My new freeware game for NES. Project Commando :D

ODPOWIEDZ
Commandos
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2022-06-22, 22:19

My new freeware game for NES. Project Commando :D

Post autor: Commandos » 2022-06-22, 22:26

Witam :) pomyślałem że podzielę się z wami projektem gry freeware który stworzyłem ostatnio pod konsole NES w języku C. Jest to gra Project Commando 😃 Jest to gra w stylu Commando. Zadanie jest proste trzeba zdobyć 100pkt :D Gra została zaprogramowana w języku C używając kompilatora cc65 oraz materiałów z internetu. Pierwszą część gry stworzyłem w 1998 było to także Project Commando ale było zaprogramowane w Quick Basicu pod dosem. Gra była nieco inna ale z tą samą grafiką :) i trochę innym story - wtedy należało zniszczyć wóz nuklearny 😃. Jestem bardzo szczęśliwy że mogę ją zamieścić na forum tak aby każdy kto chce zagrać mógł to zrobić za darmo :D . Gra do działania potrzebuje emulatora NES'a najlepiej Mesen ustawiony na tryb PAL. Plik z grą zajmuje jedynie 40kb 😃 Przesyłam screeny.

Obrazek
Obrazek

Grę można pobrać z forum Nes Dev Org
https://forums.nesdev.org/viewtopic.php?t=23962

Pozdrawiam 😃 Commandos

Commandos
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2022-06-22, 22:19

Re: My new freeware game for NES. Project Commando :D

Post autor: Commandos » 2022-06-23, 23:16

Jeden z fanów Project Commando przesłał zdjęcie gry działającej na prawdziwym NES'ie :D :D :D
https://4programmers.net/uploads/118192 ... F58nsw.jpg

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 332
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: My new freeware game for NES. Project Commando :D

Post autor: siudym » 2022-07-07, 22:19

Super :) Fajnie, ze co jakis czas ktos cos prubuje napisac na NES - a takich osob jest niewiele w PL. Wiec trzymam kciuki ;)
Masz gdzies ta wersje pod DOS?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: My new freeware game for NES. Project Commando :D

Post autor: Axi0maT » 2022-07-09, 14:12

Nie jest moze zbyt pieknie ale dziala i nawet grywalnosc jakas jest :) Gratuluje wytrwalosci w dociagnieciu projektu do konca. Tak jak napisal siudym - tworcow na NESa w Polsce nie ma zbyt wielu wiec cieszy kazdy ruch w temacie :) Mam nadzieje ze to nie ostatnia Twoja gra i cos jeszcze tam masz w blizszych lub dalszych planach :)

ODPOWIEDZ