Super Castlevania IV

ODPOWIEDZ
Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Super Castlevania IV

Post autor: Ukukuki » 2012-08-15, 21:20

Świetna gra ale mam problem, w poziomie 4-3 gra mi przycina. Chodzi ładnie gładko do póki nie zabije jakiegoś szkieleta i oglądam sobie efektowne spowolnienie jak z Matrixa. Nie zawsze to występuje, szczególnie podczas kombo skok i wybuch przeciwnika, wtedy gubi klatki. Mam wersję NTSC U gram na konsoli NTSC bez żadnych przeróbek więc nie wiem w czym problem... Wszystkie inne poziomy działają bez problemu. Tak ogólnie to pierwszy raz się z takim czymś spotykam jeśli chodzi o konsole retro.
Famicom!

Maraz
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 352
Rejestracja: 2012-04-02, 15:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Super Castlevania IV

Post autor: Maraz » 2012-08-15, 21:29

Kilka tematów niżej Damjen opisywał podobny problem również z NTSCowym SNESem. Może macie podobne modele i to wynika z serii krótkożyjących komponentów płyty głównej (Game Gear na przykład miał z tym straszny problem)? Tak jak Baieros pisał - jakiś konkretny chip jest trafiony, albo kondensatorek się wylał i dopiero przy bardziej wymagającym motywie nie daje rady.

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Super Castlevania IV

Post autor: Kwaśny » 2012-08-15, 21:41

Akurat w 4-3 jest ten słynny bajer z obracającym się tłem, który pewnie "wymaga" więcej od konsoli, czyli powyższa teoria by się zgadzała, tak na chłopski rozum ;]
 Pokaż
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Super Castlevania IV

Post autor: Ukukuki » 2012-08-16, 14:41

Dobra znalazłem na YT filmik zgrywany z konsoli, ta gra zwyczajnie przycina się czasami na tym poziomie.
Famicom!

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Super Castlevania IV

Post autor: Kwaśny » 2012-08-16, 22:20

A możesz podać ten filmik i minuty, w których to się dzieje? Jestem ciekawy i nie pamiętam czegoś takiego.
 Pokaż
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Super Castlevania IV

Post autor: Ukukuki » 2012-08-17, 15:46

http://www.youtube.com/watch?v=-53wmdgym50

4:27
4:52
4:36
I dużo dużo więcej. Ogólnie włącz sobie filmik od 4:20 to sporo takich momentów zobaczysz.

Wiem na 100% ,że problem nie występuje na emulatorze. Ogólnie w innych momentach gry też są spowolnienia ale dużo dużo mniej spotykane i nie rzucają się w oczy ale w tym poziomie mnie to strasznie irytuje. Druga rzecz inaczej to wygląda na filmie inaczej jak się gra, wtedy dużo bardziej rzuca się w oczy. Gra i tak jest super ale irytujące są te spowolnienia.

Kwaśny grałeś na emu czy innej wersji regionalnej ,że nie miałeś przycięć?
Famicom!

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Super Castlevania IV

Post autor: Kwaśny » 2012-08-17, 22:32

Emulator nigdy. Grałem w PAL'u i szczerze mówiąc nie kojarzę tych przycięć. Rozumiem, że na filmiku się nie odczuwa tak jak wtedy gdy się gra, ale jeśli te przycinki występują normalnie w grze to ich nawet nie zauważyłem w trakcie grania.

W sumie, jeśli mam jeszcze fotkę passworda z tej planszy to mógłbym zobaczyć co i jak tylko mi powiedz jak bardzo ci na tym zależy, bo Stage IV potrafi czasem sfrustrować :D
 Pokaż
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Super Castlevania IV

Post autor: Ukukuki » 2012-08-17, 22:38

Jak będziesz miał wolną chwile to sprawdź czy nie ma spadków klatek. Mnie tylko te zielone platformy dobijały w 4-1 reszta luzik, jest jedna wkurzająca na której ciągle spadałem w przepaść (na filmiku w 1:47). Teraz w tamtym miejscu nawalam w skok jak głupi i skuteczność ponad 90%:P W wersji NTSC USA spadki niestety występują, na youtube ludzie w komentarzach też na to narzekają.


A w ogóle widzisz te gubienie klatek na filmiku?
Famicom!

ODPOWIEDZ