Summer Festival '92 - Recca

ODPOWIEDZ
Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Summer Festival '92 - Recca

Post autor: Damjen » 2007-05-01, 17:49

Ostatnio znalazlem informacje o bardzo ciekawej grze, uwazanej za swietego Graala gier na NES/Famicom, mianowicie "Summer Festival '92 - Recca". Tu mozna przyjrzec sie blizej temu tytulowi => http://www.famicomworld.com/Shrines/Hol ... val_92.htm . Chcialem spytac czy ktos moze kiedys natknal sie gdzies na ta gre, tzn. widzial ja wystawiona na sprzedaz? Pytam bo ciekawi mnie jej wartosc, a z informacji ktore znalazlem w necie wynika sie, ze moze to isc w tysiace dolarow...
Druga sprawa - nie da sie zaprzeczc, ze ta gra to przedstawiciel "bullet-hell", "curtain-fire" czy jak kto woli "manic" shooterow. Pytanie tylko czy to pierwsza tego typu gra? Czy ktos wie o jakims wczesniejszym tytule (na Famicoma lub na jakas inna platforme) ktory powstalby przed 1992 rokiem i nalezal do tego gatunku strzelanek?
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Summer Festival '92 - Recca

Post autor: Morden » 2007-05-01, 18:15

Sprawdz lineup tytulow FM Towns. Na te platforme pojawilo sie pare ciekawych pozycji [w tym kilka curtain fire - Japan ONLY oczywiscie. Wiadomo. FMT] z mniej wiecej tego samego okresu co wspomniany tytul z NESa. FM Towns [Takie piec. Zreszta nie ma sie co rozpisywac. Kazdy zna adres Wiki] moze sie pochwalic wieloma porzadnymi shooterami [nie tylko cf] w tym Tatsujin-Ou.
Obrazek

Mati
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2012-08-14, 16:37
Lokalizacja: Białystok

Re: Summer Festival '92 - Recca

Post autor: Mati » 2012-09-08, 23:41

Gra jest genialna a zarazem bardzo trudna. Właściwie w tytule nie ma festival, tylko jest carnival, ale mniejsza o większość. Z grą się nigdy niespotkałem za dzieciaka mając pegasusa, zresztą jak z większościoma tytułami. Gra jest unikatem fakt. Mam na bazarowym kartridżu tą grę razem ze Spidermanem i Harri's legend czy jakoś tak. Nabyłem ten głupi składak od kolegi na jednym z FamiCOnów i szczerze mówiąc wziąłem ten cart tylko dla Reccy, bo ani Spiderman, ani Harry Potter czy jak mu tam to niezasługuje nawet na odpalanie i granie w to :D.

ODPOWIEDZ