Japońskie rarytasy

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Japońskie rarytasy

Post autor: Damjen » 2010-08-13, 10:05

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda u Was sprawa z grami Super Famicom exclusives, czyli czy macie jakieś perełki wydane tylko w Japonii? Pytam, ponieważ krótko po tym jak półtora roku temu kupiłem SNESa (dzięki Twiligh :smile: ) naszła mnie myśl by sprowadzić sobie z Japonii najlepsze gierki na SFC w które da się grać bez konieczności rozumienia języka. Pochwalę się że od tamtego czasu udało mi się zdobyć Rendering Rangera, Iron Commando, Umihara Kawase, Undercover Cops, Rockman and Forte i "kilka" innych (i znowu - dzięki Twiligh :smile: ).
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Japońskie rarytasy

Post autor: Dred » 2010-08-13, 12:01

Umihara Kawase
WOOOW.
Rendering Rangera
WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOW!!!!!1111!111!!1111!!!111!sto_jedenaście Za ile żeś wyrwał tego rare'a?!

No, u mnie całkiem skromniutko: Cyber Knight (komplet)*, Dragon Quest V* i VI (same carty), Romancing SaGa 3 + box i Star Ocean (sam cart)*. Tez z gwiazdką albo zostały zmodyfikowane, albo mam dołączone kopie zapasowe (samoróbki) z zamontowanymi tłumaczeniami.

Z gier nie wymagających znajomości języka na szczycie mojej listy "My Wants" znajdują się takie gry: DoReMi Fantasy (genialne!!!), Magical Pop 'n (sam miód!!!), Sanrio World Smash Ball (jest bezbłędna!!!), Little Magic (znowóż sam miód!!!) i Mario & Wario (dla mnie jeden z najlepszych japońskich nie RPGowych exclusive'ów!!!).

Za niedługo zamierzam sobie sprowadzić Tengai Makyo Zero i rozpocząć grę z FAQiem tłumaczącym z GameFAQs. Patcha tłumaczącego z japońca ani widu, ani słychu i prawdopodobnie nie prędko się ukaże. Przy okazji, jestem pewien, że po jego wypuszczeniu wartość carta wzrośnie dziesięciokrotnie tak jak w przypadku SO. Siudym kiedyś mi mówił, że swojego kupił za łączną sumkę 16 zł razem z przesyłką, obecnie koszty wzrosły znacząco (50-60 zł sam cart + przesyłka).

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Japońskie rarytasy

Post autor: Bijman » 2010-08-13, 12:43

Z japońskich gier na Super Famicom, to mam tylko MOTHER 2 (komplet), ale to nie jest taki rarytas i japan only.

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Japońskie rarytasy

Post autor: Damjen » 2010-08-13, 18:47

Oto stan mojej obecnej kolekcji SFC:
Obrazek

W chwili obecnej lecą jeszcze do mnie Hamelin No Violin, Sutte Hakkun, Undercover Cops, Araiguma Rascal i Papuwa-Kun. Razem z tymi tytułami to jest połowa mojej SFC wishlist.

Doremi, Star Ocean, Mario and Wario i Sanrio Smash Ball to rzeczywiście tytuły które warto sobie zaimportować.

A co do Twojego pytania o Rangera to...udało mi się go ustrzelić za 6980 Y w jednym ze sklepów internetowych. Akurat gdy znalazłem ten sklep były trzy egzemplarze Rangera, jak tylko kupiłem jeden z nich to w ciągu 30 min dwa pozostałe zniknęły. To się chyba nazywa być w dobrym miejscu w dobrzym czasie. Co prawda jest to sam cart ale nie narzekam :smile: Oj, nie narzekam :grin: Ta gra to "Turrican on steroids" :grin:

PS. Już wszystko gra. Dzięki! :smile:
Ostatnio zmieniony 2010-08-13, 19:23 przez Damjen, łącznie zmieniany 1 raz.
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Japońskie rarytasy

Post autor: Bijman » 2010-08-13, 19:06

Sutte Hakkun, chciałbym to mieć, ale cena za komplet wynosi mniej więcej tyle jak nowa konsolka DS. :P

AdamGilmore pisze:PS. Nie wiem dlaczego ale nie chce wyświetlić mi się zdjęcie w tym poście, dlatego też wkleiłem link do zdjęcia.
Znam ten problem. Jak masz ten obrazek załadowany w imageshacku, to kliknij w niego prawym przyciskiem myszy i wybierz "otwórz obraz", powinno pojawić się twoje zdjęcie bez tych ramek i innych pierdół z imageshacka. Potem tylko skopiuj linka. Powinno pomóc.

Zresztą daję Ci kod z poprawnym linkiem:

Kod: Zaznacz cały

[img]http://img153.imageshack.us/img153/2627/dsc05907p.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Japońskie rarytasy

Post autor: Dred » 2010-08-13, 20:43

Uuuu, zbiory masz na prawdę AWESOME! Super Bomberman 5 (yay!), Rockman & Forte, godzillowy fighter, Umihara, Rendering Ranger (YAAAAAAAAAAAY!), Crayon Shinchan... Zazdrościć. :3

A co do Rangera... No cholera, żeby za tak rare'owatego carta za ledwie stówę z hakiem zdobyć...

Ja jestem dumny z mojego angielskiego SO, żeby go kupić pracowałem dorywczo niemal dwa dni po 14 godzin. Ale się cholercia opłaciło.

DoReMi to świetny platformer, tylko kurczę drogi. :< Za samego carta na eBay'u chcą dwie stówy. Podobnie z Magical Pop 'n.

A słuchaj no... Bo widzę, że jesteś lepiej zorientowany ode mnie w tych sprawach. Wiesz może, gdzie można kupić Ganparu: Gunman's Proof, Dark Law: Meaning of Death, Sanrio WSB, Battle Cross (!!!) i Little Magic? Na eBay'u i JapanGameStock ani widu ani słychu. :<

Ogólnie SNES/Super Famicom to moja NAJUKOCHAŃSZA platforma do giercowania. Ostatnio nawet zrobiłem listę gier, jakie chciałbym kupić. ;]
http://16bit4ever.blogspot.com/2010/08/my-wants_07.html

Obrałem sobie za plan na przyszły (szkolny) rok kupić kolekcjonerskie wydanie Fire Emblem T776 i amerykańskiego EarthBounda. Ciekawe, czy mi wyjdzie. :)

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Japońskie rarytasy

Post autor: Damjen » 2010-08-14, 07:56

Gratuluję SO :smile: Ja mam zamiar kupić oryginała japońskiego i przejść go z jakąś solucją (nie jestem fanem jRPG ale tą akurat grę chcę mieć, oprócz tego jeszcze Seiken Densetsu 3 i Tales of Phantasia).
Hmmm, Battle Cross mam z JGS, czasem się tam pojawia, lookaj od czasu do czasu...o, nawet teraz jest jeśli cena Ci odpowiada: http://www.japangamestock.com/buy_video ... ts_id=7072
Co do Gunmana to też go chce kupić, ale na razie nie mam do tego dostępu. Tu jest jakbyś miał możliwość zakupu z japońskiego yahoo => http://page9.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/k126917536
Tak samo z Little Magic => http://page7.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/g83999992
I Dark Law => http://page11.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/n85889783
Oraz z Sanrio Smash => http://page.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/130072634 (na ebay jest kilka cartów ale są powyżej 20$).
Kolekcjonerskie wydanie FE..uh, droga rzecz :P Powodzenia ! Ja planowałem kupić tą wersję wydaną na normalnym carcie a nie na Memory Casette ale w końcu na wishlist powędrował FE 4 :P
Zastanawiałem się jeszcze nad Super Famicom Wars ale bardzo rzadko się pojawia (nie jest AŻ tak drogi, można go kupić w cenie carta Chrono Trigger US NTSC)
Earthbound mi się po prostu nie podoba i nie zamierzam go kupować, zwłaszcza jak widzę ile kosztuje sam cart na ebay...
Życzę powodzenia w polowaniu! :smile:
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Japońskie rarytasy

Post autor: Damjen » 2010-08-29, 17:18

A oto i wspomniane kilka postów wyżej kolejne gierki na SFC, które szczęśliwie do mnie dotarły :)

Obrazek
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Japońskie rarytasy

Post autor: Senshu » 2010-08-31, 12:10

Świetne tytuły AdamGilmore :)

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Japońskie rarytasy

Post autor: Dred » 2010-08-31, 17:34

Hamelin no Violin Hiki. @_@

SebeQ86
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 129
Rejestracja: 2011-01-02, 20:35
Lokalizacja: Słupsk

Re: Japońskie rarytasy

Post autor: SebeQ86 » 2011-01-02, 21:16

Witam szanowne grono fanów SuperNintendo lub SuperFamicom jestem tutaj nowy 8) strone polecił mi dobry znajomy kolekcjoner Michu40i4 dzięki ziom.

Wracając do tematu żeby nie robić śmietnika chciałem również pokazać swój larytasik: Mianowicie SuperScope ver. JAP stan nowy, rok produkcji 1993 (cała dokumentacja zakupu) foty sprzętu w folii. Sprzęcik nigdy nie używany.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
michu40i4
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 648
Rejestracja: 2010-07-31, 14:29
Lokalizacja: D.Śląsk/Kamionki
Kontakt:

Re: Japońskie rarytasy

Post autor: michu40i4 » 2011-01-02, 22:10

Nie dziękuj stary :)
SebeQ86 pisze:Sprzęcik nigdy nie używany.
Nie gadaj, że go nie używałeś?? :)
Swoją drogą to już gdzieś widziałem tego Super Scope.

Awatar użytkownika
marcin_N
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 325
Rejestracja: 2010-11-21, 22:18
Lokalizacja: Gniezno

Re: Japońskie rarytasy

Post autor: marcin_N » 2011-01-02, 22:19

Ja tam się nie dziwię, że nieużywany. Sam chciałem ostatnio dokupić czerwone Wii, tylko po to żeby poleżało sobie na 50. rocznicę istnienia Mario :smile: Ale oficjalnie konsole są do grania.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Japońskie rarytasy

Post autor: Baieros » 2011-01-02, 22:24

Nieużywany bo nie miał tych 6 paluszków w domu żeby go podłączyć :) Sam się kiedyś napaliłem na Super Scope, ale nie dogadałem się z kolesiem co miał mi to sprzedać i jakoś miałem później inne wydatki.

SebeQ86
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 129
Rejestracja: 2011-01-02, 20:35
Lokalizacja: Słupsk

Re: Japońskie rarytasy

Post autor: SebeQ86 » 2011-01-02, 22:36

Pewnie widziałeś na jednym forum (obu dobrze nam znane) nie bede robił reklamy, ale autentycznie ani razu nie używany :grin:

ODPOWIEDZ