Zasilanie w SNESIE US/EUR

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Zasilanie w SNESIE US/EUR

Post autor: kanarekkk » 2012-03-17, 07:56

Japonski zasilacz pewnie tak, kolega jednak chce podlaczyc europejski pod japonska konsole :P Po przeczytaniu calego tematu wydaje mi sie, ze nie powinno byc problemu :)
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Zasilanie w SNESIE US/EUR

Post autor: Ukukuki » 2012-03-17, 09:48

emet96 pisze:Niestety to nieprawda, w japonii jest 110V a w Europie 220V. Także jakbyś wpiął zasilacz japoński pod nasze europejskie gniazdko to zapewne by się spalił :) .
W gniazdkach obecnie mamy 230V a kiedyś pewnie będzie 240V :smile: Napięcie w gniazdkach jest podnoszone stopniowo, aby stare urządzenia nieprzystosowane do wyższego napięcia mogły jeszcze chwile popracować na 230V i z czasem zdechły śmiercią naturalną. Zresztą podniesienie napięcia w gniazdkach do 230V to był chyba nawet wymóg wstąpienia do UE.
Famicom!

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Zasilanie w SNESIE US/EUR

Post autor: bono » 2012-03-17, 09:56

BloodyClaw pisze:Mam okazję kupić Super Famicoma i chciałbym się dowiedzieć czy mogę podłączyć go normalnie korzystając z zasilacza do palowskiego SNESa. Kumpel mi mówił, że napięcie w Japonii jest takie same jak w Europie i wszystko będzie śmigać bez problemu - prawda to?
Nie mozesz podlaczyc palowskiego zasialcza pod super famicoma.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Zasilanie w SNESIE US/EUR

Post autor: kanarekkk » 2012-03-17, 10:15

bono, rozwin mysl. Dlaczego, jak to podlaczyc itp. Moze sie komus przydac :)
Obrazek

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Zasilanie w SNESIE US/EUR

Post autor: bono » 2012-03-17, 10:21

Palowski zasilacz ma inne parametry no i polaryzajca jest inna. Jezel chcesz podlaczyc super famicoma europjeskim zasialczem mozesz to zrboic przy uzyciu zasilacza od segi ma takie same parametry tylko polaryzacje trzeba zmienic jak dobrze pamietam. Mozesz tez podalczyc super famiocma amerykanskim zasialczam jest on taki sam

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Zasilanie w SNESIE US/EUR

Post autor: BloodyClaw » 2012-03-17, 10:50

Przed napisaniem postu przeczytałem cały temat, ale widocznie dla mnie (obywatela Ciemnogrodu) było to zbyt zagmatwane :P . W każdym razie dostałem odpowiedź na swoje pytanie: Jeśli chcę zagrać na Super Famicomie bez sfajcenia konsoli to powinienem go podłączyć przy pomocy zasilacza do MegaDrive'a, ewentualnie zasilacza do amerykańskiego SNESA - dzięki za pomoc.

FurioMan
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2017-06-25, 16:25

Re: Zasilanie w SNESIE US/EUR

Post autor: FurioMan » 2017-06-25, 17:06

Cześć,

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie.
W zeszłym tygodniu, będąc na Akihabarze zakupiłem sobie w sklepie Super Potato Super Famicoma i kilka gier. Mam w związku z tym kilka pytań, ponieważ nie chciałbym uszkodzić konsoli.

1. Zasilacz mam oczywiście oryginalny AC100V, DC10C, 850 mA. W Polsce kupiłem zasilacz 9V, 1000 mA, ale mam odwrotną polaryzację w stosunku do oryginału. Planuję więc po prostu przeciąć kabel i zamienić przewody. To powinno wystarczyć, ale chce się upewnić, żeby nie sfajczyć maleństwa.

2. Mam 10 letniego LCD Samusnga z wejsciami na 3 chinche. Taki tez kabelek oryginalny razem z SF.
Czy będę miał problemy z systemem NTSC? czy muszę kupić konwerter czy też telewizor w systemie NTSC?

3.Pytanie dodatkowe; czy europejskie pady będą z tym działać(mam tylko jedną sztukę)

Pozdrawiam

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Zasilanie w SNESIE US/EUR

Post autor: Kiriki-kun » 2017-06-25, 18:29

Co do jedynki, to nie ma problemu. Ale sprawdź sobie na wszelki wypadek po wszystkim polaryzacje na wtyczce.

FurioMan
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2017-06-25, 16:25

Re: Zasilanie w SNESIE US/EUR

Post autor: FurioMan » 2017-06-27, 18:25

Dzięki, ku potomności zostawię tu jeszcze swoja odpowiedź :)

Sam sobie odpowiadając i być może oszczędzając komuś podobnych problemów donoszę.

1. W zasilaczu, który kupiłem wystarczyło zamienić polaryzację i wszystko śmiga.

2. Ma moim Samsungu wszystko działa super i wygląda naprawdę fajnie. Obraz lekko skacze góra dół, ale jakoś mi to nie przeszkadza :)

Pozdro!

marus128
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2023-04-03, 01:20

czarny obraz

Post autor: marus128 » 2023-04-03, 21:22

witam mam poblem z konsola snes daje tylko czarny obraz nic wiecej wymienione kondensatory przelutowane uklady bylo zwarcie na slocie kardridza
wszystko zostalo wykonane a obrazu dalej nie ma co to moze byc snes model snsp-cpu-01 dzieki

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zasilanie w SNESIE US/EUR

Post autor: Axi0maT » 2023-04-03, 22:01

Po pierwsze - czy sprawdzales na wiecej niz jednej grze? Czasem po prostu kartridz jest walniety. Jak bylo zwarcie na slocie kartridza to moze gre udupiles w ten sposob?
Drugi temat to brudne lub uszkodzone gniazdo kartridzy.
Od tego bym zaczal, kondensatory raczej nie padaja w snesach (ja nie slyszalem jeszcze o takim przypadku), to nie Amiga.
Sprawdz czy jak wlaczasz konsole to jest migniecie tego czarnego obrazu, czy moze caly czas jest jednolicie czsrny obraz i nic sie nie dzieje w momencie kiedy konsola dostaje pradu.

ODPOWIEDZ