dobry i dostępny shooter na SNES (i nie tylko)

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: dobry i dostępny shooter na SNES (i nie tylko)

Post autor: Bijman » 2012-05-03, 17:52

frabi pisze: A ma sava albo inny sposób niezaczynania zawsze od początku ?
Nie można zapisywać stanu gry, ale jak chcesz zagrać na jednym siedzeniu, to nie będzie problemu, bo na poziomie trudności "normal" nie giniesz, chyba że jesteś ambitny i chcesz przejść na poziomie "hard". Poza tym masz 3 kredyty.
frabi pisze:W znośnej cenie da się kupić tylko wersję niemiecką ale mam nadzieję że w takiej produkcji nie ma za dużo tekstu do rozumienia :smile:
Nie ma potrzeby czytania tekstu, tak jak w większości tego typu grach. ;)
Ostatnio zmieniony 2012-05-03, 19:19 przez Bijman, łącznie zmieniany 1 raz.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: dobry i dostępny shooter na SNES (i nie tylko)

Post autor: Ukukuki » 2012-05-03, 19:06

Przy takich grach save nie jest jakoś specjalnie potrzebny, nie są za długie. A głównie chodzi w nich o masterowanie poziomów co opcja zapisu gry psuje :wink:
Famicom!

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: dobry i dostępny shooter na SNES (i nie tylko)

Post autor: frabi » 2012-05-03, 19:35

Ukukuki pisze:Przy takich grach save nie jest jakoś specjalnie potrzebny, nie są za długie. A głównie chodzi w nich o masterowanie poziomów co opcja zapisu gry psuje :wink:
No właśnie to, w co na razie ciężko mi się wciągnąć w starych grach to konieczność masterowania poziomów. Coś za bardzo mnie checkpointy co chwilę rozpieściły i jakoś ciężko mi uwierzyć że przecież na C64 też savów prawie nigdy nie było a się dobrze bawiłem.
Nie widzę problemu w konwersjach z arcade, gdzie rozrywka zwykle trwa kilkanaście minut (jeśli nie jest się szczególnym orłem, co mi nie grozi :wink: ) ale w grach wymagających dłuższej zabawy, bardzo mi tego sava albo przynajmniej wyboru poziomu brakuje. Skoro nawet Mario na SNESie save dostał to myślałem że z shooterami też nie będzie problemu. Ale wygląda na to, że nie ma tak łatwo :yell:

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: dobry i dostępny shooter na SNES (i nie tylko)

Post autor: frabi » 2012-05-20, 09:55

Kwaśny pisze:Nie ma sejwa, ale można mu to wybaczyć - Parodius :) Poszukaj sobie, nie chcę ci psuć zabawy :P
W końcu upolowałem, w prawdzie nie zmieścił się w budżecie, ale za 60 zł z gratis pożółkłym SNESem z padem i jeszcze jakąś fifą, też nie jest źle :).
Dla mnie wygląda jak klon Project-X zrobiony przez kogoś po niezłym ziole :) ale gra się nieźle. Tak, wiem że Project X jest nowszy od Parodiusa, ale grałem w niego dużo wcześniej.

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: dobry i dostępny shooter na SNES (i nie tylko)

Post autor: emde » 2012-05-20, 10:06

frabi pisze: W końcu upolowałem, w prawdzie nie zmieścił się w budżecie, ale za 60 zł z gratis pożółkłym SNESem z padem i jeszcze jakąś fifą, też nie jest źle :) .
Chyba widziałem tę aukcję. W sumie warto było.
Ukukuki pisze: Przy takich grach save nie jest jakoś specjalnie potrzebny, nie są za długie. A głównie chodzi w nich o masterowanie poziomów co opcja zapisu gry psuje :wink:
Dokładnie, taki już urok starych gier. Warto spróbować się przekonać, może to mniej wygodne, ale da się przyzwyczaić do takiej innej formuły.

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: dobry i dostępny shooter na SNES (i nie tylko)

Post autor: Kwaśny » 2012-05-20, 22:36

Cieszę się, że upolowałeś moją propozycję, chyba nawet wrzucałem tu na forum, żeby łykać :)

Miłej zabawy ;]
 Pokaż
Obrazek

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: dobry i dostępny shooter na SNES (i nie tylko)

Post autor: frabi » 2012-05-21, 19:01

Kwaśny pisze:Cieszę się, że upolowałeś moją propozycję, chyba nawet wrzucałem tu na forum, żeby łykać :)
Tak, ale wtedy już spokojnie siedziała wpisana do snipa po dziennym przeglądzie :)

ODPOWIEDZ