-31, 11:55

Odpalanie kartridży za którymś razem to norma na NES z oryginalnym gniazdem, nie wiem jak to wygląda w przypadku podmienionych gniazd. Możesz jeszcze spróbować pokręcić śrubkami trzymającymi tackę (czarna obudowa). Przy zmianie gniazda właściciel mógł za mocno / za słabo ją przykręcić. Przy czym uważaj na to żeby nadal tacka blokowała się na dole.

konrad304
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 34
Rejestracja: 2015-05-21, 10:01

Re: Problem z konsolą NES

Post autor: konrad304 » 2021-01-31, 13:08

Tak właśnie zrobiłem, wszystko rozkręciłem i skręciłem z powrotem. Póki co działa i jest ok. Dzięki za pomoc.

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Problem z konsolą NES

Post autor: Tomek Walancik » 2021-05-20, 18:26

I jak, rozwiązałeś problem? Jeśli nie to daj znać a może uda mi się tobie pomóc :wink:
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ