Half-multiregion SNES ?

ODPOWIEDZ
Sulibor
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2007-11-20, 10:02

Half-multiregion SNES ?

Post autor: Sulibor » 2009-04-02, 12:49

Na wstępie witam wszystkich. :) Na forum już od dłuższego czasu bytuję, ale biernie czytając tematy.
Do rzeczy: otóż zakupiłem ostatnio na allegro przerobionego rzekomo na multiregion SNESa. Nota bene zastanowiło mnie to, że jest przerobiony w inny sposób niż ten podany na tym forum przez Senshu; bez przełączników dwupozycyjnych. Odpalam Chrono Triggera JAP- śmiga (ah te krzaczki...), odpalam Street Fighter'a 2 PAL- śmiga, jednak, gdy chciałem odpalić Donkey Kong' a NTSC USA wyświetla się napis informujący o złym regionie- tak samo w przypadku Super Mario All-Stars NTSC. Nie bardzo rozumiem jak można konsolę w połowie przerobić. Nie znalazłem żadnych przełączników etc. Jakieś pomysły ?

EDIT: zapomniałem dodać: Axelay NTSC działa prawidłowo, tak jak i Super Mario World NTSC.

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Half-multiregion SNES ?

Post autor: Senshu » 2009-04-02, 13:56

Pewnie jest wylamana nóżka z CIC'a (lub podlutowana do uziemienia), nic wiecej. Wypadałoby jeszcze dodac przełącznik na 50/60hz, bo niektore gry usa nie rusza na 50hz (maja dodatkowe zabezpieczenia).

Sulibor
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2007-11-20, 10:02

Re: Half-multiregion SNES ?

Post autor: Sulibor » 2009-04-02, 14:09

Hm, faktycznie to by miało sens, bo niektóre gry działają, inne nie. Czyli powiadasz Senshu, że gdybym Twojego posta pokazał kumplowi (tak, temu samemu, ale liczmy, że tym razem nic spartoli hehe...) generalnie w miarę obeznanemu i zrobiłby wszystko tak jak piszesz to by zadziałało ? Dzięki wielkie za odpowiedź :) Myślałem nad PW, ale doszedłem do wniosku, że nie będę Cię męczył hehe :P

EDIT: wszystko działa, wielkie dzięki ! Temat do zamknięcia.

ODPOWIEDZ